Problemet konceptues kush është në faj dhe çfarë të bëni


 • Çfarë parandalon krijoj?
 • Grow spermë të shëndetshme!


 • Qelizat Mashkull embrion piqen rreth 2,5 muaj,
  në qoftë se me anë të kësaj kohe trupi është i ekspozuar ndaj ndikimeve negative nëse ajo
  Mungesa e substancave të caktuara mund të formohet spermës me defekte
  ose prodhon shumë pak. Devijimet nga norma mund të përfshijnë:

 • oligozoospermia - një reduktim të ndjeshëm në numrin e spermës në spermë.
 • astenozoospermiyi - rënie spermës lëvizshmëri, e cila parandalon
  fekondimi.
 • teratozoospermyya - të ndryshojë formën e spermës, parandalimin e
  fekondimi.
 • Azoospermia - Mungesa e plotë e spermës në spermë (duke rezultuar në dëmtime strukturore

  shtojcë apo pengim i ducts ejaculatory).

 • Çfarë parandalon
  krijoj?

  Faktorët që mund të çojë në përkeqësimin e
  spermë, shumë. Megjithatë, disa
  janë pothuajse e pamundur për të shmangur. Për shembull:

 • Wi - Fi
  Marrëdhënia në mes të spermës cilësisë në burrat dhe përdorim
  Wireless Internet themeluar dijetarët nga Argjentina. Ajo doli se
  Meshkujt që gjithmonë të përdoren këto arritjet e qytetërimit,
  lëvizshmëri është reduktuar me 25%. Në 10% të meshkujve vazhdimisht
  polzovavshyhsya Wi-Fi, ajo u zbulua dëmit ADN-së spermës.
 • I lëvizshëm
  Phones

  Hulumtuesit hungarezë gjetur se njerëzit që


  ishin telefon celular në rripin ose xhepin tuaj, më pak se një vit
  parametrat e spermës përkeqësua nga 20-30%. Por studimi i fundit gjeti
  se cilësia e spermës efekt negativ edhe bisedë të zakonshme në telefonin
  Telefon.
 • I ulur
  mënyrën e jetesës

  Ulur në kompjuter më shumë se 4-5 orë në një shtrirje të çon në
  mbinxehje gonads, si rezultat i funksionit të reduktuar. I lartë
  Temperatura në të gjitha të dëmshme për spermës, kështu njerëzve që kërkojnë
  krijoj, Mos e merrni banja e nxehtë, ecin-në saunë dhe
  Disa veshin dhe i keq "frymëmarrjes" rroba.
 • Plastik
  shishe

  Shishet plastike për ujë që përmban bisphenol Një -

  substancë të ngjashme me estrogjenit hormonit femëror, e cila vepron në një i dëshpëruar
  Sistemi riprodhues mashkull. Shkencëtarët kërkimore në Shkollën e Harvardit
  Shëndetit Publik (HSPH) gjeti se përmbajtja e bisphenol A në urinë e subjekteve,
  gjatë javës bëri të gjithë të pirë nga shishe plastike, rritur me 69%.
 • Ftohjet
  Çdo të ftohtë, dhimbje fyti apo grip në qoftë se ata janë të shoqëruar nga
  Temperatura e 38-39 ° C, të ndikojë negativisht në cilësinë e spermës. Vetëm 5
  muaj pas normave sëmundje të kthehen në normale.

 • Grow
  spermë të shëndetshme!

  Për fat të mirë, ulur cilësinë e spermës - jo një fjali.
  Sot e gjithë bota janë aplikuar me sukses drogë që mund në mënyrë të konsiderueshme

  rritur kapacitetin mbarësuese e spermës, të rritur
  lëvizshmëri të spermës dhe rritja e qëndrueshmërisë.

  Si këto fonde? Le të marrim parasysh mekanizmin
  veprimet e tyre si një shembull të drogës "SpermaPlant" e nga "Evalar." Kjo është analoge më familje
  Droga efektive dhe të njohura perëndimore për të rritur mashkull
  Fertility është shumë më e përballueshme.

  "Spermaplant"
  përmban 4 komponente kryesore operative:

  L -carnitine -
  substance natyrore amino acid që ka një efekt pozitiv në
  punojnë testiseve, përmirëson prodhimin e spermës, maturimin dhe përshpejton përgjithësisht
  "Ushqen" energjinë e tërë spermoutvorennya procesit.

  Veç kësaj, L-karnitine
  rrit aftësinë e spermës mbarësuese.

  L -Arginine -
  aminoacidet e nevojshme për formimin e spermës. Disavantazhi i saj
  trup redukton shpejtësinë dhe performancën e spermatogenesis dhe
  mjaft L-arginine në mënyrë aktive promovon përmirësimin
  cilësia dhe sasia e spermës. L-arginine
  pothuajse i paguar gjithmonë për profesionistë të kualifikuar në mënyrë që të
  të stimuluar më tej prodhimin e spermës dhe lufta mashkull fertilitetit. Përveç
  addition, L-arginine
  në mënyrë të konsiderueshme rrit efikasitetin e L-carnitine.

  Taurine - Nje amino acid që është gjithashtu
  e spermës.

  Taurine përmirëson qëndrueshmërinë dhe lëvizshmëri e mashkullit
  qelizat riprodhuese, përmirëson morfologjinë e tyre.

  Ekstrakt Hithër - Rrit
  spermatogenesis dhe epsh. Hithër përmban një varg i rëndësishëm
  vitamina dhe minerale. Përveç kësaj, kjo është një diuretik i shkëlqyer dhe
  agjent anti-inflamator që ka efekte të dobishme për shëndetin e
  njeri urogjenital.

  Në këtë
  Rrjedhimisht, të gjitha substancat që përbëjnë "SpermaPlanta"
  efekt pozitiv në cilësinë e spermës pjellore - dhe kjo është për shkak
  efikasitetin e saj të lartë. Drogës është duke luftuar me këtë problem në të gjitha manifestimet e tij:
  rrit numërimin e spermës, të rritur "cilësisë" të tyre, dhe lëvizshmërinë

  Vitaliteti dhe përmirëson burra legenit.

  "SpermaPlant" - a
  mjet modern, efikas dhe me dhunti të shumta që i ka ndihmuar shumë njerëz
  çifte të krijuar një familje të plotë të lumtur!