Si për të humbur peshë të shpejtë në një javë si për të humbur peshë në shtëpi


 • Si të humbni peshë në një javë
 • Si për të humbur peshë, agjërimi
 • Si për të humbur peshë, agjërimi ditë
 • Si të humbni peshë: dietë
 • Në anën e kundërt të çështjes apo si për të humbur peshë dhe për të mbajtur të shëndetshëm
 • Çfarë është mister? Si të humbni peshë në një javë pa dëm për shëndetin dhe figura?


 • Nëse jeni të interesuar në këtë artikull, shanset janë që ju një nga ata njerëz të cilët përdoren për të marrë kujdesin e shëndetit "bastisje". Ju jeni të ngjarë të çojë një mënyrë jetese të shëndetshme. Ju nuk keni kohë dhe durim për të ndjekur shifrën vazhdimisht. Ju preferoni një zgjidhje të shpejtë të problemit dhe duke menduar se sa shpejt do të humbni peshë, "ulur" në ujë të zhveshur, kafshoj karrota apo edhe të menduarit, për pasojat e veprimeve të tyre.

  Pra, ju jeni të interesuar në atë se si për të humbur peshë më shpejt, nuk mërzit për të dietë të gjatë dhe aktivitetit fizik? Le të bien dakord që të përdorë këtë metodë e luftimit të trashje ju do të vetëm rrallë, vetëm si një masë emergjence. Humbje peshe shpejtë kurrë nuk është bërë askush me të vërtetë i gjatë dhe i hollë, por edhe kështu, ajo gëzon popullaritet për t'u patur zili.
  Pyetje: "Si për të humbur peshë të shpejtë" përballet me çdo person të paktën një herë në jetën tuaj, kur ju duhet të shpejt të të hequr qafe folds unaesthetic në bel ose hequr spikatur bark. Takime të rëndësishme, bankete, lamtumirë - por disa situata në të cilat ju doni të bëni një përshtypje të mirë, ndezje pamjen e tyre të patëmetë dhe figurën.


  Çfarë të duket në plazh apo nga pishinë, rroba banje në qoftë se blerë vitin e kaluar, kështu që të zvarritet roundness e cila e vendos trupi bëhet si një copë proshutë? Këtu, sigurisht, një pyetje e natyrshme pyetja: "Si të humbni peshë të shpejtë apo edhe më të mirë, si për të humbur peshë, nëse" orë e pikut ", qëndroi gjatë gjithë javës?"


  Si të humbni peshë në një javë

  Duke pasur parasysh që quhet nutritionists kuptoj padëmshme për humbje peshe shëndetësor gjatë muajit, është askush tjetër se 4 paund, humbni peshë në një javë me absolutisht asnjë dëmit mund të jetë vetëm 1 kg. Kjo "humbje" nuk ka gjasa të shihet në figurë, dhe kështu që nëse ju jeni të shqetësuar rreth asaj se si për të humbur peshë të shpejtë dhe tani, ne kemi për të shtyrë deri të gjitha argumentet për rreziqet e humbje peshe shpejtë mënjanë.

  Le të shohim se sa shumë hedhjes peshë të tepërt.

  Për ata që kujdesen për të humbur peshë, por jo të gatshëm për të punuar për veten, dietë dhe ushtrim ndoshta është më i përshtatshëm opsione të tilla radikale të tilla si Liposuction. Por është operacion i shtrenjtë që kërkon përgatitje paraprakisht dhe rehabilitimin post-operativ. Përveç kësaj, llojin e lëkurës tuaj në një javë nuk ka gjasa për të kënaqur syrin. Prandaj, këto metoda ne gjithashtu të mosrespektimi, dhe me hardware dhe procedurat që kërkojnë vizita të rregullta dhe të përsëritura të klinikave të bukurisë së tyre. Ne kemi nevojë jo vetëm rezultate të shpejta, por kohë minimale dhe koston, kështu që mendoj se si për të humbur peshë në shtëpi.


