Humbje peshe sistem -60


 • Sistem Mëngjesi "Minus 60"
 • Sistem Darka "Minus 60"
 • Sistem Darka "Minus 60"


 • Pse dieta më ngjajnë puzzle përgjigje, si ajo duhet të jetë, por mungon? Arsyeja është e thjeshtë. Bëhu dietë të rreptë rezultatet e projektuara të shpejtë - stresit në trup. Trupi papritmas nuk mund të merrni shumën e zakonshme të yndyrë ose karbohidrateve ose të dyja në të njëjtën kohë. Si rezultat, së pari ne mënyrë dramatike të humbur peshë, dhe pastaj - ose zryvayemosya nga dietë apo i sëmurë. Në humbje peshe sistem "Minus 60", e cila erdhi me Catherine Mirimanova, të marrë në konsideratë këtë gabim të përbashkët. Sipas sistemit "Minus 60" dietë e përditshme është i plotë, dhe ju nuk e kufizojnë veten për të ëmbël.

  Si është kjo e mundur? Tani shpjegoj.

  Parimi bazë i sistemit "Minus 60" - lëvizjen e karbohidrateve të proteinave gjatë gjithë ditës.


  Sistem Mëngjesi "Minus 60"

  Në mesditë, ju mund të hani ndonjë gjë tjetër se çokollatë me qumësht. Vetëm domosdoshmërisht diçka për të ngrënë dhe të pirë menjëherë pas zgjimit: një sanduiç ose kos, çaj, kafe.


  Sistem Darka "Minus 60"

  Nga mesditë, ka disa kufizime. Në vend të tiganisje në naftës ofroi mish dhe peshk të ziera ose të pjekura perime - merak ose steamed. Mos kombinoni patate dhe makarona me mish dhe enët peshk (madje në supave), por supë supë perimesh me patate mjaft të pasuruar.


  Ju mund të plotësoni një lugë çaji sallatë majonezë ose krem, por më mirë - vaj ulliri. Një ëmbëlsirë të përsosur do të jenë fruta të freskëta.


  Sistem Darka "Minus 60"

  Darka duhet të jetë lightest e të tre vakteve kryesore. Catherine paralajmëron se sistemi i tij është i pakuptimtë për ata që kanë darkë - vakt kryesore.

  Darka do të jetë pjesë e mirë e mishit të ligët (100 g) dhe cek një kos të vogël unsweetened.
  Ose hikërror / oriz (çdo drithëra të tjera përveç bollgur) me perime. Ose djathë. Fasule bllokuar darkë, patate, makarona, bizele, kerpudha, avokado, misër, kungull. Kjo darkë do të mbahet jo më vonë se 18 orë.

  Pas 18 orësh ju mund të pini ujë mineral, çaj të dobët, pije frutash kokrra të kuqe pa sheqer dhe ujë të vetëm të pastër në sasi të pakufizuar. Nëse ju nuk doterpity gjumit vetëm lëngjet nekaloriynym janë të lejuar për të pirë një gjysmë gotë me kos ose hani disa fruta, por jo më vonë se tri orë para gjumit.

  Por dietë - kjo është vetëm pjesë e sistemit. Ka dy komponente të kërkuara: ushtrim dhe kujdesit të lëkurës. Mjafton dy herë në ditë për të bërë një të thjeshtë ngarkuar dhjetë-minutësh (me elemente të shtrihen dhe trajnimi forcë), për disa javë për të parë rezultatet e para. Sa për kujdesin e lëkurës, ajo Mirimanova Catherine doli me recetë do të thotë që shmang shtrihen humbje peshe papritur: së pari, menjëherë pas një dush të lagësht lëkurë aplikoni një kafe të mirë bluaj dhe disa minuta për masazh clockwise.

  Pas fërkoni krem ​​trupit të lëkurës, të përziera me mumje, derisa të zhytur plotësisht. Përdorni pas një dush të ngrohtë. Ky kujdes gjithëpërfshirës përmirëson qarkullimin, pjesërisht heq shënon shtrirje dhe ndihmon të forcojë lëkurën në humbje peshe shpejtë.

  Siç mund të shohim, sistemi është më shumë se i butë. Zgjedhja e saj për të humbur peshë, ju nuk keni nevojë të heqin dorë ëmbëlsira dhe biskota. Vetëm në vend të hahet mbrëmje tyre, fshehin ata në mëngjes, dhe dennachnite e kënaqësitë gastronomike. Një avantazh i madh i sistemit "Minus 60" - nuk ka nevojë për të numëruar kalorive shterur. Sigurisht, në mëngjes ju mund të përpiquni për të ngrënë një tortë, por unë ju siguroj - ju nuk doni.

  Disa ditë trupi juaj do të fillojë të rregulloj me sistemin e ri të energjisë, dhe ajo gradualisht do të shkrihen larg paund shtesë. Pa ndonjë stres.

  "60 Minus" - është sjellje jo vetë-shkatërrues, dhe jetën tuaj të re me të cilën trupi juaj pa probleme dhe në heshtje të bëhen të pakta.