Çfarë ju mund të hasni kur ju filloni për të mbledhur qumështin në punë


 • Magazinimi dhe transport "ari të lëngshme"
 • Magazinimi i qumështit të shprehur
 • Qumësht Përdorimi rezervave
 • Transporti shprehur qumësht
 • Çfarë është në të për ju?
 • Normalisht, në qoftë se disa ditë qumësht është më i madh se në disa të tjera -
  më pak. A mos presin marrëdhëniet tuaja me aparat matës tensioni mekanik do të
  dashuri në shikim të parë.

  Kjo merr kohë për të marrë të përdoret për të metalit dhe plastike kur ju
  do të preferonte të mbajë trupin e tyre të butë të vogël të fëmijës tuaj. Pompimit
  qumësht, mendoni për fëmijën, barazim në imagjinatën tuaj të imazhit të saj. Kjo
  stimulon harmonov prodhimit që kontribuojnë në qumësht dhe
  aktivizon ardhjen e saj. Evakuojnë sa më shumë qumësht çdo

  3 orë dhe ruajtur atë në frigorifer apo coolers portative. Në qoftë se ju nuk e bëni
  mund të ndajë kohë për të pompë qumësht kur ju jeni duke punuar,
  bëjë atë gjatë pushimit të drekës. Pompë gjirit me dy sistemeve
  për njëkohshme qumështit të gjirit pompimit me dy gjysmë të prerë
  Ora dëshiruar.

  Qumështi i parë që ju mund të rrjedhje kur ju vetëm mendoni rreth
  fëmijë ose koha e zakonshme të ushqyerit. Për t'u marrë me këtë
  marifet hormonet tuaja të natyrshme dele armët e tij, duke i dhënë
  Nipples presion për 1-2 minuta. Në javën e parë pas jush
  të kalojë në kohë të pjesshme ushqyerjes me gji, ju do të periodikisht


  të ndjehen si një gjoks të mbushur me të ushqyerit e zakonshme orë - ajo kujton
  ju duhet të pompë qumësht. Pas dy javëve të para, ju dhe tuaj
  Fëmija prystosuyetesya në mënyrë që të ndryshojë të ushqyerit.


  Magazinimi dhe transport " ari të lëngshme "

  Duke krijuar të aksioneve më të vlefshme, nga natyra e ushqimit
  produkt, ju kontribuojnë për të ardhmen e të ushqyerit dhe shëndetin e fëmijës tuaj.
  Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur ju të ktheheni në punë, i sëmurë rëndë
  ose në çdo situata të tjera që mund të ju dhe fëmijën ndarë.
  Tjetra, ne japim këshilla se si të merren me këtë produkt të vlefshëm.


  Magazinimi i qumështit të shprehur

  Enë kuzhine dhe artikuj të tjerë të destinuara për përsëritet
  akumulim dhe ruajtjen e qumështit të gjirit duhet të pastrohen dhe sterilizohen.
  Të gjitha veglat skuqur, shishe dhe pajisje pare ftohtë
  ujë, pastaj të lajë me sapun dhe të nxehtë. Larja e makinës me temperaturë
  ujë në buzë e saj si 82 ​​° C është shumë e mirë këto prosterilizuyte
  artikuj.

  Kur ruajtjen e qumështit, të respektojë rregullat e mëposhtme: Lani duart para se të
  ju filloni për grumbullimin e qumështit, përdorim ose qelqe
  Enë kuzhine speciale plastike, enë të përdorimit të 120-180 ml
  disa prej të cilave janë vetëm të plotësojë 40 ml - do të jetë më e lehtë
  qumësht dhe humbje të nxehta do të jenë më të vogla.

  Çanta dhe ngrirësit, i projektuar posaçërisht për ftohje dhe
  ruajtjen e qumështit të gjirit, i mbyllur hermetikisht dhe
  sterilizuar, ju mund të bleni katalogun e Lidhjes së fëmijë në gji.

  A nuk e mbush kontejnerë në krye, të lënë hapësirë ​​për zgjerim
  qumësht gjatë ngrirjes. - Vendos një datë për secilën pjesë, qumësht "e vjetër"
  të ecur përpara, bëjnë shënime në qoftë se keni ngrënë apo pirë
  diçka e pazakontë, të tilla si ushqim të veçantë, droga (madje
  aspirina).

