Për të qenë në rrugën e familjes


 • Hapi një
 • Hapi i dytë
 • Hapi i tretë
 • Hapi i katërt
 • Hapi i pestë
 • Hapi Gjashtë
 • Hapi Shtatë

 • "Rregulla shtatë hapa" për të cilën Svetlana rekomandon të paguajnë gratë vëmendje mund t'ju ndihmojë të kurseni jo vetëm pushtetin dhe të holla, por edhe të bëjë procesin më konceptim i natyrshëm.


  Hapi One. Kujtoj veten për atë që ju dëshironi fëmijë

  Këshilli në shikim të parë duket aq e thjeshtë. Në fakt, shumë gra të reja që jetojnë në një ritëm të tillë të zemëruar, vetëm harrojmë për ekzistencën e orën biologjike në trupin e tij.

  Shumica e asaj kohe e humbur, ata kujtohet kur vjen muaj.  Sipas mjekëve, të krijoj, ndonjëherë vajzat goxha duke përdorur metoda të pakomplikuar për të identifikuar ditët kur shtatzënia më e mundshme. Unë të përpiqet për të mbajtur ato "në përdorim të mirë."

  Këshilla praktike: Nënë Natyra u kujdes që çdo grua duke dëgjuar veten vetëm mund të përcaktojë kohën e ovulacionit. Këto ditë, zakonisht në të gruas aktivitetit maksimal seksual.


  Hapi dy. Ulja e normës!

  Punë të paguar mirë prestigjioze zakonisht përfshin vitalitetin katastrofike muar. Privimi gjumë konstante, stresi kronik dhe Punë përfshijnë të gjitha duart në punë jo pjellorisë.


  Sages Lindore kanë argumentuar se nëna para fëmijës për të bërë, ajo duhet të "larë". Bëni kohë për klasën krijuese.

  Këshilla praktike është më shpesh vizituar miqtë të cilët kanë fituar tashmë farën. Mendoni se çfarë mund të ndodhë një mrekulli dhe ju. Nga rruga, komunikimi me fëmijët - mënyra më e mirë për të shpejt lehtësimin e stresit.


  Hapi tre. Shmangni dietat strikte dhe regjistrimet në palestër

  Dietat modës mund të ju ndihmojë të humbni peshë në asnjë kohë, mund të shkelin ciklin hënor. Shumë të rinj, veçanërisht të shqetësuar në lidhje me trashje, ditëve kritike dhe ndërpritet plotësisht. Kjo jo vetëm që eliminon konceptim, por gjithashtu premton një problem të madh me të ardhmen riprodhues.

  Agjërimi i zgjatur rrit rrezikun e çrregullimit endokrine që të çon në varfëri.

  Panevojshme për të ndëshkuar veten në palestër. Është vërtetuar se trajnimi intensiv atletike dobësojnë sistemin imunitar, duke hapur rrugën e viruseve dhe infeksioneve. Një organ i dobësuar që të bëhet shtatzënë është jo vetëm i vështirë, por edhe e padëshirueshme.

  Pika Veprimi: ka shumë mënyra për të jo vetëm të humbur peshë, por mbani atë normal. Më e thjeshtë dhe efektive - Limit ushqime të ëmbël dhe niseshte dhe mos hani pas orës gjashtë.


  Hapi Katër. Shiko te mjeku - vetëm në rast

  Shumë gra besojnë në shëndetin e tyre.

  Ndërkohë parandaluar shtatzëninë ndonjëherë gjëra të parëndësishme - erozion, infeksionet vaginale, mosfunksionim tiroide.
  Shkaqet kryesore të infertilitetit janë ato që nuk manifestohen në jetën e përditshme.

  Ndoshta mjeku do të ju shkruaj një drogë "të buta" që ka punuar edhe në problemet që adresojnë riprodhuese, vitaminë B, acidi folik, etj


  Hapi i pestë. Diskutoni me problemet tuaja partnere që parandalojnë ju jetoni

  Shpesh ndodh që palë shtatzënia të përkryer të shëndetshme nuk ndodh. Në këtë rast i ashtuquajturi infertilitetit imunologjike në gratë që zhvillojnë antitrupa që bllokojnë promovimin e spermës.

  Zakonisht mjekët i dërgoi një palë që të konsultoheni me një psikolog, i cili tregon arsyet e reagimit të tillë armiqësore të trupit të femrës. Zakonisht këto janë probleme të familjes ose ngurrim nënndërgjegjeshëm e grave për të pasur një fëmijë të këtij njeriu. Ndonjëherë mungesa e fëmijëve të fajësojnë problemet e brendshme.

  Këshilla praktike: Mundohuni të flasin hapur me njëri-tjetrin. Shpjegoni partner që ju nuk jeni të kënaqur me jetën tuaj së bashku. Ndoshta pas kësaj asistence bisedë të një psikologu dhe nuk kanë nevojë.


  Hapi Gjashtë. I kushtoj vëmendje të prindërve të fëmijës

  Më parë besohej se infertilitetit - problemi ekskluzivisht femra. Tani mjekët jemi të sigurt që varet në shëndetin e partnerit gjysma e betejës.

  Papa i ardhshëm gjithashtu duhet të fle, ha mirë dhe të prodhojnë të gjitha burimet e saj në palestra ... Praktika tregon se para se beteja vendimtare e njeriut kërkon pushim dy ose tre-ditore. Nga kjo "performancës mashkullor" përmirësuar cilësisht. Por pushim në seks nuk duhet të zgjasë më shumë se një javë. Pas aftësinë e një njeriu të gjatë pushim për të konceptoj ul.

  Është më mirë në qoftë se partneri juaj gjithashtu cenojnë vizitoni një mjek. Për të kuptuar nëse njeriu problemet e sistemit riprodhues, është e mjaftueshme për të dhënë vetëm një analizë.

  Tip praktik: ". Shtënë holding", siç e dini, njerëzit e keqe Aluzion i lehtë për faktin se trupi i tij nuk është duke shkuar pa probleme, në gjendje për të përmbysur atë në një depresion të thellë.

  Prandaj, akti partner të butë dhe jo ngarkesë.


  Hapi Shtatë. Jo zatsyklyuytesya mbi shtatzëninë!

  Shpesh nuk ka shtatzënisë në gratë për të cilët nuk ka fëmijë - tragjedisë. Këto gra - pacienti më e padëshirueshme për çdo mjek i cili e ka trajtuar një grua jo aq shumë sa të shikojnë tantrums e saj gjatë menstruacioneve dhe "pritje simptomë shtatzënisë" në mes të ciklit.

  Mjekët besojnë se këto gra nga konflikti i vazhdueshëm i brendshëm është një vrull i gypave. Dhe ata nuk mund të ndihmojnë askënd, por veten e tyre. Pra, të përpiqen për t'u çlodhur dhe për të marrë kënaqësi nga jeta.

  Këshilla praktike: mendoj për këtë, ndoshta panik nuk shkaktohet vetëm mungesa e shtatzënisë?

  A jeni i sigurt se do të ndalet pas konceptimit? Sages Lindore kanë argumentuar se gratë duhet të zgjidhin problemet e tyre para lindjes. Përndryshe, atëherë ata do të duhet të vendosë fëmijë.

  Informacion nga artikullit "Si të jetë në rrugën e familjes?".