20 owls sekrete dhe larks


 • Hani më pak dhe për të shkuar më shumë
 • SEKPET 20 "Kukuvajkat" dhe "larks"
 • Kushtet dietë


 • Hani më pak dhe për të shkuar më shumë

  Unë kam folur tashmë rreth asaj prodhimeve të tyre, dhe të cilat nuk janë. Tani flasim për mënyrën se si 2 javë unë kam qenë në gjendje për të humbur 5 £. Ajo ishte e nevojshme për të marrë në kopertinën e revistës sonë. Unë do të ndajnë me ju sekretet e dietën e tyre (javë e tërë kam shkruar në një fletore që hahet). Tani që paund janë të ngadalshme, unë kam për të shtrënguar dietë, për shembull, unë kam përjashtuar nga dietë të bukës (formerly hëngra vetëm i zi).

  Dhe mos harroni se përveç dietë, humbje peshe kontribuojë jetën seksuale të rregullt, stresi dhe fle.


  SEKPET 20 "Kukuvajkat" dhe "larks"

  Unë mendoj se ne të gjithë e dimë se çdo trupi i njeriut ka Biorhythms. Ato na ndihmojnë të përshtaten me botën. Në varësi të cilën ne jemi aktiv apo të qetë, dua të fle.

  Në kohën e 24 orë, nga të cilat personi mesatar fle 08:00. Kur ai do të fle dhe ha? Kjo varet vetëm nga "orën biologjike" të tij. "Zhavoronkov", dmth njerëzit të cilët absolutisht nuk është e vështirë që të rritet në 7 të mëngjesit, gjumi spot srubaet në 11.
  A "buf", e cila është ende 10:00 Sytë proderty vështirë nuk mund të fle para 2 am.

  Rastësisht, i dhunshëm break-up i "orën biologjike" të çon në kusht dhe metabolike çrregullime serioze në trup.


  Për shkak të kësaj, shumë njerëz subconsciously të zgjedhin një punë që i përshtatet në biorhythms tyre. Ne do të bëjmë vështirë se të marrë deri në botuesve të tjerë 06:00, zakonisht këta shokët e para 10-11 orësh për punë jo zvarritje, por mësuesit e shkollave janë aq të karrierës mësuar të fillojë në 08:00 shpesh duke marrë deri shumë herët në fundjavë.

  Tani këshilli: nëse "buf" ju ose "do të" merrni deri në 6 të mëngjesit ose në mesditë, drekë është një domosdoshmëri! Mungesa e mëngjes - një rrugë të drejtpërdrejtë për trashje! Sigurisht, "Lark", në të cilën të gjitha sistemet e trupit janë të përfshira menjëherë pas zgjimit, drekë e lehtë.

  Por "Kukuvajkat" shpesh në mëngjes një copë në ngjitet tij gojë. Megjithatë, edhe në qoftë se ju nuk mund të hani vezë për mëngjes apo qull, ose të paktën të pini një gotë me lëng (mundësisht të freskëta) dhe hani një biskotë apo një fetë bukë - zgjoheni barkun tuaj, dhe vetëm dy orë më vonë, ndoshta në punë, ju mund të ketë mëngjes të plotë.

  Dreka është ngrënë pothuajse të gjithë me dëshirë. Në mes të ditës nuk kemi energji dhe ne ndjehemi të uritur. "Larks" janë të uritur në 12-13 orë, dhe "Zogjtë" - në 03:00. Kjo është normale.

  Prandaj, vakt mbrëmje është gjithashtu e ndryshme. Unë nuk këshilloj ju për të krejtësisht të braktisur darkë, vetëm duhet që ajo të jetë e lehtë dhe të mbajtura për dy orë para gjumit.

  Më të "zog i hershëm" ngrënie në 18-19 orë, dhe "buf" - një orë 20-21. Problemet me urie mbrëmje "Lark" janë të rralla, por "Owl" përmbahen nga vakt vonë përpjekje vlerë të pabesueshme.

  Në përgjithësi, "buf" - ky është rasti im. Në mëngjes unë nuk dua për të ngrënë në mbrëmje sulmuan mua Jort tillë që unë nuk mund të ndalet. Fillimisht kishte vullnet të pabesueshme për të detyruar veten për të ngrënë në mëngjes dhe natën Jora tolerojë sulmet. Por unë shpejt u përdorur për një dietë normale. Nëse unë nuk e ka bërë para se të shkojnë në shtrat, dhe unë e kuptoj se ata nuk fle për uri, atëherë pini një gotë kos me pak yndyrë ose çaj me limon.