  Ju mund të shtoni një grumbull të ri të qumështit të ngrirë tashmë, por
  së pari qetësohuni në frigorifer si duke shtuar qumësht të ngrohtë
  mund të heq akullin shtresë të ngrirë lartë dhe të çojë në riprodhimin

  bakteret.

  Qumështi i gjirit mund të ruhet në frigorifer në një enë të pastër në
  Brenda 6-10 orëve. Megjithatë, ne rekomandojmë që qumësht në frigorifer
  menjëherë pas pompimit.

  Qumështi i gjirit mund të jetë në frigorifer deri në 5 ditë, pas të cilave
  ajo duhet të jetë i ngrirë. Qumështi i freskët i gjirit është më i mirë për fëmijën sesa
  të ngrirë, kështu që nëse ju e dini se qumështi është përdorur për
  disa ditë, ruajtur atë në frigorifer.

  Qumështi mund të ruhet: një frigorifer me një dhomë
  frigorifer për 2 javë në frigorifer kabina dhomë dyshe
  frigorifer (frigorifer) për 3-4 muaj në një më të thellë

  ngrirjen ne nje temperature konstante prej -18 ° C per 6 muaj
  më shumë


  Qumësht Përdorimi rezervave

  Qumështi i shprehur fllad i gjirit mund të jepet për fëmijën
  orë pa marrë masa të veçanta për të shpëtuar. Qumësht,
  sohranyaemoe për një kohë të gjatë, kërkon special
  trajtim.

  Për të shkrij qumështin, e vënë atë në një enë prej enëve të ngrohtë me
  ujit. Si kapacitetit të ngrohjes së qumështit ana qarkores
  lëvizje për përzierje përmbajtjen, dhe para se të ushqyerit përsëri
  Shake shishe.

  A nuk e ngrohur qumështin në një temperaturë mbi 36,6 ° C - ngrohje shkatërron enzimat dhe shkatërron pronat imunitar të qumështit.

  Nëse ju kanë lënë qumështin, ju mund të vënë atë në përsëri
  frigorifer dhe e përdorur në të njëjtën ditë. Mos ngrijë përsëri
  qumësht i shkrirë.

  Ju nuk mund të: të shkrihet qumështin e ngrirë në furrë; Ju mund të shpejt
  Qumështi i gjirit i tij ngrohjes ose një përzierje në mikrovalë.
  Ngrohje pabarabartë mund të çojë në formimin e zonave të nxehta dhe
  produkt të vlefshme humbet vetitë e tij; Përveç kësaj, frekuencë të lartë
  dobësojnë vetitë imunitar të qumështit të gjirit, ri-ngrirje
  Qumështi i gjirit, ajo mund të fillojë të edukoj baktereve

  Krenar për bankën e tyre të qumështit. Dzhanis, nëna e binjakeve dhe i bindur

  gji mbështetës, mori një raft në frigorifer për
  duzinë shishe mjeshtërisht vendosur qumësht shprehur, furnizuar
  data e pompimit. Ajo me krenari e quajti këtë koleksion
  shishe "bankë".


  Transporti shprehur qumësht

  Kur ju jeni të udhëtojnë në shtëpi qumësht nga puna, zbatoni të gjitha ngjarjet
  masa paraprake për të ruajtur ngarkesë të çmuar. Më i mirë
  përdorni një qese të mbyllur të paketave akull. Çanta të posaçme
  qumësht dhe kapacitet transporti mund të blihen konsulent
  gji dhe gji League.


  Çfarë është në të për ju?

  A është e justifikuar të gjitha përpjekjet që lidhen me nxjerrjen, ruajtjen,

  përgatitja e qumështit në pleqsh? Pa dyshim, po! Moms
  erdhi tek ne nga ata që arritën për të kombinuar punën me gji
  të ushqyerit, që besohet se përpjekjet e tyre shpërblehet. Ne edhe
  ka punuar për një kohë të shkurtër disa gra që nuk kanë parë fëmijët e tyre
  2-3 ditë, por pjesërisht contrived vazhdojnë të jepni gji për
  2 vjet. Ata deklaroi: "Ne të ndjehen më afër fëmijëve tanë." Ende
  një tjetër avantazh - nënat që punojnë thonë se dhënien e gjirit
  heq stresin. Susan, një specialist në shitje, tha: My
  Puna merr shumë energji, unë vij në shtëpi në një tension të madh. Unë kam
  vsidayusya gji.

  Fëmija ndihet më mirë, dhe unë
  të fillojnë të ndjehen më mirë. Tillë një bashkim i lumtur!

  Diskutoni komunitetin