Fitness për të humbur peshë gabimet e zakonshme


 • Së pari, ngarkesa duhet të jetë serioz
 • Së dyti: Pas trajnimit muskujt duhet të lënduar
 • Së treti drejtuar, më intensiv ose notuar, aq më shpejt ju mund të shpëtoj peshë të tepërt
 • Së katërti: Nëse ju hedhin një stërvitje, muskujt bëhen yndyrë
 • Së pesti: Nëse stërvitje intensive, ju mund të hani çdo gjë, duke përfshirë ushqim të shpejtë
 • Së gjashti: Të djeg si shumë kalori, ju keni për të trajnuar me stomak bosh
 • Shtatë: Aerobics të shpëtuar të gjithë


 • Së pari, ngarkesa duhet të jetë serioz


  Titujt
  ky pohim do të jetë duke thënë: "Dy kurrizin deve,
  sepse jeta - lufta ".

  Shumë njerëz besojnë se në qoftë se ata shpalli luftë
  Pesha e tepruar, ajo duhet të jetë vdekje, si në qoftë se gjermanët janë tashmë afër Moskës.

  Problemi i vetëm është se më i lartë ngarkesë, më shumë kohë
  ju do të duhet të shërohem. Edhe në qoftë se ju doni të
  "Urabotatsya" kështu për zvarritje në të katër këmbët në palestër, atë
  gjasa të përshpejtojë humbje peshe tuaj. Mjekët thonë se më të mirë
  Orari i trajnimit - jo më shumë se dy ditë.

  Është gjithashtu e rëndësishme
  që barra duhet të rritet gradualisht, në të njëjtën mënyrë si çdo
  Trajnimi fillon me një të ngrohtë-up, çdo vendim për të mbërthen
  palestër duhet të zbatohet gradualisht.


  Nëse organi për një kohë të gjatë
  ishte i privuar nga ushtrimi, nuk rvitsya off bat: Filloni me
  një klasë në javë. Nja dy javë të shkojnë në dy trajnime
  një javë - dhe vetëm atëherë mund të angazhohen në orarin normal.


  Së dyti: Pas trajnimit muskujt duhet të lënduar

  Atje
  Ideja banal se nëse pas ushtrojnë muskujt e lënduar, koha
  tretur.
  Kjo deklaratë ka nevojë për sqarim. Dhimbje të muskujve
  fillestar - është e pashmangshme. Por dhimbja e atyre që angazhohen në palestër
  rregullisht ngre pyetjen: në qoftë se brenda pak ditësh
  trajnimin ju mezi mbajnë këmbët, kjo mund të thotë një nga dy gjëra.


  A mos ju ushtrime të gabuara teknikë, apo muskujt tuaj
  peretrudylysya: Përfitimet e trajnimit të tillë - zero. Pas dhimbjes zvarritje
  Ndjenja pas sportit nuk duhet të jetë.

  Fundit në mënyrë specifike për hypochondriac, nuk duhet të ngatërrohet me dhimbje të panatyrshme të mprehtë natyrisht siklet muskulare.


  Së treti drejtuar, më intensiv ose notuar, aq më shpejt ju mund të shpëtoj peshë të tepërt


  Në fakt, procesi i efekteve yndyrë djegur nuk jepni vlerësim dhe koha e trajnimit.
  Shkarko fund është se ngarkesa në mundësitë përgjegjëse trupit
  zemra. Nëse qëllimi juaj është për të humbur peshë, atëherë orëshe shëtitje me një ritëm të shpejtë
  të jetë më efektive se sa dhjetë minuta goditje e lehtë në buzë të tyre

  mundësi.


  Së katërti: Nëse ju hedhin një stërvitje, muskujt bëhen yndyrë


  Kjo është në fakt një argëtim pak çorientuese. A keni parë ndonjëherë mishit
  shndërrohet në yndyrë? Vështirë. Kjo është një lloj krejtësisht të ndryshme të rrobave. Po
  muskujt veç e veç dhe yndyrë - veç e veç. Megjithatë, një dhe tjetër është në gjendje të
  rritet dhe të ulet në vëllim.


  Së pesti: Nëse stërvitje intensive, ju mund të hani çdo gjë, duke përfshirë ushqim të shpejtë


  Situatë
  është bërë si një shaka: "Unë nuk mund të mish dhe ushqime niseshte, kështu
  kanë për të ngrënë dumplings. " Rezultati është se ushqimi i shpejtë, i cili "nuk mund të përballojë"
  me workouts, përmban një sasi të madhe të krejtësisht

  kalori të panevojshme. Dhe për të humbur peshë, ju duhet të shpenzojnë më shumë kalori se
  konsumojnë.

  Fillestar, duke filluar ushtrojnë rregullisht,
  mund të përballet me oreks të ndryshme gjatë
  trajnimi. Trajnimi intensiv mund të ju bëjë përjetësisht të uritur, dhe
  moderuar - jo qartë të kënaqur. Mundohuni të hani për dy
  pas orëve të mësimit, kjo është kur trupi është formuar e ashtuquajtura
  "Dritare Proteina" - veçanërisht kur tretet mirë proteina. Që
  shërohem pas një stërvitje, ju mund të hani mjaft
  ëmbëlsirat - biskota ose çokollatë - ajo e quajtur "karbohidrate
  ngarkim. "


  Së gjashti: Të djeg si shumë kalori, ju keni për të trajnuar me stomak bosh

  Në të vërtetë,
  ajo është e dëmshme, trupi kërkon energji gjatë ngarkesave fizicheskmh -
  dhe ku për të marrë atë në qoftë se ju nuk e hani. Disa orë para se klasat e
  është më mirë për të ngrënë ndonjë gjë (por pak) - kjo do t'ju japë fuqi.


  Shtatë: Aerobics të shpëtuar të gjithë

  Shumë
  besoj se dietë plus aktivitet aerobic - kurë për trashje.
  Çdo gjë duket kështu, por ka një detaj: një rritje të konsiderueshme në aerobic
  load ngadalëson metabolizmin. Nëse keni plagë në baza ditore
  biçikletë disa dhjetëra kilometra, trupi përfshin kështu
  i quajtur Mekanizmi për mbrojtje emergjente: proceset e brendshme të ngadalësuar,
  jo vetëm për të hequr qafe yndyrë, aminoacidet dhe të tjera në mënyrë të barabartë

  aksione të rëndësishme.