Hetuesit janë fatties


 • Dy histori
 • Mbushje kurioz
 • Llogaritje
 • Më mirë të sigurt se sa keq
 • Si të mos për të përzënë në një qëndrim

 • Dy histori

  Tatiana, grua e moshuar dhe i trashë, unë di më shumë se një vit - së bashku
  shkoni në banjë. Zakonisht verë Tanya zhduk dhe u shfaq vetëm në vjeshtë,
  si gjithmonë i gëzuar, e zhurmshme ... dhe tepër i trashë. Por këtë herë nuk e kam
  nuk mund të besojnë sytë e mi - 3 muaj ajo rënë pothuajse përgjysmë,
  u shndërrua në një interesante, skaters zonjë.

  "Është një tabletë! - Proudly tha Tanya. - Një njeri solli një kuti.
  Tashmë 35 kg rënë dhe vazhdojnë të humbin peshë. Pini në mëngjes në një kapsulë bosh stomak
  - Dhe gjithë ditën nuk është e dëshirueshme. Nëse ju dëshironi, dhe unë do të ju jap ... "Një javë më vonë unë po

  duke mbajtur një kuti të bukur blu me karaktere misterioze në
  Inc adyshe.

  Një muaj më vonë, kur pilula të dalë jashtë, ka rënë më shumë se
  pritet. Së shpejti unë pashë të njëjtën kuti si "stol e jetës" dhe
  bleu për një mik i cili donte për të humbur peshë për më shumë se një vit.

  Nja dy javë e quajtur, duke shpresuar për të dëgjuar admirim, por Irkin
  Historia tronditur thellësisht. "Deri në fund të javës filluan të dhemb dhe stomak
  merren mendtë. Kam menduar se mbi dhe vendosi humbje drastike në peshë
  durojnë. Por, duke marrë më keq, në galopin presion, unë fuqimisht djersitje,
  gjithmonë të kërkuar për të pirë. Një shikuar veten në pasqyrë dhe u tmerrua


  - Face zbehtë, sytë e madhe, si një të droguar, gjuha e bardhë
  I frikësuar, i quajtur mjekun, si rezultat unë u dërgua në spital.
  Tha helmim i fortë ... Unë jam me të vërtetë i hollë. Unë ulem
  në disa drithëra. Kështu që ju mund të merrni pilula tuaj ... "

  Unë kam qenë duke mbajtur në dorë një kapsulë të vogël ngjyrë të gjelbër - të njëjtë
  si ajo e kishte përdorur. Dhe si një kuti dhe karaktere në vend ... Really
  helm brenda? Apo ndoshta vetëm shëndeti i dobët Irka? ..

  I quajtur numrat e telefonit të listuara në paketë. "Konsulentët" (shpesh
  Ata e quanin veten mjekët) nuk mund të shpjegojë qartë përbërjen
  superzasib i tyre, i hutuar dhe në drejtim të pronave.

  Dhe në qoftë se të mia
  pyetje u bë shumë këmbëngulës, afërsisht ndërprerë ose
  duke hedhur lart.


  Mbushje kurioz

  I telefonoi disa organizata kanë lëshuar një numër të certifikatave
  droga për humbje peshe. Dëgjimi pyetje, zyrtarët kishin frikë.
  Ata thanë se pilula dietë nuk janë duke punuar, dhe nëse i tillë dhe
  ishte atëherë shumë kohë në të gjitha, më lejo më parë të përmendur atë bukovki,
  tsiferki dhe shkopinj pikturuar në certifikatën, dhe pastaj thonë ata, nëse ata
  ky produkt. Unë i thashë që të gjeni informacion në faqen e internetit (ku ajo nuk është e
  ishte në horizont), dha telefonat e organizatave të tjera (të cilat kurrë
  nuk iu përgjigj) dhe kërkoi të mos për të shkëputur njerëzit e zënë nga puna.

