Terapi enzimë në trajtimin e infertilitetit


 • Lonhydaza

 • Lonhydaza

  Në të shëndetshme të gjitha organet tona në zgavër celular barkut. Ata janë zhvendosur lehtësisht krahasim me të tjerët përmes tyre mbulon qetë, zarf të rrëshqitshëm, peritoneum, dhe një sasi e vogël është excreted në lëngun e saj të barkut. Nëse papritmas ndezi disa nga trupat, inflamacion i saj ind janë të fryrë dhe i mbuluar lëngun e tyre të barkut më i trashë dhe ngjitës. Ajo dukej të jetë i vulosur zonën e dëmtuar, duke mos lejuar infeksion për të përhapur më tej.

  Megjithatë, në qoftë se ju nuk do të fitojë infeksion sapo të "masave karantinore" të mundshme mëposhtme mund të çojë në pasoja tragjike. Kur inflamacion bëhet e tejzgjatur, edematous sipërfaqe pacienti trupi gradualisht mund të "rrinë" dhe organe sipërfaqësore të shëndetshme.

  Së pari, ata janë të lidhur plivochka vetëm transparente bardha - ata janë quajtur adhesions. Organet "Sticky" humbasin lëvizshmërinë dhe fillojnë të lëvizin përreth vetëm pikë lidhje. Si thumba të trafikut në afërsi të zonës së kufizuar ajo gradualisht rritet dhe zvogëlohet e lëvizshmërisë edhe më shumë. Me kalimin e kohës, kryqëzim është formuar nga mbresë dendur se "zroschuye" pëlhurë së bashku. Si rezultat, organet e brendshme mund të lëvizin më nuk natyra mënyrë siguron, të zhvendosur, dhe marrëdhëniet e mira mes tyre janë thyer.

  Në gjinekologjisë bashkim është shkaku më i shpeshtë i infertilitetit. Nëpërmjet tyre zhvendosur organet gjenitale të mëdha - mitrës, tubave fallopiane dhe vezoret.


  Si rezultat i lëvizjes së komplikuar të spermës në mbledhjen tub fallopian, spermës dhe vezëve, promovimin embrionin pas konceptimit deri në vendin e lidhjes me mitër. Të ngjitet mund të "ngjitës" pili - special rritet tubën fallopiane për të ndihmuar të lëvizur vezën. Pa ndihmën e pili embrionit në vend të mitrës bie në zgavrën e barkut dhe vdes. Scars intrauterine dhe bashkim mund të çojë në zhvillimin anormale të fetusit, abort ose lindje të parakohshme. Për të shmangur këtë, është e rëndësishme për të parandaluar formimin e mbështjelljes legenit.

  Prandaj, trajtimi i inflamacionit shkaktuar nga infeksioni ose kirurgji, të jetë i sigurt për të përdorur drogë që ndërhyjnë me shtim të indit lidhor.

  Dhe duket se ka trajtim shumë efektive enzimë, të tilla si enzima.

  Kohët e fundit, mjekët janë gjithnjë duke përdorur Lonhydaza - performancë të lartë, të sigurta, gjatë vepruar enzimë. Enzimë saj përbërës rrit pėrshkueshmėrisė e barrierave indeve, redukton ënjtje të indeve, pengon adhesions. Përveç kësaj, Lonhydaza pengon fazën akute të inflamacionit dhe lehtëson pranimin në burimin e infeksionit me droga të tjera.
  Prandaj, përdorimi Lonhydazy në mënyrë të konsiderueshme rrit efektivitetin e antimicrobials dhe shansin për të shmangur ndërlikimet dhe operacionet e trajtimit të gjatë.