A kam nevojë për një pranverë pastrimi trupit tonë


 • Mjetet juridike popullore - Top
 • Pastrimi për të gjithë - një tregti
 • Nuk ka gjë të tillë - "skorje"

 • Në pranverë, ne fuqimisht këshillojnë për të marrë e "pastrim pranveror" të trupit të tij dhe për të dëbuar atë nga të gjitha toksina. Mënyrat shumë: këtu ju dhe enemas terapeutike dhe agjërimi dhe pastrimin e gjakut. Disa mjekët besojnë se duke bërë gjithë kjo duhet të jetë rregullisht - si të kesh dhëmbët pastrohen. Mjekët e tjerë, megjithatë, paralajmërojnë se procedurat e tilla janë të rrezikshme për shëndetin. Pra, le të marrë së bashku me ekspertë të: a duhet ne të trajtojë pastrimin e trupit?

  Mjetet juridike popullore - Top

  James Halperin, d M. N., Drejtor, Qendra Kombëtare për Traditional Folk Mjekësisë.:

  - Në metalurgjisë skorjeve quajtur produkte që nuk e djeg përmes në furrën. Pra, në trupin tonë ushqim nuk është tretur plotësisht. Shllak formuara, të cilat janë deri tani në zorrë, të sjellë dëm. Ata kalbet dhe prodhojnë toksina që helmojnë trupin. Kjo është arsyeja pse pastrim - një faktor shumë i rëndësishëm! Ajo i ndihmon një samovylikuvatysya person është parandalimi kundër shumë sëmundjeve.

  Por pastroj trupin tuaj vazhdimisht nuk është e nevojshme - ju duhet ta bëni këtë periodikisht. Ka mënyra të ndryshme. Për shembull, agjërimit, një person nuk ha, dhe ai gradualisht toksina janë lëshuar dhe djegur. Toxins vijnë përmes djersës, urinës, nëpërmjet të mëlçisë, dhe ne kemi një "erë të dytë".


  Rëndësi të madhe në pastrimin e trupit me poste. Kjo është një mënyrë unike e agjërimit prodhuar për shekuj me radhë dhe të shëndetshme.
  Pastrim i përgjithshëm duhet të bëhet nga metodat e ofruara nga mjekësia tradicionale. Më pak ne përdorim ilaçe të substancave të ndryshme kimike të huaj në trupin e njeriut, aq më mirë. Mundësisht të pastruar trupin tuaj duke përdorur preparatet bimore, dush, drejtimin, trajtimet e ujit, stërvitje rregullisht, pini ujë të mjaftueshëm të pastër.
  Enemas, laxatives - mjetet juridike shumë të mira popullore. Por nuk i përdorin ato shumë shpesh: Mukoza e zorrëve është shumë delikat dhe enemas rregullt nuk është e dobishme.

  Çdo gjë duhet të jetë në parimin e "bëj asnjë të keqe".


  Pastrimi për të gjithë - një tregti

  . Dashuria Ponomarenkova, d M. N., Shef i Departamentit të pathophysiology dhe fizioterapi klinika DNITS Coloproctology rus Ministria e Shëndetësisë:

  - Sigurisht, trupi duhet të jetë i pastër - të paktën që ne ekologji vuan! Pastrimi është kurative dhe parandaluese. Profilaktike mund të bëjë çdo person i shëndetshëm i cili jeton në mjedisin tonë, mjedisi i varfër: uji, ajri i ndotur me normale, funksionet natyrore nuk mund të përballen edhe trup të shëndetshëm. Prandaj, për parandalimin e pastruar zorrë është e rekomanduar dy herë në vit, një ose dy seanca.  Në klinikën tonë, ne kemi qenë pastrimin zorrët në mënyrë rigoroze në dëshminë e mjekëve. Çfarë është tani duke promovuar kompaninë ndryshme mjekësore - "të pastër për të gjithë" - kjo është vetëm commerce. Ne dëgjojmë çfarë metoda janë të ofruara në një shumëllojshmëri e banja dhe sallonet Moskë - vetëm shkundur është! Pacienti duhet të kërkojnë konsultime paraprake dhe të bëjë të gjitha procedurat duhet vetëm specialistë - proctologist dhe terapist fizik.


  Nuk ka gjë të tillë - "skorje"

  Galina Kholmogorova, PhD, Studiues i DNITS parandaluese Ministrinë Mjekësia e Shëndetësisë:

  - Ky koncept - "skorje" në mjekësi thjesht nuk ekziston.


  Është metabolitet janë komponimet e azotit që janë excreted nga trupi. Trupi i njeriut - nuk mat, kjo nuk është një dorë e pastër mbi. Ju mund të krijojë mënyrën e saktë të jetës, mund të kuruar sëmundje të ndryshme - për shembull, për të rregulluar shkëmbimin e substancave. Clear ajo nuk mund të. Pastrimi ne ofrojmë një shumëllojshmëri të charlatans "terapistët", "clairvoyants trashëguar" - ata kishin këshilluar dhe ju kurrë nuk e di se si ata gjymtim njerëz! Këto "ekspertë" nuk janë përgjegjës për pasojat.

  Merrni, për shembull, uria, nutritionists mbarë botën kategorikisht kundër tij si një nefiziolohichnost metodë. Zorrë qartë spontanisht - klizmë jo shumë i dobishëm duhet të bëhet vetëm me recetë.

  Enemas jo të sigurta për të trupit, ata larë gut. Pastrimi në nivele të gjakut - dhe në procedurë mjekësore që duhet të kryhet në mënyrë rigoroze sipas ekspertëve të zgjidhjeve përkatëse dhe medikamente. Ju nuk mund të nxitojnë për të bërë asgjë që është shpallur - një mekanizëm të thjeshtë për pompuar para nga populli.

  Shllak - ushqim të papërpunuara që përfundon deri në zorrët tona.

  Toksina - të prodhuara gjatë dekompozimit të toksinave që nuk mund të lënë zorrë. Ky është një organ gradual autotoksikatsiya (helmim helmet e veta).

  Informacion nga Natalie artikull Tuboltseva "skorje off?".