Një filxhan kafe kundër Clash bankat e energjisë së Titans
Sa shumë herë pohoi botën ... që kafeina është e dobishme vetëm
doza të arsyeshme. Por ne nuk e dëgjojmë në mëngjes brewed kafe, pasdite pa kufizime
pini çaj në mbrëmje kur lodhje ligët dhe forca është e nevojshme, mbani mend
e pije të energjisë. Ndërsa dozën e rekomanduar
Kafeina nuk duhet të kalojë 150 mg, ne shpesh e tejkalojnë atë në gjysmë për të dy
herë. A do të thotë kjo se "frymëzon" pije është shmangie më mirë?
Ne kemi mbledhur së bashku të gjitha faktet në lidhje me energjinë, kështu që ju mund të vendosë nëse do të
rrezitje të lëkurës. Mendoni për veten tuaj.

 • Veprim
  Energjisë vazhdon të 1,5-2 herë më shumë se kafe.

 • Përbërja e energjisë përfshin vitamina B dhe vitaminë C, por ata nuk e bëjnë

  zëvendësojë vitaminat natyrale nga ushqimet dhe madje me sintetike
  multivitamina.
 • Energji
  shpejt të çojë ton në tru dhe zemër. Por për shkak të shumë
  Energjia e shpejtë veprim është i kundërindikuar tek fëmijët, shtatzënë
  gratë dhe atyre që vuajnë nga sëmundje të sistemit kardiovaskular.

 • Takohen energjik ekstraktet e Guarana dhe xhensen bimëve me
  tonik dhe immunomodeliruyuschee pronat.
 • inkurajues
  Performanca e Energjisë duket nga amino acidet që stimulojnë
  prodhimin e neurotransmitters që të përcjellë impulse në mes të qelizave nervore.
  Nëse neurotransmitters pak, ne ndjehemi dobësi dhe marramendje.


 • Energji
  kaloriynishe shumë kafe dhe çaj në kurriz të sheqerit të konsiderueshme.
  Përmbajtja mesatare e energjisë prej jar 250 ml të - 150 kalori.
 • Alkoolik
  Inxhinieri pushtet i kotë si kafeina dhe alkooli kanë në trup
  efekti i kundërt: kafeina stimulon sistemin nervor qendror dhe pengon alkool.
  Për më tepër, energjia mund të maskë efektet e alkoolit dhe ju nuk e bëni
  Njoftimi sinjalizon trupin për lodhje ekstreme.
 • Carnitine,
  është pjesë e Energjisë ndihmuar acide yndyrore ndryshket më të shpejtë
  dhe përshpejton metabolizmin.
 • Energjik
  stimulon trupin për të vepruar në maksimum. Kur efekti i energjisë
  gjatë, trupi ka nevojë për pushim për të rivendosur varfëruar

  burime.
 • Energjik
  Rritjet presion, kundërindikuar kështu presionin e lartë të gjakut.
 • Kafeina
  - Një diuretik i fortë, kështu që energjia nuk është e rekomanduar për të pirë pas
  Trajnimi dhe çdo aktivitet tjetër fizik, gjatë të cilit trupi
  natyrisht humb një shumë e lëngjeve.

 • aktualisht hetohen disa vdekjeve nga mbidoza
  energji. Në disa vende energji shitur vetëm në farmaci,
  pa marrë drogë apo nuk shiten në të gjitha, duke qenë
  ndaluar për prodhimin.
 • Përdorni ose energji - ju vendosni. Së fundi, pini
  ne kafe për vite e dekada pa vdekur nga një mbidozë e caffeine.

  Për shembull,
  ndoshta lejuar për të kënaq në disa kavanoza në ditët e vështira?