  Komponimet panjohur kimike dhe natyror bimor
  pamundur të deshifroj. Prodhuesit qëllimisht klasifikon ato, dhe
  besojnë se deklaruar haptas si pjesë e pllakat, ju nuk mund të. Duke gjykuar
  etiketë, ato përbëhen nga një përzierje e diuretik, choleretic dhe
  laxatives. Por një masë të humbni peshë në një koktej të pamundur! Minus 5
  kg - maksimumi i asaj që një droge të ngjashme, por jo minus 30
  Është e qartë se tableta janë efikasiteti fajtor potent
  substancë. Dhe askush nuk e di se sa shumë ata janë atje.

  "Shumica e drogës për humbje peshe pije të paktën 3-6 kurse
  muaj - thotë Inna kërthizë, mjek, gastroenterologist trajtim Klinika

  Food ushqyerit Gouna. - Kjo është e mjaftueshme për të marrë
  Varësia psikologjike. Ne ishim pacientë në një kohë
  Tableta Thai kanë kaluar kursin, pasi i ke lënë filluar
  dridhen duart shfaq depresioni, ankthi, dhe pagjumësi. Dhe vazhduan
  është kohë e mjaftueshme. »


  Llogaritje

  A mund të përcaktoni veten, të vendosura në kapsulë - një droge narkotike ose barishte të pafajshëm diuretik?

  Në këtë rast është më mirë për të hedhur tableta - Shëndeti më shumë
  paratë e shpenzuara. "Nëse vendosin për të marrë drogën dhe
  ndjeva butësi të pabesueshme, eufori, ju absolutisht i sëmurë
  Me fjalë të tjera - kjo është shenja e parë se të drogës është në pilulë "-

  paralajmëron mjek diete, biolog, PhD Olga
  Zaykina.

  Shenja e dytë mund të jetë një problem shëndetësor. Psikotrope
  Fondet e vërtetë të reduktuar oreksin, por përkeqësojnë ndryshme
  sëmundje kronike. Pesha humbje është komplikuar nga lista konsiderueshme
  efekte anësore. Nightmares, dhimbje koke, depresion,
  nervozizëm, vizion të paqartë, koordinimi, ethe,
  palpitations, presioni bie ...


  Më mirë të sigurt se sa keq

  Për shembull, prodhuesit nuk kanë mashtruar - Kapsula jo të rrezikshme
  komponentët vetëm të besueshme dhe të përdorura gjatë në luftën kundër tepërt
  Automjetet peshë. Por si ata padëmshme?

  Shumë rrallë një fletëpalosje
  BUD duke folur për diçka kundër opokazaniyah, dhe ata hanë, dhe shumë
  të shumta.

  Shumica mjetet juridike bimor për humbje peshe është Ephedra
  (Ephedra). Ajo ka një efekt suppressant oreks i fuqishëm, por
  Lista e contraindications - diabeti, glaukoma, sëmundjet e zemrës,
  hipertensionit, hyperthyroidism. Në njerëz të shëndetshëm, Ephedra mund të shkaktojë
  një numër i efekteve anësore - presion në rritje dhe sheqeri në gjak
  gjakut, aritmia kardiake, angina, pagjumesi,
  nervozizëm, dhimbje koke, konfiskimet.

  Një tjetër komponent është e zakonshme - Guarana
  Amerikës së Jugut. Shumica e efekteve anësore të bëhet

  gjakderdhje dhe nervozizëm. Kjo nuk është për t'u habitur: Guarani
  Kafeina është 2-3 herë më e lartë se sa në kafe. Dhe kështu ajo është e kundërindikuar
  presionit të lartë të gjakut, angina dhe aritmise in. Sipas profesorit
  Sorokina dhe Ephedra, guarana dhe nuk janë përfshirë në listën e bimëve,
  lejuara për përfshirjen e shtojcave dietike.