  Nga rruga, unë kohët e fundit mësuar në lidhje me një problem që unë (dhe me sa duket jo vetëm një) është fantazma jetën. Fakti është se kur shkencëtarët kryer eksperimente për të përcaktuar mundësinë e kursimit të popullit kohë në orën, pothuajse të gjithë shpejti themeluar "ditën" e tij dhe ata ishin shpesh e barabartë me 25 orë. Disa, megjithatë, "ditë" përbëhej nga 23 ose 28 orë.

  Unë mendoj se "epoka" ime është 25 orë dhe orë shtesë të fle unë gjithmonë mungonte. Puna për projektin e merr aq shumë kohë që unë shkoj në shtrat zakonisht jo më herët se 4 am. Kjo sigurisht nuk është aq e keqe, nxitojnë mirëmëngjesi nuk do të keni për të, por orari kishte për të përshtatur dietën gjatë ritmin tim të jetës.


  Kushtet dietë

  Para së gjithash, ju duhet të kufizojnë futje kripë. Salt promovon mbajtjen e ujit në trup. Si rezultat i shqetësuar bilancit fluide dhe electrolyte, dhe kjo jo vetëm të çon në probleme të zemrës, mëlçisë, stomakut, por edhe për të peshës të fituar.

  Sigurisht, kripë mund të jetë shumë e dobishme: ajo është e përfshirë në formimin e qelizave dhe promovon asimilimin e ushqyesve. Pa atë, trupi po plaket më shpejt. Por së pari, kripë armiqësi kripë. Për shembull, të kripës që është në të përfunduar të konservuar, të dëmshme. Dhe së dyti, nevoja për t'i dhënë kohë trupit të shkarkimit.

  E rëndësishme! Në këtë dietë, si në shumë të tjerë, ka një numër të contraindications.

  Pa dietë të kripur nuk është i përshtatshëm për njerëzit me presion të reduktuar. Kripë hypotensive në moderim është jetik. Pra, para se ju të merrni në këtë dietë, kontrolloni tensionin e gjakut.

  Tani le të flasim për procesin e thithjes së ushqimit. Ai, se procesi duhet të vazhdojë ngadalë! Në mënyrë ideale, mëngjes dhe darkë duhet të zgjasë të paktën 25 minuta, dhe drekë dhe edhe më shumë! Kjo është për shkak të faktit se një ndjenjë e plotësi jo më parë se 20 minuta ndodh përpara se të hahet. Ju gjithashtu duhet të përtyp ushqimin tërësisht.

  Sigurisht, ndonjëherë kanë shtrënguar (si kur ju përtyp 25 minuta omëletë prej tre vezë), por në fund, unë shpresoj që ju të merrni përdorur për të dhe do të jenë në përputhje me këtë rregull.

  Kur ju të kapërcyer uri dhe nuk ka ardhur ende koha darkë, mos harroni këshillën e urtë: "Unë të kërkuar për të ngrënë - pije të!" Ju mund të pini disa minerale ujë, por më tepër ndihmon brewed fllad çaj pa sheqer. Uji nuk është një lëndë ushqyese, si ajo nuk përmban kalori, por ajo ndihmon tretjen, stimulon metabolizmin në qelizat. Vetëm përmes qelizave të ujit mund të sintetizojnë proteinat vital dhe për të prodhuar energjinë e nevojshme për të thyer yndyrna.

  Vakt e fundit duhet të jetë jo më vonë se 4 orë para gjumit. Çfarëdo stilin e jetës që ju të çojë, pas 20:00, trupi juaj ngadalëson punën e saj, ajo pushon të absorbuar ushqyesve dhe i përgatit ata për të ardhmen në formën e yndyrë.

  Prandaj vuajtur dhe në situata ekstreme mbyten urinë, pini kos ulët-kalori, çaji, hani trangujve.

  E hënë

  Mëngjesi. 150 gram oriz i gatuar në ujë pa kripë dhe sheqer. Në qull e përfunduar mund të shtoni gjelbër vrerin molle, ajo do të shijojë më mirë. Tea pa sheqer.

  Drekë. Omëletë me 3 vezë dhe 150 g të qumështit (1,5% yndyrë) me herbs dhe pa kripë, i gatuar në një kazan të dyfishtë ose në ndonjë mënyrë tjetër, pa përdorimin e naftës.

  Sallatë me domate, tranguj dhe zarzavate pa kripë, të kalitur me asgjë. Çaj ose kafe pa sheqer.

