Disa mitet për ushqyerjen me gji dhe si të merren me ta


 • Numri Miti 1
 • Numri Miti 2
 • Miti numër 3
 • Numri Miti 4
 • Numri Miti 5
 • Inatosur dhe i mërzitur është këshilla paqartë e mjekëve pediatër, një
  ushqyerja me gji për të dhënë - për të dhënë të dyja; ushqehen me kërkesën - një pushim
  është jo më pak se dy ore; hundë të pastër - mos rrinë hundën; laj
  me kujdes pidhi (ndryshe) infeksion - mos prekni asgjë atje (ndryshe
  infeksion), dhe më shumë. Mësuar nga përvoja, ne (mom, baby, gjirit nënës)
  Nuk janë të qetë bashkëjetoj. Ka qenë një dëshirë për të ndarë të trajnuar
  dhe shpërndajë një mitet pak rreth ushqyerjes me gji që friksojnë nënat e reja gjithashtu mësoi gjyshja ime, gjyshja ime - mjekët dhe madje edhe mjek mjaft i ri.


  Miti 1. Përgatitja në gjoks paraprakisht

  Unë u përpoq shumë gjëra që e këshilloi autorë të rrepta të artikujve dhe të librave
  për gratë shtatzëna. Por duke derdhur ujë të ftohtë gjatë tri ditëve
  - Ajo josportiv unë nuk pranoi të "pafytyrë" larje.
  Unë u përpoq për të mundosh thithat e tij tërhoqi deri kërcënim lexuar
  lindje të parakohshme. Braktisur dhe u dorëzua në mëshirën e natyrës,
  i arsyeshëm dhe i matur.

  Fëmija im, peshon 2,5 kg, u larguan me shumë sukses si ai duhet,
  "i keq" thithat e përfshira nënës. Sa më shpejt filluan të shfaqen të çara
  Nëna smeared bipantenom e tyre dhe gjithmonë eci me tityami zhveshur.
  Tregime të frikshme të çara gjakderdhje ishin tregime të tmerrshme.  Miti 2. Zhvillimi i rregullt pompimit të gjirit në pikën e fundit

  Kontrolloni në qumësht pas lindjes - sfida për nënën e re. Dy
  leshi vazhezni zvarritur në tokë dhe duhet të zbrazjes. "Unë
  thirri shprehur në pikën e fundit, të bruises, por ka zhvilluar
  gjoks "- me krenari mentoruar mua dhe kërcënuese nënën time. Dita e parë unë
  nadoyila 500 ml. Horror duke pritur për mua ditën tjetër, kur "natyra e arsyeshme"
  konsiderohet siç duhet konsumin e mëparshme e qumështit dhe i gatuar pjesë
  më shumë.
  Ndihmoi trazim të vazhdueshëm, duke e tundur vetëm front
  qumësht dhe natyrisht, kohë.


  Miti 3 lakër lë në lactostasis

  Ai madje nuk e kam provuar.

  Dhe kur im doberemennomu 75E lactostasis
  - Pashmangshme dy muajt e parë të të ushqyerit. Masazh i përhershëm
  dush të ngrohtë dhe jo lakër dhe pajisjet e tjera.


  Miti 4. Ndalimi hudhër

  "Nëse nëna do të hani shije hudhër prishur qumësht, fëmija mund
  refuzojnë të ushqyerit ". Ate feta hudhër. Po, ai kishte
  nxirrni jashtë gjuhën për të mos djegur kështu. Frika e sëmurë dhe më në fund
  infektojë fëmijën ishte rreziqe të forta humbasë ushqyerit. Një fëmijë
  nuk e di se fëmijët nuk e pëlqen hudhër, dhe vazhdoi në tityu zakonshme duke shpërthyer
  Mënyra e.


  Miti 5. Nëse nëna ha lakër, puchit fëmijë

  Ndoshta unë jam shumë i trashë, por nuk e kuptojnë se të tilla "bubbled"

  çështje kaloi nga lakër në qumësht. Kalcium, vitamina, bakteret -
  kuptoj. Lakra - nuk e kuptojnë. Dhimbje barku ynë përfundoi në katërt
  muaj. Në kushtet e arsye fiziologjike. Nëse hahet mom
  lakër të dëmshme apo jo.

  Dikush duhet të them - dhe unë e di se kjo është e gjatë, dhe asgjë e re
  çuditshme nuk shohin. Këshilli mirëpresim mama të tillë të arsyeshëm! Unë nuk jam i tillë
  ishte, por ishte 6 muaj.