Fitness në vendin e punës


 • Shpirti
 • Veten Pygmalion
 • Brez: sup dhe më shumë
 • Ushtrimi këmbët tuaja
 • Gjysmë ore para përfundimit të ditës
 • Motor i përparimit

 • Shpirti

  Për të parandaluar miopi mund të
  nuk e mëposhtme: rri duarkryq, të marrë një frymë thellë,
  dhe pastaj ligët përpara dhe nxjerr frymë.
  Pastaj përsëri ligët në
  përsëri, në mënyrë të vendosur prymruzhtesya dhe pastaj të hapur sytë tuaj. Pas vendin
  duart në bel, kthejnë kokën në të djathtë, shikoni në bërryl e duhur,
  pastaj kthejnë kokën në të majtë dhe të shohim, respektivisht, në të majtë
  bërryl. Së fundi, të ngrenë sytë në tavan dhe, pa e kthyer kokën e tij,
  Kanë një vështrim në pro dhe kundër akrepave të sahatit, ndërsa keq me shpejtësi,

  pastaj ngriti vetullat, pastaj në rënie. Çdo herë që të kryej këtë
  ushtrim merr rreth 4 minuta. Përsëriteni tërë komplekse mund të jetë 5-6
  kohë.


  Veten Pygmalion

  Nëse ju doni që gjithmonë të ketë
  fytyrë qartë ovale, tërhoqi muskujt e qafës dhe mjekër dhe të dëgjojnë
  Komplimentet për adresën tuaj, këtu është recetë. Ulur në një karrige, dystohet
  prapa dhe të vënë këmbë në dysheme. Butësisht trokitje e lehtë e kokës të jetë e mundur
  më tej prapa deri atëherë, deri sa ju mendoni tensionin në mjekër.
  Mbajeni këtë pozicion për 10 sekonda, pastaj të ulur kokën tuaj,
  duke u përpjekur për të shtypni mjekër tuaj në gjoksin tuaj. Përsëriteni këtë ushtrim si
  20. të paktën një herë dhe pastaj e 15 Anim kokën në të djathtë dhe


  majtas, ndjenja shtrirje muskujt e qafës.


  Brez: sup dhe më shumë

  Pas
  vënë bërrylat në tavolinë, "lutje", duke u bashkuar duart me gishtat
  duhet të splayed si. Midis dy furçat duhet
  Qëndro hapësirë ​​shell kujton. Lidhu palme si
  në qoftë se ju doni të shtrydh diçka në mes, dhe pastaj shkëputje - dhe
  kështu 20 herë, ndjenja e tensionit në muskujt e gjoksit. Ushtrimi është i madh
  dhe fakti se ajo mund të praktikohet edhe në takim, i ulur në frontin e
  kokë - dhe të gjithë do të jetë i sigurt që ju jeni duke konsideruar stresin
  Problemet e prodhimit.

  Tani kur takimi është e gjatë,
  Vetëm të ulen, të ngrenë armë tuaj dhe tërheqja e tyre veç e veç në nivelin e shpatullave.


  Tërhiqe në drejtime të ndryshme, atëherë tërheq lart dorën në mënyrë që ata
  ishin duart pothuajse pingul. Mbajeni dorën tuaj në një pozicion të
  10 sekonda, pastaj të ulur ato, ndjenja muskujt shtrihen përtej
  Gjatësia e armëve. Përsëriteni 8-10 herë. Së fundi, më të ulët armëve tuaj së bashku
  trup dhe bëni 10 xhiro prapa plumbit 10 xhiro dhe shpatullat mbrapa.

  Pas
  Vetëm kjo nuk usyadtes tulyachys në sediljen. Tear off dy
  këmbët nga dyshemeja dhe sa më shumë që të jetë e mundur barkun pull. Mbaj
  Situata e tensionuar për 15 sekonda, të pushojnë, të përsëritur
  ushtrojnë 10-15 herë. Shijojnë verën do të mburremi të sheshtë

  stomak.


