Këshilla ushqim blog humbur peshë


 • Çfarë është një ditar ushqimi?
 • Si për të mbajtur një ditar të ushqimit?
 • Çfarë do të zhvillojë një ditar të ushqimit?
 • Ditar të ushqimit mostër
 • Çfarë do të jetë rezultati?


 • Çfarë një gabim bëjmë kur ne vendosim është koha për të humbur peshë? Djathtas:
  ulem në një dietë pa përgatitje.

  Por çfarë mund të jetë fazë përgatitore për të kufizuar veten
  ushqim, ju kërkoni? Përgjigja: njëjta si për çdo veprim të ri - një update. Nëse ju filloni për të humbur peshë siç duhet, ju duhet për të regjistruar ndonjë gjë
  ju hani.

  Çfarë ushqimi
  blog?

  Ajo regjistron gjithçka që ju hani gjatë ditës. S'ka gajle
  A ishte ai një vakt i plotë apo i zbuluar vetëm në mënyrë mollë - të gjithë

  bie në gojë duhet të regjistrohet. Kjo qasje brenda pak ditësh
  do të ju tregojnë se cilat ushqime ju hani mal për ditë.

  Si
  siç duhet të mbajë ditar të ushqimit?

  Në një shenjë që përfaqëson një ditar të ushqimit,
  nevojë për të sjellë çdo gjë për humbje peshe.

 • Kohë
  vakt. Ajo jo vetëm që duhet të festuar fillimin e vakt, por ajo
  Së fundi, që nga kohëzgjatjes së qëndrimit në tryezë mund të drejtpërdrejt
  ndikojnë shumën ngrënë.

 • Përgjithshëm - produktet aktuale dhe sasia e tyre. Nëse ju nuk keni peshat dhe ju
  nuk mund të shkruaj peshën e saktë që ju keni në pjatë tuaj, e konsiderojnë të
  Për shembull, lugë dhe gota.


  Kur ju lehtë mund të përkthehet
  këto masa në gram dhe kalori me tavolina të veçanta.
  Për fat të keq, nga
  Numëruar kalorive nuk shkon larg. E vetmja mënyrë e sigurt për të mësuar veten
  kontroll - është konsideruar
  kalorive - dhe humbin peshë.
 • I dytë
  Pika më e rëndësishme - kjo është arsyeja vakt. A ju hani se
  Uritur për kompaninë, sepse fëmija ha, ankthi apo mërzitje
  - Sa herë që keni nevojë për të sinqerisht të sjellë arsye për tryezë. Ky artikull është i pavlefshëm
  për të eliminuar më tej shkaqet që e bëjnë ju hani
  shumë.
 • Ende
  Një kolonë do të përshkruajnë se si e shijshme ushqimi ishte për ju.
  Quite një shkallë pesë-pikë, ku 1 - një "neveri të tmerrshme" dhe 5 -

  "Gjellë e preferuar". Shije shkallë do të zbulojë të vërteta tuaj
  shije preferencat dhe të ju ndihmojë të humbni peshë
  shijshme, rregullimi ushqimin tuaj në mënyrë që ajo
  dha më.
 • Fizik
  aktivitet. Kjo do të përfshijë trajnim në palestër, avull kaluar
  ndalesa këmbë preferojnë shkallët e madje edhe disa minuta pastrimi
  seksi, apo probleme me fëmijën aktive. Energji cigare shpenzuar për
  marrë si një ndihmë vizuale për të korrigjuar rrugën e tyre të jetës.
 • Edhe
  mund të jetë vend i rëndësishëm i hahet dhe heqjes kohë dhe gjumit.
  Vendndodhja është e rëndësishme sepse kushte të ndryshme tanë ndryshime sjellje të hahet.


  Për shembull, ju lehtë mund të kufizojnë veten për një vakt në punë, sepse ju
  dikur edhe pini çaj, por një vizitë të nënës sime, në një të rehatshme dhe të qetë
  mjedis, të hahet për tre, duke besuar se "një herë -. nuk e tmerrshme" Dhe fakti që
  këtë herë - tre në javë, ju mund të sigurtë të harrojmë. Sa për gjumë,
  Varësia mund të jetë gjithashtu shumë i drejtpërdrejtë. Shkencërisht provuar se
  njerëz fjetur kanë tendencë për të ngrënë më shumë se kaq dhe mori lehtë
  ndjehet sleepiness në mbrëmje.
 • Dhe
  mbani në mend faktorëve shtesë. Vuri në dukje në ditarin e tij të gjithë të pazakontë
  zhvillimet dhe ngjarjet, madje edhe ata si ju, nuk duket të jetë i
  e lidhur me ushqimin.

  Kjo përfshin të udhëtimit të paplanifikuar dhe e planifikuar
  udhëtimit, stresi i papritur, grindje, sëmundje, etj, e cila i jep
  Mënyra i përhershëm i jetës. Më vonë, pas shqyrtimit ditar nga ju
  gjeni modele interesante dhe të papritura.
 • Çfarë do të zhvillojë një ditar të ushqimit?

  Regjistro çdo ngrënë një copë në javë
  hapur sytë tuaj për shumën e marrë në kalorive ditore. Nëse ju kujtohet,
  Formula për të llogaritur sasinë e nevojshme të kalorive si vijon:

  25 kalorive 1
  kg - për të mbajtur peshën ekzistuese për një person
  me aktivitet mesatar fizik;

  20 kalorive 1
  kg - në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë;

  30-35 kcal 1
  kg - në qoftë se keni nevojë për të shërohen.

  Kjo është, një person peshon 80 kg duhet 2000 kcal,
  për të mbajtur arrow fikse peshat, dhe më pak se 2000 kalori - se ajo filloi
  devijojnë në të majtë.

  Në qoftë se ju thjesht nuk mund të humbni peshë dhe ju mendoni se ju hani
  pak, ditar të ushqimit,
  transferimit të kalorive tuaja të ushqimit për të ju tregojnë se sa shumë kalori se ju duhet
  ju merrni gjejnë veten.

  Mostër
  ditar të ushqimit

  Për të ndihmuar ju të filloni regjistrimin, ne ju sugjerojmë të gatshëm për të nënshkruar një ditar.

  Vetëm mos harroni një gjë: ju duhet të shkruani çdo gjë, duke përfshirë çaj,
  kafe, biskota të vogla dhe çamçakëz.

  Çfarë do të jetë rezultati?
  Nëse ju nuk e dini se si

  detyrojë veten për të humbur peshë, duke mbajtur një ditar të ushqimit do të ju tregojnë perspektiva të reja në
  Rruga për harmoni dhe butësi. Blog do të ju tregojnë se tortura nuk ka domosdoshmërisht
  vetë dietat për të humbur peshë
  ndonjë kosto. Mjafton të shohim se malin e ushqimit që hamë
  mekanikisht, nuk e kuptuar këtë raport.