Neskafe ju nuk e dini në lidhje me të


 • Çfarë e bën kafe çastit
 • Metodat për prodhimin e kafe çastit
 • Dhe si është kafe organike?
 • Burimet aromë kafe i çastit
 • Pse kafe popullor çastit?
 • Ashtu si kafe i çastit të ndikojnë në shëndetin?
 • A ka një alternativë kafe i çastit?


 • Kafe i çastit është shumë popullor. Në të vërtetë, menjëherë
  i përgatitur, gjithmonë në dorë, është e lirë. Si duket
  pije e mahnitshme?


  Çfarë bëjmë
  neskafe

  Neskafe ende prodhojnë me kafe konvencionale
  kokrra. Megjithatë, jo gjithmonë është kosto shpjegueshëm Arabica
  për aromë e saj të pasur dhe cilësi të lartë. Në rreth gjysmën e rasteve bazë
  neskafe - robusta, robusta shumë më të lirë dhe më të fortë se arabica,

  dhe për këtë arsye është ideal për përpunimin në pini çastit.


  Metodat e prodhimit
  neskafe

  Mënyra më e lehtë dhe më e lirë për të bërë kafe çastit - do ta mbajë atë në formë pluhuri. Misri Fried është tokë dhe pastaj të ndajnë
  për disa orë nën presion në ujë të nxehtë për
  ekstrakt me kokrra substanca të tretshme. Pluhur rezulton i tretshëm
  kalojë filtrin, kështu që ne nuk do të notuar në Petri i pazgjidhshëm ngurta
  grimcat dhe rrëshirë, dhe të tharë me ajër të nxehtë. Pas ftohjes shpjegueshëm
  kafe është gati.

  Kafe grimcuar shkon në të njëjtën mënyrë vetëm
  Pluhur rrëshqet shtesë në granula me avull.


  Për fat të keq, kjo
  Procedura e dëmton shije dhe aroma e kafe i çastit.

  Nuk është një e treta, metoda më modern dhe i shtrenjtë prodhimi
  neskafe - lartësim. Ekstrakt i fortë kafe të ngrira, akull
  avullohem, dhe prodhimit të marra kafe kristale, i thatë me
  një vakum. Kjo metodë ju lejon të ruani më shumë shije dhe aroma
  pini shumë se dy e mëparshme.


  Dhe siç rezulton
  kafe organike?

  Si mund të gatuaj kafe? A keni një krijues kafe apo pranverë të nxehtë
  kafe, ose doni të meditoni mbi turqit? Apo ndoshta ju vetëm të mbushur deri
  kafe terren në ujë frengjisht-shtypit të valë, dhe pastaj pije me gëzim Ose
  në qoftë se kafe juaj është e ekspozuar ndaj përpunimit temperatura e 25 sekonda (koha

  duke e bërë ekspres) për disa minuta. Dhe në fund ju keni një filxhan - salcë pije mban bukuri e saj. Jo kafe të tretshme nuk është
  të jetë në krahasim me erën dhe shijen e tokës fllad dhe i përgatitur fllad. Pastaj
  ku në erë të çastit kafe dhe të ndritshme të mjaftueshme, thotë se reklamat
  "Shije intensive"?


  Burimet aromë
  neskafe

  Nuk është e vështirë të mendoj se kur instant kafe
  bërë nga robusta, dhe madje nënshtruar temperaturë të zgjatur
  ndikim, ka substanca shumë pak përgjegjës për shije dhe aroma.
  Prodhuesit e çastit kafe të duhet të përdorin përparimet në modern

  industria ushqimore, e pasuruar shijet tuaja të pije. I dashur
  neskafe kryer në mirëbesim, dhe flavors natyrore në të. Por
  kjo pije, i quajtur me krenari "kafe" nuk është me të vërtetë një kafe
  parëndësishme.


  Pse i tretshëm
  kafe popullor?

  Pse nuk duhet të jenë të njohura dikur ajo thjeshton jetën
  njeri i zënë modern? Kafe i ruajtur i menjëhershëm i gjatë përgatitjes
  shiten shpejt në çdo dyqan, ajo madje mund të krijoj ujë të ftohtë! Jo
  përmendim faktin se për përgatitjen e kafe i çastit nuk kërkon special
  pajisjet që ende kanë nevojë për të larë.


  Ashtu si kafe i çastit

  ndikojnë në shëndetin?

  Shkencëtarët kanë qenë prej kohësh në gjendje për të ardhur në një konsensus dhe
  përcaktojë kafe të dobishme në moderim ose të dëmshme në ndonjë. Më parë
  të gjithë vendos atë për veten tuaj. Por në qoftë se ju pini kafe, ju duhet të jenë të vetëdijshëm se
  neskafe përmban shumë më shumë kafeinë se grurit. Dhe kjo pavarësisht nga fakti
  se përqindja e ushqyesve në dispozicion në kokërr zhduket pas
  procedura multi-fazë për përgatitjen e pijeve të menjëhershëm.


  A ka një alternativë
  kafe i çastit?

  Nëse ju nuk janë të bindur se kafe organik, Minute gatuar
  sepse ka një një-kohë mulli kafeje blerje dhe pastaj ju ofrojnë
  opsion kufitar.


  Përgatitja kafe në frengjisht-shtypit! Blej kafe terren dhe vendas
  uji i tij të valë - dhe që ju të merrni një kafe pije çastit është superior ndaj të gjithë
  Parametrat.