Jump litar për humbje peshe


Dëshironi të humbni peshë? Një dietë është e nevojshme. Vetëm ushtrim do t'ju ndihmojë për të rregulluar këtë përpjekje. Nuk ka nevojë për të shkuar në palestër apo palestër qendër, një litar i zakonshëm do të ndihmojë për të djegur kalori ekstra për 15 minuta shpejt dhe me efikasitet. Kush do të kishte menduar se ky imitues i thjeshtë, i njohur që nga fëmijëria, ndihmon të humbni peshë më të mirë not, çiklizëm apo tenisi.

Ajo është bërë modë për të thirrur litar hedhur fjalën anglisht gjithsej. Nëse litar si një fëmijë vetëm të sjellë kënaqësi, por tani kemi me të vërtetë kuptojnë përfitimet që ajo sjell. Litar më kërcyer në një minutë kemi bërë, fuqia më e shpenzimeve dhe të humbur peshë, humbjen e peshës, humbjes së peshës.

Dhe ushtrime litar të forcuar muskujt dhe aparatin e frymëmarrjes. Një kusht i rëndësishëm: duke kërcyer litar duhet të kryhet çdo ditë, të paktën 5 minuta. Pastaj hidhen litar, ose si ne affectionately si një fëmijë ajo ishte quajtur "litar" jap ju elegance dhe hiri i lëvizjes, vetë-besimit dhe, natyrisht, reset paund urryer shtesë.

Si te zgjidhni një litar? Është e rëndësishme të marr gjatësinë. Zakonisht kjo është bërë si vijon: të marrë litar, është gjysma e saj, të marrë nga dora mbajtjen trajton së bashku. Litar kërcejnë duhet të prekin në dysheme, por ajo nuk ka gënjeshtër. Urime, ju keni arritur raportin optimal të "litar rritje-gjatësi."


Si të hidhen litar? Duke rradhës kyçet e duarve, bërryla presion për të trupit të strehimit. Përsëri duhet të jetë i drejtë dhe këmbët kërcej ulje dhe izolimin. Ngarkesa mund të jetë i madh, kjo nuk është e rastësishme në të trajnimit boxers, mundësit dhe astronautët duhet të përfshijnë ushtrime me duke lënë mënjanë litar. Duke kërcyer litar mund të jetë e thjeshtë, të dyfishtë, me litar të përdredhur në një këmbë, mbrapa dhe me radhë.

Nëse ju nuk mund të kërcejnë litar? Litar seminar është një contraindication në qoftë se ju keni probleme me nyjeve, kupë kërc dhe mbipeshë. Jumping litar rritur ndjeshëm tensioni i gjakut - mos harroni këtë.

Që vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare - kontrolloni me mjekun tuaj. Dhe tip krejtësisht praktik: nuk hidhen në litar në dhomë, në qoftë se ju keni tavane të ulëta dhe një llambadar të madhe me pendants kristal.

Si te zgjidhni në litar e duhur për humbje peshe? Tani sportive një shumëllojshmëri të dyqaneve për të blerë litar për gjimnastikë dhe humbje peshe, përveç të zakonshme ka disa lloje të ndryshme skakalok:

 • Electronic litar Jump me kalori Counter
 • shpejtësi të kërcejnë litar
 • litar i rëndë
 • Fëmijët kërcejnë litar
 • Zgjedhja juaj do të varet litar qëllimet e nevojshme.

  A litar për të humbur peshë? Si të hidhen litar?

  Pa dyshim, duke kërcyer litar çojë në një rënie në trup. Edhe një grup i vogël pesë-minutësh i litar të kontribuojë në humbjen e kalorive, por në qoftë se ju qasje humbje peshe litar më seriozisht, rezultatet më të mira do seanca litar që zgjat një orë e gjysmë në ditë. Lose litar peshe vjen në shumë të cilët përfshin një gamë e humbje peshe që fëmijëria e preferuar pajisjeve mini-trajnimi. Mbivlerësim në litar e përfitimit për humbje peshe të vështirë. Përveç qartë litar humbje peshe palestër ka efekte të tjera shumë pozitive: heq litar nga celulitit, rrit tonin e muskujve, forcon muskujt e këmbë dhe mollaqe.

  Si për të mësuar të hidhen litar? Filloni ngadalë litar kërcejnë, nuk fole performancën shpejtësi të lartë. Me përvojë ju jeni i sigurt për të mësuar teknikën e hedhur, jo vetëm që mund të shpejt të kërcejnë, por gjithashtu kryejnë një shumëllojshmëri të ushtrimeve dhe lojra litar.

  Si të hidhen litar? Litar load Trajnimi nuk duhet të jetë shumë e madhe për të mos mbingarkoj trupin menjëherë. Çfarë ju merrni si rezultat i ushtrimeve komplekse me një litar? Parandalimi i venave me variçe dhe të reduktuar peshën, ton të mirë muskujve dhe humor të mirë, dhe ju mund të humbni peshë me një litar të parametrave të nevojshëm.

  Pas klasa litar trajtoj veten me një çaj bimor të freskëta apo të gjelbër. Dieta duhet të jetë e balancuar, por duke bërë atë të gjithë së bashku ti e kupton se një bukuri të shëndetshme jetese të trupit tuaj.