Dëshironi që të bëhet një nënë - hani avokado
Dietë mesdhetare në vitet e fundit, duke fituar më shumë
Popullariteti. Me atë që ju të humbni peshë, përmirësuar shëndetin e tyre dhe vetëm ndjekin modës,
duke dëgjuar këshillat e revistave. Pothuajse të gjithë kanë dëgjuar se të gjithë ata që
do që të qëndrojnë të rinj dhe të shëndetshëm për aq kohë sa të jetë e mundur, ju duhet të marrë
ushqim deti, peshk, vajra vegjetale të ndryshme dhe cilësi të mirë
i sigurt - një shumë të frutave dhe perimeve. Gjithashtu, nutritionists nuk këshillojnë për të harruar
produktet e drithërave, ku shumë karbohidratet komplekse dhe të ulët në yndyrë. Sipas
Shkencëtarët në Shkollën e Shëndetit Publik e Harvardit, në radhë të parë një
dietë duhet t'i përmbahen ato gra që ëndërrojnë të amësisë dhe

duke u përpjekur për të marrë barrë nëpërmjet në fertilizimi in vitro (IVF).

Sipas studimeve të fundit, yndyrna monosaturated,
e cila në sasi të mëdha të përfshira në ulliri, luledielli, susam
vaj dhe arra, mund të përmirësojë jo vetëm lëkurën tuaj, flokët dhe thonjtë, por edhe të rritur
pjelloria e grave. Gjithashtu doni të merrni shtatzënë, mjekët rekomandojnë duke marrë
salads me shtimin e avokado, sepse ky fryt përmban shumë yndyrna të shëndetshme, dhe
në Afrikë ajo është quajtur edhe "pyll gjalpë".

Në studimin e ndikimit të rënies në profesionistëve konceptim
studiuar të hahet rreth 150 gra të cilët iu nënshtruan procedurës IVF. Si rezultat i kësaj,


eksperiment gjetur se ato nënat e ardhshme, të cilët shpesh përdoren enët
mishi i kuq dhe nuk ka mohuar vetes sanduiçe të përditshme me krem
vaj kishte më pak vezë në trup në krahasim me të dashurin
Dietë mesdhetare. Një dietë e pasur me yndyrna polyunsaturated dhe
ngopur ushqim të shpejtë dhe ushqime komoditet, ndikon në zhvillimin
embrione në barkun e nënës.