  Fenfluramine, phentermine (Feng Feng) - barna psikotrope që ishin
  Përbërja popullor në 90 do të thotë për humbje peshe. Ata ishin imponuar
  ndalimi zyrtar pas marrjes së një ilaç disa mrekulli
  vdiq për shkak të problemeve serioze të zemrës. Shpesh
  Efektet anësore përfshijnë dhimbje koke, marramendje, aritmi kardiake,
  presion të lartë të gjakut dhe pagjumësi.

  Si shtesë diete për humbje peshe të doja të shtoj krom, por për disa arsye
  harroni të paralajmërojnë se përdorimi afatgjatë mund të shkaktojnë atë
  zhvillimi i anemisë, dëmtim të mëlçisë, rrit dështimin e veshkave.


  Si të mos për të përzënë në një qëndrim

  Pra, me sa duket, unë pashë tableta substancave psikotrope. Por
  sepse unë kam qenë me fat - Unë kam qenë një kronike narkoman, nuk grumbulluar
  sëmundje, dhe më e rëndësishmja, i hollë! A nuk është e madhe? Megjithatë, më vonë
  peshë prapa

  "Në çështje është - thotë Inna kërthizë. - Ne ishim pacientë
  Këto barëra kishte pasoja të pakëndshme, por gati
  paund kthye shpejt.

  Gjëja kryesore - nuk do ta humbasin peshë,
  dhe do ta mbajë atë. Unë mendoj humbje peshe duke përdorur mjete të ngjashme fund të vdekur.
  Pills nuk formojnë zakonin e një jetese të shëndetshme dhe të duhur
  lidhjes me ushqim. Tërheqja peshë me ndihmën e tyre, ju do të mësoni janë shpesh
  dhe vakte të vogla si perime, kufizojnë veten për miell dhe
  ëmbël. Pra, pas një kurs të jo vetëm të kthimit të oreks - ajo
  rastormazhyvaetsya, që do të thotë se paund humbur përsëri më
  hakmarrje. »

  Trashje - një sëmundje e mënyrën tonë të jetës. Është kompania juaj në ose para
  TV; pid'yidaty tymi tuaj të preferuar; darkë i ngushtë i orëve të 9
  mbrëmje, dhe pastaj shtrihem në shtrat dhe bëj gjumit të ëmbël

  Bllokim ndodh kur mëngjes urren veten të merrni deri në peshë dhe
  prysyahayeshsya menjëherë të shkoni në një dietë të rreptë. Në pasditen e
  brejtje e vazhdueshme urie në maturohet ndjenjë dërrmuese keqardhje për
  vetë atë natë mund të kënaqë vetëm darkë të bollshme. Ndjenjë
  keqardhje zhduket dhe kthehet me mbushje urrej veten time.

  Hapni ky rreth vicioz është e mundur, por jo pilula Thai. Këtu
  nevojë për një terapist me përvojë për të ndihmuar të kuptuar shkaqet
  probleme të tilla. A nuk e bëjmë pa një mjek diete që do të zhvillohet për
  Ju ushqyerit individualisht optimale.

  Është e nevojshme, së pari, për të kuptuar shkaqet e peshë të tepërt, por ata

  98% e psikologjik (mërzitje ushqimi, stresi, vetmia,
  Frika e jetës ...).

  Së dyti, të gjejnë motivimin që do të ishte më e rëndësishme se byrek shtesë.

  Së treti, gradualisht, pa dhunë mbi veten e tyre që të shtypni një dietë të yndyrshëm
  ose ushqime shumë sheqer dhe zëvendësuar ato të dobishme dhe të sigurt për
  shifër.

  Gjëja kryesore - për të kuptuar pse ju bëni atë, dhe besoj në veten tonë, më ha, ajo dhe humbur peshë.

  Mrekullitë nuk ekzistojnë. Ju nuk mund të bien në gjumë dhe të zgjohem i dobët i trashë, mund
  të jetë "pilula zgjuar" që "djeg yndyrë në ato vende,
  që ju duhet. " Edhe para zanash ndrikull Hirushja-së ajo ishte vetëm

  çmimin për punën e tyre dhe durim ...

  Diskutoni në soobschstve