Margaritar për shtatzëninë


 • Filloni Aktin!
 • Cilësia e jetës - cilësia e spermës
 • Fara Dobroye ...
 • Për të ndoshta tashmë!


 • Filloni Aktin!

  Braktisja kontraceptivë hormonal, mundësisht disa muaj
  mbrojtur veten duke përdorur kondom. Mesatarisht më të favorshme për
  Ditë konceptim - është për 14-16 ditë para ciklit të ardhshëm mujore. Por
  Shtatzënia mund të ndodhë në çdo ditë të caktuar. E gjitha varet nga karakteristikat
  partnerët.

  Ajo ishte e mundur për të mbetur shtatzënë menjëherë? Great! Statistikat relentlessly tregon se
  konceptoj në muajin e parë pas "përpjekje" mund vetëm 25% e çifteve!

  Megjithatë, një herë të parë gjatë shtatzënisë të favorshme mund të mos

  të vijë, kështu që edhe në gra të shëndetshme të rinj janë 1-2 cikël vit kur ovulacionit
  nuk ndodh. Në përgjithësi ngjizja - misterit, procesit të hollë, të prirur
  shumë faktorë. Kurrë nuk duhet dëshpërim, madje edhe në qoftë se shtatzënia nuk është e
  vjen një vit ose më shumë.

  Cilësia e jetës - cilësi
  Spermë

  Në ditët e sotme, një nga arsyet më të mundshme që një grua nuk bën
  të bëhet shtatzënë - cilësi e dobët të spermës mashkull.

  Spermë cilësi më të keq varet nga disa faktorë:
  numërimin e spermës, lëvizshmëri morfologjike i tyre përmban qëndrueshmërinë.

  Të gjitha këto parametra të varet nga një numër
  Faktorë: transaksionit shtyrë sëmundjet kronike (prostatitis)


  mënyrë jetese të sëmurë, stresi, dietë të varfër, pirja e duhanit, alkool ...

  Kështu, problemi mund të ndikojë në pothuajse çdo palë - veçanërisht
  banorët e qyteteve. Për fat të mirë, në shumë raste, të gjithë ndreqshëm.

  Fara Dobroye ...

  Mjekët janë të këshilluar që të fillojnë herët për t'u përgatitur për konceptimin -
  jo vetëm nënë por edhe Papa. Në mënyrë që të "rritet" i shëndetshëm
  spermë merr rreth 90 ditë - që është se sa kohë duhet për të proceduar
  formimi dhe maturimi i qelizave embrion meshkuj

  Kërkohet:

 • Gjueti në një të shëndetshme,
  një dietë e ekuilibruar e pasur me kafshë dhe
  Proteina perime (mish ligët dhe prodhimet e qumështit, fasule, thjerrëza)

  vitamina dhe elementët gjurmë (vitamina veçanërisht të rëndësishme C, A, E, B12,
  minerale zink dhe selen). Dhe më pak yndyrë!
 • Veshur të brendshme është shumë i ngushtë
  dhe pantallona. Është e dëshirueshme që të brendshme ishte e natyrshme
  materialeve dhe i mirë "frymëmarrje" - për të spermës mbinxehje të rrezikshme.
  Për njëjtë
  arsye, gjatë "punojnë pasardhësit e tij" jo dush të mirë dhe vaskë të nxehtë.
 • Mos e mbani telefonat celularë
  pantallona xhep - Rrezatimi ndikon në cilësinë e spermës.
 • Më të ecin, veçanërisht në qoftë se partneri juaj është zakonisht një mënyrë jetese i ulur.
  Proceset ndenjur në zonën e legenit në meshkujt mund të shkaktojnë dëme të

  lindje.
 • Mbani nervat. Provoni të paktën për një kohë jo "të prerë" "shoku" e tyre - le të
  Ai relakson në vend dhe pjesa tjetër nga stresi.
 • Seksi i rregullt. Sidomos në mëngjes kur burri i niveleve më të larta të testosteronit mi.
  Seksi i rregullt edhe përmirëson cilësinë e spermës!
 • Për të ndoshta tashmë!

  Në të gjithë botën për të përmirësuar mjekët cilësi të spermës përshkruajnë special
  droga që ndihmojnë rritjen dhe përmirësimin e mobilitetit
  spermatozoideve.

  Një nga cilësisë më të lartë dhe në të njëjtën kohë e volitshme në mesin e këtyre barnave
  - "SpermaPlant" e kompani të famshme ruse "Evalar."

  "Spermaplant" vepron menjëherë në 4 fusha:

  Nga posobstvuyuschye më produktive
  prodhimit të spermës
  , përmes L -carnitine . Kjo vitaminë si substancë ka një ndikim pozitiv në
  pjekuria testicular spermës dhe përshpejton gjithë "ushqyer" të gjithë energjinë
  Procesi spermoutvorennya. Përveç kësaj, L-carnitine përmirëson aftësinë e spermës mbarësuese.

  Përmirëson morfologjike
  Struktura e spermës
  . Kjo është struktura e saktë
  gametet mashkullore ndikon drejtpërdrejt lëvizshmërinë e tyre dhe aftësinë për të bërë
  lëvizin në "drejtë" drejtim në veçanti. Saturating trupin
  aminoacidet, L -arginine dhe taurine , të nevojshme për të
  formimi i spermës formë të shëndetshme saktë, "SpermaPlant" lehtëson

  dobësi e tyre "në destinacion."

  Rrit vitalitetin
  spermë
  - Një nga treguesit më të rëndësishëm të cilësisë së spermës mashkullore.
  L -Arginine dhe Taurine jo vetëm të promovojë
  formimin e qelizave të shëndetshme, por edhe të ndihmojë në rritjen e numrit të "live"
  spermës dhe të vazhdojnë aktivitetin e tyre.

  Përveç kësaj, të drogës në përgjithësi efekte të dobishme në urinar
  Burri i Sistemit
  , përmes ekstrakt hithër . Hithër përmban
  një gamë e vitamina esenciale dhe minerale të rëndësishme për shëndetin
  burrat. Përveç kësaj, ajo është e bukur
  diuretik dhe agjent anti-inflamator që gjithashtu ka një efekt pozitiv

  "organet gjenitale" shtetërore.

  "SpermaPlant" nuk përmban përbërësit sintetike, të gjitha komponentët e saj - një
  substancave natyrore gjenden në natyrë. Por përqendrimi i këtyre substancave
  përzgjedhur në mënyrë që të sigurojë efekt maksimal pozitiv në cilësinë
  spermë fekondues dhe për të përmirësuar pronat e saj.


  Përbërja "SpermaPlanta" provuar në praktikë: kjo është identike me përbërjen e më
  popullore, droga provuara perëndimore. Por ndërsa "SpermaPlant"
  prodhuar në Rusi, dhe çmimi i saj është shumë më e përballueshme importuar një të tillë.

  "SpermaPlant" - është një mjet i shkathët dhe i efektshëm që i ka ndihmuar shumë njerëz
  çifte të krijuar një familje të plotë të lumtur.

  Le ëndrra juaj të bëhet një baba dhe
  Mami dhe prindërit ju lutem nipërit përmbushet sa më shpejt të jetë e mundur!