  Si për të humbur peshë, agjërimi

  Magnificent Maya Plisetskaya, pyetja se si ajo mban figurën e saj, dhe si i paaftë për të humbur peshë në rast emergjence, një herë tha: "Mbyllja e gojës dhe nuk e ha!". Në të vërtetë, uria - është "dietë kalori të ulët", dhe për këtë arsye refuzimi i ushqimit të humbur peshë shumë shpejt. Por maturi të plotë nga ushqimi për një javë është e mundur vetëm në qoftë se ju kishte praktikuar dikur urinë, ju e dini se çfarë është, dhe nuk kanë ndonjë sëmundje që janë contraindications për përdorimin e kësaj teknike.

  Agjërimi është i interesuar jo vetëm ata që janë duke menduar rreth asaj se si për të humbur peshë, ajo është përdorur gjerësisht në mjekësi si ajo jo vetëm të çon në humbje peshe, por gjithashtu pastron trupin e akumuluara substancave çakëll, toksina dhe alergeneve.

  Megjithatë, pavarësisht nga përfitimet, përdorimi i pamatur, refuzim i plotë i ushqimit mund të dëmtojë trupin dhe të shkaktojë përkeqësimin e sëmundjes ekzistuese. Agjërimi analfabet mund të shkaktojë dehje endogjen, që helmet formuar nga dekompozimi shpejtë të yndyrës. Prandaj, refuzimi për të ngrënë më shumë se tri ditë, kërkon konsultime dhe mbikëqyrjen mjekësore. Megjithatë, diçka të dobishme që ju dhe unë mund të mësojnë dhe për veten. Agjërimi gjatë ditës - kjo është mënyra që lejon për përdorim të rregullt, sa shpejt për të humbur peshë dhe për të ruajtur peshën në të ardhmen!

  Greva e urisë një-ditë

  Agjërimi një-ditor do të thotë duke i dhënë deri ushqim për një ditë, për shembull nga darkë për darkë apo drekë për mëngjes. Në këtë kohë ju nuk mund të marrë ndonjë ushqim, edhe lëngje frutash dhe perimesh. Është e rekomanduar për të pirë vetëm ujë ose çaj të dobët jeshil pa sheqer, dhe sips çdo 2-3 orë për një gjysmë gotë. Pas agjërimit vakt e parë duhet të jetë një sallatë, të tilla si karrota dhe lakër, natyrisht, pa majonezë ose salcë kosi, por vetëm me disa pika lëng limoni. Agjërimi Daily - jo vetëm të përgjigjet në pyetjen se si për të humbur peshë në një periudhë të shkurtër kohe, por edhe një fillim i mrekullueshëm i trashje tuaj luftarake.

  Natyrisht, në ditët e fundit të javës, ju duhet të ndjekim rreptësisht dietën e tyre dhe ndjekin një dietë të ulët kalori. Nëse një herë në javë për të mohoj për 1 ditë, metabolizmit normal, figura të pakta dhe të shpirtrave të mirë janë të garantuara për jetën.


  Si për të humbur peshë, agjërimi ditë

  Sigurisht, një refuzim i plotë i ushqimeve si një mundësi për të humbur peshë të shpejtë, jo i përshtatshëm për të gjithë. Ka njerëz që pavarësisht sëmundjes, abuzimi dietë kundërindikuar absolutisht, dhe disa të eliminuar plotësisht kënaqësi për të ngrënë mund të çojë në një avari nervor. Në këto raste, ditë më të përshtatshme agjërimi, nuk dënojnë trupin për mungesën e energjisë, dhe për këtë arsye shumë më e lehtë tolerohet se uria.

  Pick produkte për trajtimin e ditë për të akomoduar preferencat tuaja të ushqimit. Nuk mund të ketë rekomandime të përgjithshme, sepse njëri është në gjendje të bëj lakër gjithë ditës, dhe një tjetër "rivendosur" në të njëjtën përmend atë. Kos dhe mollë, qumësht dhe oriz, madje mjaltë limon - që vetëm receta "shkarkimin" nuk ekziston. Unë mendoj se në bollëk të tillë që të gjithë të shqetësuar për mënyrën se si për të humbur peshë mund të vini deri një menu për shije.

