Ajo që mungon nga trupi kur ju ndjeheni si një produktMë trup në mënyrë eksplicite e bën të qartë atë që i mungon. Për fat të keq, ne nuk kemi gjendje të kuptojnë gjuhën e trupit të tij, duke anulluar dëshirën për të pirë duhan në varësinë psikologjike, dhe dëshirat sheqer në stres të vazhdueshëm. Megjithatë, në shumicën e rasteve kjo është kërkesë shumë më të lehtë dhe të kompensuar të disa substancave duke përdorur ushqimin. Pra, çfarë do të bëni në qoftë se ju dëshironi ...

Çokollatë ...
Trupi juaj i mungon magnez që gjinden në arra, fara, bishtajore dhe perimeve leguminoze.

Bukë ...
Ju duhet të azotit. Hani ushqime proteinike - peshk, mish, arra dhe fasule.

... Ice (dhe jo vetëm një rënie në grep!)

Ju padyshim duhet për hekur. Lean në mish të kuq, lakër jeshile deti, zarzavate, qershi dhe shegë.

Sweet ...
Shanset janë, trupi juaj kërkon karbonit. Mundohuni të hani fruta sa më shumë të ndryshme.

Fat ...
Ju mungon e kalciumit, e cila është zhytur edhe me peshk me eshtra, brokoli, djathi, susam dhe leguminoze dhe fasule.

... Kafe apo çaj
Duket që ju mungon squfur. Hani një shumëllojshmëri të lakër, Kastrati dhe rrikë.


... Pirja dhe pirja e duhanit

Ju duhet proteina. Silleni veten e mishit, pulave, ushqim deti, arra dhe qumësht.

... Vetëm të pirë duhan
Trupi pyet silic. Arra dhe fara të bëhet rrethi juaj shpëtimi.


... Zmadhuar (dhe gjithmonë me një kore!)
Përsëri, ju duhet të karbonit. Hani fruta të freskëta!

Pije të gazuara ...
Sidomos pas yndyrë - një mungesë e dukshme e kalciumit. Ju kurseni djathë, brokoli, fasule, djathë dhe susam.


Salt ...

Kripa është e kripë, ju duhet klorureve. Hani peshk me qumësht kripë deti dhe gjumit pini nekyp'yachene dhie.


Kosi ...

Trupi kërkon magnez. Tashmë kjo? Dhe e vërteta është ... ju duhet arra, fara dhe fasule.


Ushqim Liquid ...

Ju nevojë për ujë. ... Pini ujë! Një disa gota në ditë - me një pikë limon ose lëng gëlqere.


... Ushqim Solid

Nëse organi për një kohë të gjatë nuk pyet për ujë, kjo është një simptomë e rrezikshme.

Ju mund të filloni dehidratim të lehtë. Mundohuni të pini ujë nga i njëjti lëng gëlqere ose limon.


Pije të ftohtë ...

Doni mangan, edhe pse nuk dinë për të. Shko arra, pecans, arra, bajame. Por kjo nuk ishte e thatë, përzierje e tyre me blueberries, ajo është gjithashtu një burim i shkëlqyer i mangan.

... Çdo ushqim dhe rrahje-a-Olsha
Ju humbasë dy aminoacidet, triptofanit dhe tyrosine. Triptofan ju merrni në qoftë se ju hani djathë, mëlçisë, rrush dhe spinaq, dhe tyrosine formuar kur ju të rritur pjesën e portokalli, perimet jeshile dhe të kuqe dhe fruta (ose të fillojnë marrjen e shtesave të vitaminës C).

Nëse nuk duan - Nuk ka oreks, nuk dëshiron të bëjë asgjë?

Kjo mungesë alarmante e vitaminës B1 dhe B2. B1 mund të gjenden në arra, fara, bishtajore dhe nënprodukteve, dhe B2 - tonit, shojzë e Atlantikut Verior, mish lope, gjeldeti, mish derri dhe të njëjtat fara.