Bag në Roddy


 • Qese për mami
 • Baby qese

 • Para ardhjes së një jetë të re duhet të përgatisë paraprakisht.
  Siç është e njohur, procesi nënë-lindjes mund të kapur një e papritur
  kohë dhe në një vend të papritur. Gjërat të nënës dhe fëmijës, të cilat mund të jenë të dobishme
  në spital duhet të jenë mbledhur gjatë 2-3 javëve të drejtojë datën e parashikuar.
  Përndryshe, ju do të duhet të bëni për të pyesni të afërmit,
  natyrisht, mund të ngatërrojë dhe mos të gjetur, në përgjithësi, është më mirë për të bërë më
  grua shtatzënë.

  Gjërat që ju duhet për të sjellë në spital mund të jetë afërsisht
  ndarë në ata që kanë nevojë për mommy dhe të atyre që fëmijën e nevojshme.


  Qese për mami


  Gjëja më e rëndësishme të mos harrojmë dhe edhe më shumë,
  gjithmonë të kryer në muajin e 9 - dokumente:

 • sigurimit;
 • këmbimit në hartë
  rezultatet e testeve të nevojshme;
 • pasaportë;
 • drejtim;
 • telefon që të jetë
  gjithmonë në kontakt me familjet e tyre.
 • Nëse tarifë të ofrimit të, të jetë i sigurt për të marrë një kontratë.

  Për periudha e dorëzimit do të duhet:

 • ora me kronometër
  për të matur kohëzgjatjen dhe shpeshtësinë e kontraktimet;
 • pi (mineral
  ujë me gaz ose çaj bimor për dorëzim);
 • fshin;
 • pantofla (lahet).
 • Pas dorëzimit të duhet:

 • peshqir sanitare
  vbyranosti të mëdha;
 • Bathrobe, shtëpi


  kostum, nightgowns, pizhame;
 • dy bra
  Feeding (mundësisht me frontin zinxhir);
 • pantallona të shkurtra;
 • çorape (ngrohtë, por
  jo leshi);
 • shami;
 • tualet
  Furnizime
 • Ju mund të marrë disa argëtim, lojtar, Crosswords,
  thurje. Gjithashtu, ndoshta një dëshirë për të bërë një rekord të ditët e para
  fëmija jeta, përshtypja ime është fletore, fletore me stilolaps
  edhe të mos jetë i tepërt.


  Baby qese

 • pelena (e nevojshme
  të marrë një sasi të vogël, sepse duhet të kontrolloni fëmijën do të
  për t'u përgjigjur);
 • 2-3 sweaters,
  vests, trupi (gjithë pambuku);
 • 2-3 bluzë me
  mëngë të gjata;
 • 2-3 palë sliders;
 • çorape, booties;
 • antitsarapatelnye

  çorape dhe dorashka;
 • një palë e hollë dhe
  ngrohtë (fanellë) Bonnet;
 • rroba për shkarkim
  thjesht duhet të përmbushë sezon.
 • Të gjitha rrobat për fëmijën që do të para-larë dhe
  presion me shumë kujdes për të shmangur reaksione alergjike dhe acarim.

  Ka çështje që janë të diskutueshme, pasi ato lidhen me nevojën për
  thithat shtëpi pleqsh, biberona dhe nevojën për të përfunduar të ushqyerit dhe fëmijën me dopoyuvaty
  shishe.

  Sigurisht, vetëm në rast se ju mund të marrë një biberon,
  parë duke u siguruar se ajo është projektuar posaçërisht për foshnjat
  tre muaj. Por disa argumentojnë se përdorimi i biberona në një

  shtatzënia e hershme mund të ndihmojë për të siguruar që fëmija, duke u përdorur për të, do të ketë
  mirë për të gji gjatë të ushqyerit.

  Shumë nëna të reja të lindjes fuqimisht rekomandoj
  Foshnja suplementar të ushqyerit nga një shishe. Në këtë pikë ju duhet
  marrë si një i rëndë i mundshëm dhe përgjegjës. Së pari, në qoftë se fëmija juaj
  përzierjet shtesë e ushqimit dhe dopoyuvaty zier ujë ose zgjidhje
  glukozë është një rrezik i dysbiosis, çrregullime të tretjes dhe a
  e infeksionit në trup fillestare. Së dyti, si në rastin e
  biberon, gjiri shishe promovon praktika të pahijshme
  gjiri. Për shkak të bedel përfshirë në

  Në thelb vetëm muskujt e cheeks dhe gjiri në muskujt e gjirit duhet të punojnë
  gjuhë.


  Nëse rregullat lejojnë materniteti për të sjellë ushqim
  Produktet mund të kërkohet për të sjellë:

 • ujë mineral
  pa gaz;
 • fruta (e gjelbër
  mollë, banane);
 • e tharë
  (Prunes, rrush të thatë, por në çdo rast jo kajsi);
 • mish i gatuar
  (Nënat Infermierinë mund jo vezë dhe shpendëve)
 • çaj i zi.
 • Është e rekomanduar për dhënien e gjirit mos e përdorni sheqer,
  kripë.


  Kur momenti i shumëpritur i shkarkimit, i rëndësishëm nxitim jo
  harrojmë gjëra të rëndësishme:

 • marrë shkëmbimit
  kartë;
 • marrë një letër nga
  përshkrimin e gjendjes shëndetësore të fëmijës (specifikoni cili bëri vaksinat e procedurës

  me futjen e ilaçeve);
 • informojë çerdhe
  klinikë për lindjen e fëmijës dhe të ftojë motrën e patronazhit.
 • Informacion nga artikullin "Çfarë për në spital."