  A nuk e torturës veten. Ruaj PEP dhe të gëzojnë ushqimin, madje edhe të tillë modeste - detyra kryesore e humbjes së peshës dhe të garantojë se pas dështimit të dietë nuk do të vijë dhe shkatërrimin e plotë të rezervave ushqimore nga frigorifer.

  Mos harroni se ushqimi në çekuilibër ditë agjërimi në përbërje, kështu që e përdorin atë si një mënyrë për të humbur peshë në shtëpi mund të jetë jo më shumë se dy herë në javë. Ashtu si në rastin e urisë, ditët e tjera duhet të ndjekin një dietë të ulët-kalori. E pra, në të ardhmen, ditët e agjërimit janë perfekte për mirëmbajtjen e peshës dhe "rehabilitim" pasi të hahet "ekseset e keqe."

  Menu rekomandohet për trajtimin ditë

 • Gjizë dhe qumësht në ditë, 800 g qumësht dhe 400 gram pa yndyrë kos ndarë në 5-6 vakte.
 • Ditë kefir: 1,5 litra ulët-yndyrë kos 6-8 pritje, dmth çdo 2-3 orë.

 • Dita Apple: 1,5 kg mollë gjatë ditës.
 • Dita perime: perimet 1,5 kg papërpunuara ose i zier steamed (lakër, karrota, kungull i njomë, domate jeshile) e ndarë në 5-6 pritje.
 • Dita Mish: 400 gram mish i gatuar ligët, 0,7 kg të perimeve dhe 2 gota çaj pa sheqer gjatë gjithë ditës.

 • Si të humbni peshë: dietë

  Si të humbni peshë në qoftë se ju jeni gati për një javë të tërë për të kontrolluar veten në dietë? Në ditët e agjërimit, ka një tjetër recetë - të ulët kalori dietë fushatë. Ata gjithashtu përshkruhet shumë. Kush nuk di të dietë Larisa Dolina? Për shembull, një nga variantet e saj.

  Dietë të ulët kalori: menu për javën

  Dita 1: 5 patate të ziera në lëkurat e tyre, 0,5 litra kos

  Dita 2: 200 g krem ​​kosi, 0,5 litra kos
  Dita 3: 200 gram djathë, 0,5 litra kos
  Dita 4: 0,5 kg mish pule gatuar (jo të kripur), 0,5 litra kos
  Dita 5: 1 kg molla apo karrota 0,5 kg, ose 300 gram kumbulla të thara, 0,5 litra kos
  Dita 6: 1 litër kos
  Dita 7: 1 litër ujë mineral pa gaz

  Këto produkte janë të ndarë në mënyrë të barabartë në dy vakte: një jo më parë se 1 orë, kohën e gjumit, i dytë - jo më vonë se 1800. Natyrisht, të gjitha produktet janë zgjedhur në bazë të minimale të përmbajtje yndyrë.

  Si një përgjigje për pyetjen: "Si për të humbur peshë në shtëpi?" Fit dhe të tjerët Opsionet e ushqimit të ulët-kalori .

  Për shembull, ju mund të kufizojnë një vakt - në mbrëmje për të ngrënë një copë pelerinë të ligët ose peshk me perime. Pjesa tjetër e konsumit shkarkimit ushqim zëvendësues ("Slim") mixes (jo më shumë se 50 kalori në 100 g produkt të thatë). Cocktails me këto pluhura të përbërë nga fibra dietike me vitamina shtuar, shije dhe imituesit shije, të kënaqë urinë, dhe në të njëjtën kohë, praktikisht nuk ka furnizim të kalorive në trup. Sigurisht, unë nuk do të rekomandojë -sumishi "të pakta" për përdorim afat-gjatë, megjithatë, për ata që kujdesen për të humbur peshë në një javë, ata janë mjaft të zbatueshme.

  Për fat të keq, përjashtimi i thjeshtë nga dietë e ushqimeve yndyrore dhe niseshte e bën këtë rezultat si metodat e mësipërme.

  Humbasin peshë më shpejt, vetëm përdorimit të këtyre masave pamundur. Por, Zhyroszhyhayuschaya dhe dietë të ulët-Carb është e përshtatshme për ata që mund të vuajnë nga blerjen e harmonisë për të mirën e shëndetit të tyre, dhe ata të cilët nuk është e detyruar të kërkojë për të "marrë në" një javë në një fustan të paraardhësit dy madhësive më të vogla.


