Rinitit në fëmijën


 • Pajisjeve që duhet të jetë në çdo shtëpi

 • Pajisjeve që duhet të jetë në çdo shtëpi

  Nuk është sekret se fëmijët e vegjël të merrni të sëmurë shumë më shpesh të rriturit. Fëmijë
  i infektuar me një mesatare prej 6 herë në vit është nga të paktën dyqind ndryshme
  viruset. Këto infeksione nuk janë në gjendje të shkaktojë komplikime, ata
  Anasjelltas trajnojë sistemin imunitar të fëmijës, duke i dhënë të nevojshme furnizimet shëndetin
  për një jetë, të ndihmuar atë në të ardhmen për të shpejt të trajtuar më
  viruse të ftohtë, me pak ose aspak simptoma dhe komplikime.

  Por
  fëmijët sëmuren, dhe pranoj, sa më shumë që ne i pëlqente dhe u jepet asnjë
  Arsimi i plotë, ballafaqohet tymi e tyre, kalojnë një javë me

  Fëmija i sëmurë, duke i dhënë fund shami, duke qarë, dhe i keq
  të gjitha vuajtjet, jo një festë, madje edhe më fanatik
  prindërit.

  Shumë mjekë besojnë se trajtoj një hundë i lëngshëm nuk është e nevojshme,
  i lëngshëm hundë - është një reagim i natyrshëm i trupit për të ndihmuar të përballen me
  virus apo bakter. Por për të ndihmuar fëmijën tuaj pa dhimbje dhe me një minimum prej
  shqetësim për transferimin e sëmundjes duhet të jetë i detyrueshëm.

  Për të ndihmuar frymëmarrjen e fëmijës tuaj para shtrat ajo
  Ju mund të thith mukusit projektuar posaçërisht për të hundës
  aspirator, shitjet kanë shumë të ndryshme thithje gome,
  ata duken si klyzmochky vogël. Por prindërit e dinë të avancuar,


  se ka analoge e pajisjeve elektronike. Electric hundë kompresor thithje B.Well WC-150
  përfaqëson përshtatet pajisje portative të dorës me një të qetë
  kompresor dhe nozzles këmbyeshëm për madhësive të ndryshme hundët.
  Kompresor thithje - një risi në tregun rus të fëmijëve
  mallrave. Portable thithje B.Well WC-150 është shumë e lehtë për të
  shkronja kapitale përdorimi thithje janë bërë të kualitetit të lartë
  silikoni butë, të këndshme në të prekur dhe jo irrituese
  Mukoza e hundës. Në kujtesën thithje hedhur 12 fëmijë të njohura
  melodi që janë në gjendje për të shkëputur fëmijën nga të tilla një delikat
  Procedurat si pastrimin e hundës.

  Pas heqja e mukusit nga hunda merr në
  enë të veçantë që është larguar lehtë dhe i larë menjëherë
  nën ujë të nxehtë. Në konfigurimin hundës Aspirator është
  qese për ruajtje dhe rrip të përshtatshëm për fiksim në dorë.

  Në përgjithësi, pajisja është projektuar posaçërisht për të ndihmuar
  prindërit lehtësuar kusht, hundë të zihet fryma dhe lirimin datën e fëmijës
  atë për të qetësuar. Është e rëndësishme të mbani mend se abuzimi të tillë
  lloj i procedurave nuk duhet të jetë: hundë Baby pastër-së duhet të rrallë, nëse
  Ai nuk mund të fle apo pushim për shkak të mukusit në hundë, nuk mund
  plotësisht marr frymë. Në raste të tjera ajo është më mirë të hundës gjatë sëmundjes

  Fëmija u humidified sekrecione natyrore, sepse ata
  është mbrojtja e mukozës së tij të fryrë. Fshirje Përhershëm i plotë
  mund të shkaktojë efekt të kundërt: ajo tharje edhe më shumë, dhe si
  rrjedhimisht ënjtje.

  Gjithashtu e rekomanduar për të larë në hundë të ftohtë
  fëmijë. Larja e fëmijëve veçanta të bërë pika më të mira, por
  kripur të arsyeshme dhe normale, e cila është e lehtë për të përgatitur
  shtëpi duke përdorur kripë të zakonshëm dhe ujë të valë,
  Raporti i 1 lugë çaji kripë për litër ujë. Ajo futur në
  disa pika vazhdimisht për disa ditë në intervale të
  1 në orë.

  I tepërt
  Shuma e zgjidhje kripur apo hundës Lavage fëmijë nëpërmjet klizmochku

  mund të dëmtojë - të hyjë nëpër pasazhet e hundës dhe tub Eustachian në
  shkaktojë inflamacion në veshit të mesëm (otitis media).

  Është shumë e rëndësishme e mërkurë rehatshme në çerdhe.
  Lagështia duhet të rritet, temperaturën madje pak
  cool.
  Kjo është bërë në mënyrë që të mukusit në fëmijën nasopharynx
  nuk thatë, dhe, rrjedhimisht, nuk do të irritojë lëkurën. Opsioni më i mirë
  - Përdorni një humidifier. Ka Moisturizers
  projektuar veçanërisht për fëmijët, të tilla si humidifier tejzanor B.Well WH-100 "breshkave".
  Kjo pajisje modern i heshtur është projektuar si një guaskë, ajo ka
  nuk ndritshme, dritat e natës dhe i madh për dhomën e fëmijës.


  Humidifier dizajn WH-100 kombinon spontaniteti dhe lodra
  Linjat e besueshme të teknologjisë së lartë, aplikim modern.

  Shpesh kur një fëmijë shkon ftohtë
  temperatura. Ati është i rëndësishëm për kontrollin e temperaturës, dmth i shpejtë
  dhe me saktësi të matur atë dhe mos të lejojë që ajo të rritet shumë
  të lartë. Ky proces i thjeshtë që e kemi ndjerë një mijë herë veten time,
  mund të jetë jo aq i shpejtë dhe nehlopotlivym sa duket.
  Vetëm të përpiqet të vend fëmijën tuaj për 3 minuta me termometër
  krah dhe le të përpiqet të bëjë atë të mos rënë. Për të matur
  ethe në foshnjat dhe fëmijët e vegjël në treg është më e

  termometra modele të dizajnuara posaçërisht për këtë qëllim, termometër dalë Microlife MT-1751 për fëmijë veçanta të fëmijëve, e cila unbeknownst për të matur fëmijën dhe leximet e tij të temperaturës do të tregojnë në ekran. Gjithashtu shet infra të kuqe termometër ballore B.Well WF-2000.
  Infrared Termometri B.Well 2-3 sekonda është i aftë për të matur
  temperaturën e trupit, por kjo nuk ka rëndësi çfarë mase ai do të përballen mirë
  Matja e temperaturës në çerdhe apo ujë temperatura
  vannochtsi.

  Më i rëndësishëm dhe i duhur që mund të bëjë
  Babai kur fëmija i tij nuk është i shëndetshëm - është që të krijojë të gjitha kushtet për
  Për fëmijën natyrisht mposhti të ftohtë.


  Atëherë fëmija juaj do të shkëlqejë përsëri shëndet.

  Diskutoni komuniteteve:

 • Shëndeti i fëmijëve pas 1 viti
 • Shëndeti dhe zhvillimi i fëmijëve nën 1 vit