Nëse doni një fëmijë të shëndetshëm - hani supave
Përfitimet e supë më të madhe prej nesh nachuvsya fëmijërisë. I ndryshëm
supave shijshme dhe të pasura me vitamina, përmbajnë shumë fibra nevojshme dhe të dobishme, gjë që përmirëson tretje dhe stimulon peristaltikės.
Përveç kësaj, shumica e supave tretet kalori mirë të ngrohtë dhe zakonisht më pak se enët kryesore,
e cila i bën ata të domosdoshme për ata që duan të humbin peshë. Ne e kemi dashur supave në të kaluarën
- Pa ushqyes supave apo nuk bëmë në kasollet fshatare, jo
Metodat e elitës së shoqërisë së lartë. Këto të vërteta ishin të njohur kohë më parë, por
se përdorimi i një supave shtatzëna grua mund të reduktojnë ndjeshëm
Rreziku i saj për të pasur një fëmijë vuan nga astma, është raportuar kohët e fundit.

Megjithatë, kjo është vetëm supave me përmbajtje të lartë
vitaminë E. skocez shkencëtarët kanë sugjeruar se në qoftë se një grua shtatzënë
rrit sasinë e marrjes vitaminë E nga normal 8 mg në ditë për 15 mg,
Në të ardhmen, kjo do të parandalojë zhvillimin e astmës në fëmijën e saj. I mëparshëm
Studimi i grave shtatzëna kanë treguar se përmbajtja e ulët
vitaminë E në trupin e ndihmon gratë shtatzëna për shkak se ata janë të lindur
Fëmijët me mushkëri të dobëta. Për studimin e tyre, hulumtuesit ftuar 50
gratë shtatzëna dhe i ftoi ata për të hyrë në menunë e supave, fasule, thjerrëza,
germ gruri, me shtimin e vajit lulediellit dhe domate thata.Besohet se vitamina natyrale E ushqime të merrni më e vështirë, por nga ana tjetër
kombinim anë e vitaminave dhe mineraleve të tjera të përfshira në
supave, mund të ndihmojë kontrasti tretje vitaminë E.

Aktualisht eksperiment merr rreth
nuk ishte ende i plotë, por shkencëtarët shpresojnë për suksesin e saj dhe fakti se ai
dështojnë të prodhojnë rezultate të bazuara në këshilla të thjeshta diete për të gjithë
gratë shtatzëna. Pas të gjitha, në çdo kohë, vitaminë E quajtur "vitaminë
riprodhim, "ajo ndihmon për të bërë fëmijën dhe për të parandaluar kërcënimet e mundshme
dështim në fazat e hershme, dhe mungesa e saj shpesh çon në varfëri.

Më parë
mjekët rekomandojnë që gratë shtatzëna dhe ata që duan të merrni shtatzënë
hani më shumë ushqime që përmbajnë vitaminë E.