Në një të hahet yndyra të shëndetshme jo më pak se hamburger
Kohët e fundit, mediat gjithnjë shkruani në lidhje me përfitimet
Dietë mesdhetare që shumë njerëz kishin lëshuar një zgjidhja
Çështjet shërim humbje peshe dhe. Ajo do të duket kos natyral
mocarela përmbajnë shumë pak yndyra, të shëndetshëm dhe duhet
paraqesin një meny të gjithë ata që aspiron për një mënyrë jetese të shëndetshme.
Nutritionists këshillojnë gjithë bota së bashku për të bërë zgjedhje të drejtë të heqin dorë
Vizitoni "McDonalds" dhe plotësisht të harrojmë çfarë cheeseburgers dhe hamburgerë,
si një "bombave yndyrë" se herët ose vonë depozituar në formën e folds
në bel. Megjithatë, shumica e ekspertëve nuk e konsiderojnë se për disa arsye

Fakti pabesueshme se të ashtuquajturat ushqime të shëndetshme shpesh përmbajnë ushqim
një minimum, dhe edhe më shumë yndyrë se një Burger shijshme, por e dëmshme.

Për shembull, mocarela, e cila
konsiderohet kuzhinë quintessential italiane, me yndyrë rreh me
djathë çedër, por ende malozhyrnoyu kjo nuk mund të konsiderohet. Nëse ju të gëzojnë
enët me mocarela, një ditë ju mund të marrë të njëjtën sasi të yndyrës,
si të përfshira në hamburger. Në mënyrë të ngjashme, natyrore
kos, edhe nëse ajo është e bërë nga qumështi me përmbajtje të ulët yndyrë jo,
është plotësisht aditivëve pa yndyrë, dhe të ndryshme në formën e kokosit dhe kokrra të kuqe shurupe mund të kthehet kjo


produkt në gjellë e zakonshme e ëmbël, i keq për figurën dhe nuk përmban yndyrë
më pak se një trajtojnë të "McDonalds".

Salcice bërë e mishit
pa soje, natyrisht, shumë më e dobishme salcice të lirë, por edhe
nuk mund të quhet jo-yndyrë - yndyrë ato përmbajnë dy herë më shumë se sa
burgers. Ju nuk mund të telefononi një produkt për humbjen e peshës dhe është i njohur në të gjithë
Spageti Bolognese bota pjatë, sidomos për
përdorimi i saj gatim viçi yndyrë terren.
Sandwiches zakonshme në mëngjes me djathë, bollgur
drithëra me shtuar gjalpë, cek
akullore, patate pure, në të cilën
shtuar shumë krem ​​të vogël - të gjitha këto produkte jo më pak të përmbajë

yndyrë se sa një hamburger. Sigurisht, kjo nuk do të thotë se ju duhet të hani vetëm ushqim hedhurinë,
por mbi të gjitha kjo tregon se ne duhet të parë vlerën totale me kalori dhe proteina, yndyrë
dhe karbohidratet.