Të humbur peshë, por jo në kuptimin literal
Në rininë ne mund të hani pothuajse çdo gjë që dëshironi, pa menduar për pasojat. Me moshën, norma e metabolizmit në trup ngadalëson, dhe mundësia e rritjes yndyrë trupit. Dhe tani, si një i rritur, ne kemi për të vënë një shumë përpjekje për të mos fituar paund shtesë. Ndoshta kjo është arsyeja pse shumë femra ëndërrojnë për të humbur peshë dhe për të rifituar hijeshi rinore. Kjo nuk është një trill, ajo është kujdesi shëndetësor dhe dëshira për të ndjehen mirë.

Nuk është sekret se obeziteti nuk është vetëm ndryshon formë, na privuar nga mundësia e veshur veshjet joshëse, mbipeshë është edhe e dëmshme për shëndetin. Fat i depozituar i aftë jo vetëm nën lëkurë (të cilën ne e shohim si folds yndyrë), por në hapësirën përreth organet e brendshme.

Për të kuptuar nevojën për të humbur peshë, vetëm paramendoni zemrën, mbyllur në një qese që zvogëlohet yndyrë trupit. Puna e tij e vështirë! Kjo situatë dhe organet e tjera të brendshme.

Sigurisht, në qoftë se ju vetëm 3-5 £ mbipeshë, pak ndikim mbi shëndetin nuk është. Të llogaritur BMI ju Dietressa Online drogës. Mbipesha - është kryesisht një sinjal që çekuilibër trupin tuaj, nëse ai fillon për të formuar yndyrë të tepërt trupore. Në disa raste, ju mund të duhet të kthehet në një endokrinolog, por në shumicën e rasteve për të djegur peshë të tepërt të mjaftueshme për të zgjedhur dietë e duhur.


Ajo që ne investojmë në konceptin e "dietë e duhur lloj"? - Një sistem të furnizimit me energji që ju lejon të ndihen mirë dhe të mbushur me energji, dhe kështu nuk vuajnë pamjen, lëkura mbetet e butë dhe elastike, dhe të flokëve - me shkëlqim dhe elastike. Për të arritur këtë efekt është e mundur vetëm në qoftë se ju të merrni ushqyesve të mjaftueshme: vitamina, minerale, fibra, proteina.
Për të humbur peshë dhe të ndjehen mirë, ju vetëm duhet ushqime të drejtë në pjesë të vogla, për të reduktuar konsumin e ushqimeve të caktuara në minimum dhe nuk ngarkesës deri natën.

Kjo është ku problem - ndonjëherë është shumë e vështirë për të kontrolluar veten, duke refuzuar Delicious (dhe shumë kalori) enët.

Uria mund të na merrni mbi krye, duke e bërë shkatërrojnë frigorifer gjatë natës, hani deri eshtrat e tortë dhe një premtim për veten time se këtë kuti me çokollatë - një të fundit. Për të mposhtur urinë, duhet një vullnet të fortë ... ose të ndihmojë me një droge që redukton oreksin. Për shembull, Dietressy.

Dietressa ndikojnë drejtpërdrejt në qendrën e urisë, duke reduktuar oreksin dhe shpejtimin e një ndjenjë të ngopje. Me këto mjete që ju mund të kontrollojë oreksin tuaj pa i dhënë atij një shans për të kontrolluar ju. Dhe atëherë ju keni mundësi për të ngrënë si duhet dhe të moderuar (të përpiqen që të rrinë në atë dhe pas pllakat heqjes).

Mos u mundoni për të bërë revolucionin e duhur diete, trupi juaj ka nevojë për kohë për të duke u përdorur për të ushqimeve të reja dhe ushqime të reja të stilit.

Për të filluar, të përpiqet të kufizojë futje tuaj të ushqimeve të lartë kalori që nuk ka të bëjë shumë përdorimin e trupit, ëmbëltore, pasta të freskëta, makarona, patate (e cila është e pasur me niseshte), ushqime të konservuara, solenostey, i ndërmjetëm. Kjo ngre pyetjen: "Dhe çka pastaj është?". - Hani produkte të thjeshta dhe të dobishme të tilla si perime (të papërpunuara ose të ziera), djathë, mish, fruta, arra, bukë nga mielli gruri. Honey do të jetë një zëvendësues i dobishëm për ëmbëlsirat.

Me Dietressoy ju mund të organizoni dhe agjërimi ditë - deri për të filluar ditën, edhe pse uria - stresit në trup.

Në ato ditë, hiqni dorë nga ushqimi dhe të pini shumë lëngje, mundësisht me origjinë natyrore - lëngje të freskëta, pije frutash, ujë i zier. Lëngje të konservuara nga dyqani - jo zgjidhja më e mirë për figura të pakta në këto pije përmbajnë preservatives dhe sweeteners.

Kur ju të paguani vëmendje për dietën, çfarë ushqime të krijojë një gjendje të qetë dhe duke shkaktuar letargji dhe të qenët i përgjumur. Çdo person mund të ketë vendosur vet e tyre individuale të përfitimeve dhe produkteve, dhe të cilat duhet të ndiqen.

Dhe mos harroni se shprehja "kujdes personal" nuk ishte aksident - ato janë të ndërlidhura. Për të qenë e bukur, ju duhet të kujdeset kryesisht për shëndetin, dhe kjo fillon me ushqimin e duhur.

Ka contraindications, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.