Një gotë me ujë - një gotë e Bukurisë


 • Uji - Life!
 • Për të pirë apo jo për të pirë? Kjo është pyetja
 • Dietë Reliable ujë
 • Në një të barabartë?

 • Borgjez foto lumturi i parëndësishëm. Në një argjendi tabaka ju keni kafe të shijshme, një lugë miniaturë, cubes sheqerit dhe gjithmonë ... kristal ujë qelqi. Kjo është një traditë. Kurorat jetës kështu që uji krenar i pastër rrjedh drejtpërdrejt nga Alpet, jo çuditërisht, ata madje të arrijnë të shërbejë kafe në ujë? Kjo është e drejtë. Dhe plus, austriakët, pafund në dashuri me jetën, në çdo mënyrë duke u përpjekur që të vazhdojë vitet e tij, forcimin e shëndetit dhe humor çdo ditë dhe çdo orë. Idil "kafe + Water" - vetëm një nga shumë mënyrat për të shijuar jetën siç duhet.

  Mos u habitni, përvojë dhe besim shkencëtarët Dodger: uji na vpleskivaet jetën, forcën dhe bukurinë!


  Uji - Life!


  Nuk është për t'u habitur se tre mijë vjet më parë nga shkëmbin e Peter-To-Romiou e "shkuma e detit", u lind perëndeshë e dashurisë dhe bukurisë Afërditë. Jo për t'u habitur, që nga të gjithë jetën në tokë dhe i madh ishte ujë. Njeriu vetë 75% e përmbajtjes së ujit në trup të cilat si moshë "serif" (uji vjen nga ne - ne moshe). Ne, njerëz si lule delikate për blahotsvetiya duhet vazhdimisht "ujë" dhe pini ujë të pastër. Të gjitha sepse ajo sjell ujë në të gjitha ushqyesve celularë (minerale, kripëra, vitamina), oksigjen dhe largon "territori" i akumuluar "mbeturinave" jetë me pastrimin zorrët.


  Uji "implikuar" në procesin kompleks të rregullimit të temperaturës së trupit. Dhe edhe për të marrë frymë, duhet të ujit (Moisturizing oksigjen për frymëmarrje).

  Dehidratim i fshehur kronike (dhuroj këtë diagnozë të keqe tani mund të vihet në mënyrë të sigurtë çdo qytetar të dytë, jo norma e treguar pije e 2-3 litra ujë në ditë), rezulton, sjell tonë tashmë shumëvuajtur trupit siklet masë dhe Sëmundjet. Jo vetëm është mungesa e ujit në trup na bën të pavëmendshëm dhe madje pak ngadalësuar, i hutuar, i lodhur, kështu që mosbalancim ujit mund të çojë edhe në dhimbje koke, dështimi i zemrës, tumoreve të ndryshme, shkelje e procesit të paqes e tretjes, dhe mbi të gjitha ... për trashje.

  Dhe mos pikturoj një foto të shkretëtirë përcëlluese në të cilin udhëtarët e lodhur bredhin ditën e tretë, shuplaka buzët e thatë dhe që vuajnë agoninë e etja. Jo, asgjë si mungesa e ujit maska ​​tona trupit plotësisht karakteristika të padëmshme dhe të errët, të tilla si lodhje apo dëshirë për të ngrënë. Një vetëm dhe i domosdoshëm, që pini ujë të pastër. Vetëm për të buzëqeshje sarkastik i lehtë!

  Për të pirë apo jo për të pirë? Kjo është pyetja

  Nevoja për kënaqësinë e përhershme të nevojave të saj më të natyrshme - të pijshëm, ajo ka qenë gjithmonë aksiomatike që në sipërfaqen e dijes njerëzore. Por shkencëtarët amerikanë kohët e fundit flicked deklaratë efekt të mrekullueshme botëror bujshme e ujit dhe rezultate të shkëlqyeshme e re "dietën e ujit".

