Як захистити дитину від вірусів
Навесні застудитися ще легше, ніж в холодний зимовий час – сильні перепади добової температури (до 10 градусів на добу), протяги і віруси,« відталі »після зимових холодів. Та й імунітет дитини навесні знаходиться не в кращій формі – нестача вітамінів після довгого сезону застуд нікому ще не йшов на користь. Це означає, що захисні реакції імунітету запізнюються, і противірусні речовини-інтерферони не виробляються так швидко, як це потрібно для повноцінного захисту. На жаль, в цьому випадку розраховувати на швидкий ефект від загальнозміцнюючих процедур не доводиться, і тут на допомогу приходять лікарські препарати, що допомагають імунітету «здригнутися».

Спеціально для захисту дітей від застуди та грипу (і для лікування вірусних захворювань) був розроблений Анаферон дитячий. Препарат має подвійну дію: блокує розмноження вірусів і підвищує силу імунної відповіді на інфекцію. При цьому виснаженому за зиму організму не доведеться випробовувати непосильні навантаження – Анаферон не чинить надсильної стимуляції, але підтримує високу готовність імунітету захищатися від застудних інфекцій.

Напрошується питання: кому можна давати Анаферон дитячий? Препарат рекомендований до застосування, починаючи з місячного віку-тобто, якщо вам потрібно захистити від вірусної інфекції немовляти, ви можете давати йому Анаферон дитячий (таблетку розчиніть в чайній ложці кип’яченої води кімнатної температури).


Інше питання, що у малюків перших місяців життя ще повинен «працювати» імунітет, отриманий від мами, і якщо ваш малюк захворів в такому ранньому віці, це привід щільно поспілкуватися з вашим дільничним педіатром. Діти в такому віці не повинні хворіти!

Окремої згадки заслуговує така проблемна група, як діти-алергіки. Будь-яка мама кілька разів подумає, перш ніж дати такій дитині ліки, що надає вплив на імунітет – раптом це посилить прояв алергії? Анаферон дитячий може бути рекомендований і таким непростим малюкам. Досвід застосування показав, що ліки практично не викликає побічних ефектів (про що і написано в офіційній інструкції до препарату).

Раз ми торкнулися «ахіллесовою п’яти» дитячого віку, то варто сказати про вік, в якому діти найбільш схильні до вірусно-респіраторних захворювань. Цей проміжок охоплює вік приблизно від 3-х до 9-ти років-тобто саме соціально активний час у житті дитини, коли він входить у дитячий колектив, спілкується з однолітками (і починає частіше хворіти).

Хороше запитання: «А коли потрібно давати противірусний засіб?». Ми чудово розуміємо, що епідеміологічний сезон починається у вересні, а закінчується в березні-квітні. Це майже вісім місяців! І весь цей час давати дитині захисні лікарські препарати немає сенсу.

Ви ж не змушуєте його носити захист (наприклад, наколінники) постійно, а надягаєте тільки в певних випадках, коли він катається на ковзанах або велосипеді-то є, коли захист особливо потрібна. Так і з противірусним засобом – давати його краще в моменти, коли ймовірність підхопити застуду особливо висока.

Віруси дуже заразні, і легше всього захворіти, якщо в колективі або вдома хтось вже хворіє. У цьому випадку рекомендований профілактичний курс Анаферона дитячого, тривалістю в 2-3 тижні. Повернення дитини в колектив після свят або канікул теж підвищує ризик застуди. А дітям-алергікам краще взагалі як можна рідше хворіти, їх потрібно оберігати і захищати від можливих простуд.

Анаферон дитячий з успіхом використовується не тільки для профілактики простуди і грипу. Наявність вираженої противірусної активності забезпечує високу ефективність препарату в лікуванні цих вірусних інфекцій. При перших ознаках застуди дайте дитині лікувальну дозу препарату. При сприятливому перебігу це дозволить зупинити застуду в самому її початку або перехворіти в скороченій формі. Дослідження довели, що препарат допомагає скоротити «масштаби лиха» – вираженість хвороби. Але, жоден лікарський препарат не замінить уважного ставлення до здоров’я вашої дитини. В першу чергу від вас залежить – чи зумієте ви зробити вашу дитину більш стійким до інфекцій.