  Ushtrimi këmbët tuaja

  Usyadtes një drejt karrige.
  Këmbët në dysheme, paralel me njëri-tjetrin, gjerësi shpatullave larg. Vendi pëllëmbë të dorës tuaj
  brenda gjunjë dhe shtrëngon duart mbi gjunjët e tij si juaj
  Këmbët - një dyert ashensor mbërthyer që duhet të shtyjë. Këmbët
  counteracts presioni është duart e vështirë, aq i bezdisshëm
  mënyrë të gjithë muskujt dhe automatikisht të marrë "disa pantallona" në hips.
  Ushtrimi kërkon një minimum prej 15 repetitions; 10 sekonda tensionit, 5 -
  relaksim.

  Pastaj të vënë këmbët tuaja në dysheme pranë tij dhe fillimi
  nga ana tjetër ngre këmbët, duke u përpjekur për të dërguar një goditje mbi dhe
  heqë drejt deri në një karrige. Nëse ju keni forcën për ta provuar

  heqë dhe shpjegoj dy këmbët në të njëjtën kohë. Si zakonisht, provoni
  mbajë postin për 10 sekonda, 5 sekonda deri në pjesën tjetër, dhe të paktën 15
  repetitions për çdo këmbë.

  Në kompleksin zyre fund për
  razuytes këmbët, takë pushim në dysheme dhe tërheq mbi çorapë,
  duke lënë pesë si ngjitur në dysheme. Performanca e përditshme e kësaj
  Ushtrimi - varices dhe nuk kërcënojnë ju.


  Gjysmë ore para përfundimit të ditës


  ëmbëlsirë - ushtrim naypikantnishi. Nuk është sekret se intensiteti
  shkarkimi seksual pjesërisht varet nga aftësia për të kontrolluar,
  dmth, shtrirje dhe relaksoheni muskujt e vaginës. Në

  të përmirësuar tonin e vaginës janë ushtrimet Kegel, të cilat gjithashtu
  mund të bëhet drejtpërdrejt në vendin e punës, pa tërhequr vëmendjen.
  Pra, i ulur shtrëngojë muskujt e perineum si për të ndaluar
  urinim, ngadalë numërimin në tre dhe relaksohuni. Pastaj
  tensionuar dhe relaksohuni muskujt e perineum sa më shpejt që të jetë e mundur pa
  të thyer. Mjekët rekomandoj duke filluar trajnimin me dhjetë kontraktimet dhe
  të përsëritur pesë herë në ditë. Pastaj çdo javë shtoni 5
  repetitions për çdo ushtrim, gradualisht t'i sjell atij numrin e repetitions
  çdo ushtrim në 30. Por pas vetëm harrojmë për çdo ditë
  ushtrime!


  Motor i përparimit

  Fillor
  Argumenti për workouts në vendin e punës - në rritje
  kapaciteti për shkak të pushimeve të shkurtra, kaloni
  Aktiviteti dhe rrit rrjedhjen e gjakut. Për më tepër, në aspektin e
  humbje peshe, e cila në pranverë fiksuar të gjitha gratë, është e dobishme për të dhënë
  ngarkesës muskujt tuaj gjatë gjithë ditës. Në vazhdim të një dhomë që ju kaloni
  kalorive vetëm në klasë, pas dy orë metabolizmin përsëri
  ngadalëson. Të bësh të njëjtat ushtrime të përshkruara më sipër, ju sistematikisht,
  qëllimisht dhe vazhdimisht të përshpejtojë metabolizmin dhe në këtë mënyrë
  duke e detyruar trupin tuaj për të djegur dhjamin më të shpejtë.

  Sigurisht, nuk bëjnë
  presim rezultate fantastike nga kjo "palestër në

  fushë outdoorsy. " Por me të dhëna të rregullt të performancës
  plotësisht ushtrim mund të përmirësuar ton muskujve, pak të shtrënguar
  formë kontur dhe më e rëndësishmja - në mënyrë të konsiderueshme rritjen e humor! Dhe pastaj
  dhe palestër aty pranë.