  Darkë. Omëletë me 3 vezë me herbs, pikërisht njëjtë si drekë. Tea pa sheqer apo ujë mineral pa gaz.

  Pas 2-3 orë pas darkës - një stërvitje dy-orë në palestër (rreth një orë - në këmbë në një punë rutine me shpejtësi 6,7-të dytë). 5 minuta para stërvitje për të ngrënë 1 lugë gjelle mjaltë, ajo promovon djersitje e harlisur gjatë ushtrimit. Këmbët dhe abdomen duhet të përfundojë në kapem tuta filmike që do të krijojnë efektin sauna dhe gjithashtu rrisin djersitje.
  Siç është e njohur mirë, me djerse trupin tonë në sport dhe të humbur yndyrë. Pas vizitës në palestër dhe në mënyrë aktive duke notuar për gjysmë ore në pishinë.

  E martë

  Mëngjesi. Rice pa kripë dhe ujë sheqer, çaj pa sheqer.

  Drekë. 200 g mish lope i gatuar pa kripë, 1 domate, feta. Kafe pa sheqer.

  Darkë. 200 gram mish lope të zier dhe sallatë me alga deti (mund të zëvendësohet me alga deti, por pa majonezë ose të naftës mbushje). Tea pa sheqer.

  Një çift i orëve pas darke - stërvitje për një orë në punë rutine. Night - lëng grejpfrut. Dhe mos harroni të gatuaj qull hikërror në mëngjes. Për një gjysmë gotë me hikërror e parë për të pour kos 1% (1,5 gota) dhe të lënë në një tas të thellë në tryezë (në një qull frigorifer nuk do të punojë). Duke hikërror mëngjes bymehet dhe të bëhet një rrëmujë (nuk duhet të gatuaj).

  E mërkurë

  Mëngjesi. Qull hikërror me kos. Tea pa sheqer.

  Drekë. Ngjitur pa pule kripë (mundësisht të gjirit), sallatë me domate, kastravec dhe piper zile dhe kripë pa karburantit. Kafe pa sheqer.

  Darkë. Mish pule gatuar, brokoli të zier. Lëng grejpfrut.

  Një çift i orëve pas darke - një stërvitje dy-orë në palestër, pastaj gjysmë ore për të notuar në pishinë.

  E enjte

  Mëngjesi. Bollgur, gatuar në ujë pa kripë dhe sheqer. Në qull e përfunduar mund të shtoni një mollë apo një portokall. Kafe pa sheqer, ju mund të shtoni pak qumësht 1%.

  Drekë. 200 g mish lope i gatuar pa kripë, sallatë alga deti. Tea pa sheqer.

  Darkë. Pule gatuar (gjirit), domate.

  Night - 1 mollë dhe 1 grejpfrut.

  E premte

  Mëngjesi. Bollgur në ujë pa kripë dhe sheqer. Kafe me qumësht, pa sheqer.

  Drekë. Peshk i gatuar (të tilla si Pollock, hake). Përzierje perime i gatuar (nuk ka patate). Tea pa sheqer.

  Darkë. Omëletë me 3 vezë me qumësht të ulët-yndyrë, gatuar pa vaj. Sallatë lakër me trangujve dhe kripë pa furnizimin me karburant. Kafe pa sheqer.

  Një çift i orëve pas darke - stërvitje për një orë në punë rutine. Night - lëng grejpfrut.

  E shtunë

  Mëngjesi. Rice pa kripë dhe sheqer, i gatuar në ujë me mollë integruar të gjelbër. Tea pa sheqer.

  Drekë. Karkaleca gatuar mund edhe të marrë paketë kilogram. Tea pa sheqer.

  Darkë. Gjoks pule të ziera, kungull i njomë steamed në ujë me qepë (natyrisht, pa kripë). Kafe me qumësht, pa sheqer.

  Në natën, të jetë i sigurt për të gatuar hikërror kefir.

  E diel

  Mëngjesi. Buckwheat 1% kos. Tea pa sheqer.

  Drekë. Ngjitur pa viçi kripë, gjysmë një enë me bizele. Kafe pa sheqer.

  Darkë. Kos me pak yndyrë. Apple. Grejpfrut. Menu zgjedhur punuar! Brenda 2 javësh unë peshonte 75 kg!

  Kështu, indeksi koeficient, të mbajtur në revistën "Dom-2" Olga Buzova kishte për të vendosur faktin se mbuluar gusht të drejtë i përkasin mua.

  Është koha për të marrë aksioneve.