  Ajo doli se ne, gratë moderne që kanë hyrë në rrugën e luftës së përjetshme kundër peshë të tepërt, ju mund të dalë "shpatat" dhe përshkruajnë një më të efektshme, të padëmshme dhe natyrore mjekësi - ujë të pastër.

  Me këtë dietë, disa të humbur peshë nga 18 kg disa muaj. Ndoshta kështu - pasi do performancë të egra - në ujë teori u shfaq menjëherë dhe kundërshtarët. Ajo doli se rrëmujë mund të prishin vaj dhe ujë mund të jetë shumë. Në çdo rast, shumë mjekë paralajmërojnë se një rritje e ujit (ka raste kur gratë janë të pasionuar ndjenjë e humbur e proporcion, në vend të 2,3 litra thithin 5-6 litra ditore) nga mineralet e trupit lahen, ekziston rreziku i toksicitetit, në rritje intracranial presioni dhe sëmundje të tjera të papëlqyeshme.

  Në fakt, teoria e "dietën e ujit" të padëmshme, shumë të zgjuar dhe vetëm kërkon një qasje të qartë dhe harmonike (siç e dini!). Është si në ndonjë mënyrë ose në çdo rast! Nëse ju nuk doni të hidhen në ekstreme, nuk presin ndryshime të effortlessly simpatik, dhe vetëm dua të humbni peshë (dhe jo të sjellë veten për diagnozën e trishtuar të "anoreksi"), të normalizuar peshën tuaj (dhe ky i dyti dhe sistematikisht, në të mirë të trupit) nëse luftuar për bukurinë, shëndetin dhe mënyrën e jetesës të duhur, atëherë me siguri të gjithë "dietën e ujit" së bashku ose disa sende të veçanta që ju përshtatet të përkryer!

  Dietë Reliable ujë

 • Agjërimi.

  Pra, ditë duhet të fillojë me një gotë ujë të pastër (është e rëndësishme që uji ishte i filtruar, dhe për këtë arsye e dobishme, përndryshe gjithë uji do të humbasin misionin kuptimin e vet) para mëngjesi. Ju mund të shtoni ujë një lëng limoni pak dhe një 1: 1 raport, humor të mirë dhe shpresoj për ditën e ardhshme.
 • Gjatë ditës. Si ujit e bën një përshpejtim të dukshëm të procesit të metabolizmit dhe i jep trupit më shumë energji, një mëkat të mos e përdorin atë. Uji është i pastër i paprekur nga disponueshmëria e kalorive, kolesterolit dhe yndyra.
  Ditë Individual "dozë ujë" duhet të përcaktohet në bazë të peshës personale (për trupin kilogram në 40 ml ujë).

  Rreth 6-8 gota ujë të pastër në ditë (si ujë nga ujësjellësit përmban klor aktiv dhe papastërtitë e tjera i sëmurë, përdorin ndonjë sistem të filtrimit për të garantuar cilësinë dhe dobinë e ujit të pastruar) drejton të gjithë mekanizmin e sistemit të tretjes në punën e regjimit në mënyrë efektive, ndjenja zhduket uria dhe dëshira ngulët "diçka të bëj më." Sportive apo vere të ngrohjes pak rrisë këtë normë.
 • verifikuar orën. Pirja e ujit duhet të jetë 20-30 minuta para ushqimit ose pas 02:00! Gjatë vakt, pije është i ndaluar! Përndryshe ekziston rreziku i çrregullimit të sistemit të tretjes (ujit dilutes lëng stomakut).

  Doza Drunk e ujit menjëherë pas vakt do të jetë në dëm të (të lëngshme të marra pas 15 minutash dhe "larë" nga darkë stomak patrazuar ende, dooming atë në procesin e kalbjes). Prandaj, ujit të pijshëm dhe duhet të jetë vetëm disa orë pas një vakt (dy orë pas marrjes niseshte ushqimore, katër orë - pas produkteve proteinike), kur të gjitha të ushqimit zhytur peretravytsya sukses.
 • Këmbimit të favorshme. Në dietën e ujit nuk duhet të jetë Don Kishoti dhe për të luftuar erës. Nuk ka revolucion radikal në botë, por vetëm disa ndryshime të arsyeshme. Pra, të zëvendësuar pije të zakonshme ëmbël (pse ju kalorive shtesë?) Dhe sode dietë në ujë.