  Në anën e kundërt të çështjes apo si për të humbur peshë dhe për të mbajtur të shëndetshëm

  Si për të humbur peshë më shpejt dhe në shtëpi? Ju ende kujdeseni përgjigjur kësaj pyetjeje? Rapid humbje peshe është një stres i madh për trupin e njeriut. E tepërt dietat Blitz rezultatet në të ardhmen në akumulimin e mëtejshëm të yndyrës, me paraqitjen e traktit gastrointestinal, të tilla si gastrit, ulçerë, cholelithiasis dhe të tjerët.

  Pasi në kushte jashtëzakonisht të vështira të tilla si dietë, trupi pesha humbur, për fat të keq, nuk dëshiron, ajo fillon duke kursyer depozitat, ngadalësuar metabolizmin. Si rezultat, pas heqjen e të gjitha kufizimeve dhe të kthehet në dietën tuaj normale, yndyrnat dhe karbohidratet kursimet fillojnë të grumbullohen në një mënyrë të përshpejtuar.

  Pyetja se si për të humbur peshë janë vetëm një pjesë e dukshme e ajsbergut, i quajtur problemin e peshë të tepërt. Ajo rezulton se shumë më të vështirë për të mbajtur harmoninë gjetur, dhe humbje peshe shpejtë kjo absolutisht nuk është tërhequr. Ndonjëherë, duke u përpjekur për të parë figurat e tyre duke përdorur metodat fushatë, i hollë bukuri 19-vjeçar, i cili dikur dukej i panevojshëm disa ënjtje e cheeks, 40 vjet kthehet në një grua të trashë me një figurë pa formë, por me të njëjtën pyetje ngulët: " Si për të humbur peshë më shpejt dhe me siguri?

  ".


  Çfarë është mister? Si të humbni peshë në një javë pa dëm për shëndetin dhe figura?

  Pra, ata të cilët janë të shqetësuar rreth asaj se si për të humbur peshë të shpejtë, është e rëndësishme të dihet, është duke u shpëtoj peshë të tepërt nuk do të sjellë dëm vetëm në një rast ajo do të jetë fillimi i një pune të gjatë dhe të mundimshme në trupin e tij. Çdo përgjigje për pyetje rreth asaj se si për të humbur peshë në një periudhë të shkurtër kohe, nëse janë apo dietë uria fushatë duhet të mbështetet nga tranzicioni të mëvonshëm në një mënyrë jetese të shëndetshme dhe dietë. Vetëm në këtë rast pesha nuk ka kthim, dhe madje vazhduar të bjerë gradualisht dhe në mënyrë të sigurtë.

  Një tjetër paralajmërim për ata që mendojnë për të humbur peshë, dhe të gatshëm të bëjë asgjë për blerjen e harmonisë.

  Nëse ju dietë nuk është e përfshirë në sport, nuk ka nevojë që menjëherë nxitojnë në ditën e parë të trajnimit. Çdo ndryshim në jetën normale, madje edhe më mirë - stres për trupin. Nuk ka nevojë për të fajësuar veten rëndon. Fitness, vrapim, trajnimi në Simulators prisni disa javë deri sa të mësohen me kufizimet dietetike.

  Mos u mundoni të bjerë peshë më shpejt. Si të humbni peshë në një javë - një pyetje që nuk ka ndodhë në gratë moderne të arsimuar. Reduktimi të njëjtën peshë - proces përgjegjës i gjatë që kërkon qasje kompetent, shumë durim dhe punë. Në mënyrë që të ketë një veshje festive dukej bel zbehta, ju thjesht mund të përdorni triko akuzuar.

  Ju jeni në kërkim të një zgjidhje për të humbur peshë në shtëpi, dhe shpejt dhe në mënyrë efikase? E pra, përdorni këshillën time, por është më mirë në qoftë se ju shtyjë këtë artikull për një hap më serioz dhe ju plotësisht të ndryshojë zakonet e tyre të hahet, të cilat ishin shkaku kryesor i pakënaqësisë tuaj me figura tuaj. Fat të mirë!