  Harder mund të luftuar një zakon për të pirë një gotë birrë (me pica pastaj!) Ose një filxhan çaj, kafe, e cila është deceptively shuaj etjen, por në realitet thjesht i heq ujët e trupit (kafeinë - diuretik i ndërgjegjshëm, mos harroni). Vetëm ajo ishte era e kafe për shumë njerëz e lidhin me lumturi dhe paqe. Në këtë rast, presin që të gëzojnë një filxhan i aromatik llogariten për një gotë ujë kristal.
 • Feel shijen. Kthejeni dietën tuaj të rregullt në një lojë zbavitëse me ujë. Miratojë një i madh shtëpi dhe syzet e bukura të ujit. Sigurimi i cilësisë së ujit të konsumuar, sepse kjo çështje është shpesh pjesë më e rëndësishme e pjesës tjetër të dietë.

  Mos harroni, ujë sneaks në çdo qelizë të trupit tuaj, duke marrë pjesë në të gjitha proceset vitale. Prandaj, ajo është përgjegjëse për ujë ishte e bukur dhe të pastër, pa ndotesve. Blej një filtër të cilësisë (p.sh., AQUAPHOR), i cili është në gjendje të punësojnë të përfitojnë shëndetin dhe bukurinë tuaj të ditë e natë, duke e bërë rregull hedhur 6-8 gota ujë në të sigurt dhe të dobishme. Mëso për të pirë ujë ngadalë dhe i bërë me gusto, sips të vogla (kjo është e dobishme, sepse ajo nuk mbingarkoj stomakun dhe veshkat), por ju mund të nëpërmjet një kashte, si një koktej në bar. Mbi të gjitha, fun!

 • Në një të barabartë?

  "Askush nuk e kishte realizuar artistikisht se sa ujë ai piu!".

  "Dhe tezja ime Glasha Uryupinsk jetë i ujit të pijshëm nga trokitje e lehtë dhe asgjë nuk është i gjallë dhe mirë, Zoti e bekoftë të gjithëve!". "Më parë, nuk kishte filtrat e ujit, dhe se vajzat njëjtat të kuq se ku!" ... Dikush mund të citojmë dyqind deklarata të tilla, të cilat janë nxjerrë në ekzistencë miq të rregullta, të afërmit dhe të njohurit. Mënyra më e mirë për të mbrojtur të njohur për të sulmuar. Prandaj, në qoftë se dikush përpiqet për të kritikuar dyshime tonë jetese sa më të lehtë për të sulmuar së pari vyverhnuvshy marrëzi të tillë që më herët dhe sheqeri ishte i ëmbël. Mëso për të vlerësuar vetëm faktet (dhe të dhënat e paraqitura më lartë, thonë: "Po!" Ujë të pastër, një ujë i balancuar dietë) dhe lidhur me shembuj pozitivë (nga rruga, ekuacioni për yjet, ndonjëherë është një gjë e mirë, madje edhe se njerëz të famshëm kanë më shumë Mundësitë për të marrë këshilla kompetent të specialistëve, nutritionists, trajnerët).

  Çfarë në dietën e ujit, metodologjinë e saj, ose në artikuj të paktën të caktuara me sukses përdor pothuajse të gjithë Hollywood. Na përtëri!

  Nëse autoriteti i titullit pompoz "VODOKANAL Shën Petersburg" nuk është krijuar për përvjetorin e 300 të kryeqytetit verior një muze unik i ujit në qytet në Neva, ajo duhet të jetë i shpikur nga gratë. Në mirënjohje, element i ujit për atë transparencë, dritë, shëndetin dhe bukurinë, ne thithin çdo ditë!

  Dhe kamerier, kafe vjenez ju lutem! Një gotë me ujë të kulluar ju nuk do të harroj? ...