Ushtrimet e mëngjesit në shtrat
Çdo mëngjes pune si një program të caktuar. Kambanë alarmi
kuvendi i shpejtë, dush, bollgur me sanduiçe, fëmijët heqjen, kozmetikë ... Dhe
Kjo është e vështirë se sytë shkëputje. Edhe më e lehtë për të pirë kafe në zyrë, dhe po aty
zgjoheni. Kjo për shkak se trupi i mungon përshtatja në mëngjes për të punuar.

Si do të ishte mirë për të dalë hapa elastik me dëshirën për të shtrydhur
takua çdo mal tejkaloj planin dhe të lënë forcë aktive dhe jo
Pushime TV. Mjetet për këtë ditë në majë të gishtave tuaj. Përkundrazi, nën
jastëk.

Vetëm dhjetë minuta potyahuvan, Morgan dhe buzëqesh - dhe ju do të kuptojë se
mohuar vetes një jetë të plotë.

 • Vënë alarmin per 10 minuta më herët.
  Kjo është koha e nevojshme për të "gjimnastikës shtrat."
 • Stretch.
  Paramendoni veten në trupin e maces: Drag mbyllur sytë në drejtime të ndryshme, duke marrë procesin e fun. Shkon shtrihen hormon endorphins kënaqësi që përcaktojnë gjendjen shpirtërore vektor. Tendosja zbut dhe warms muskujt e ashpër gjatë natës tani ata janë të gatshëm të lëvizjeve të fuqishme gjatë gjithë ditës.
 • Buzëqeshje dhe marr frymë thellë.
  Tri herë thellësisht thith dhe nxjerr frymë ngadalë. Dy herë më shumë pas breaths thellë mbaj frymën tuaj për disa sekonda dhe nxjerr frymë ngadalë. Frymëmarrje të thella ushqen të gjitha qelizat e trupit me oksigjen dhe trupi juaj zgjohet.


 • Pomorhayte.
  50 herë pomorhayte rehatshme në ritmin tuaj. Keq moistens sytë, dhe kjo është më e lehtë për të lëvizur nga errësira në dritën e ditës.
 • Fshij hundë tuaj.
  Sipas mjekësisë kineze, hundë plotëson shpinë qafës së mitrës. Fshij dorën tuaj të lëvizur në shfaqjen e nxehtësisë nën lëkurë.
 • Shtrydh dorën në një grusht.
  Pesë herë shtrydh fort dorën në një grushti dore, rivendosjen duart e qarkullimit.
 • Përvoja të gjithë muskujt e trupit.
  Shtrirë në shpinë, tërheq një varg, krahët përgjatë trupit. Kryetari dhe pesë upyraytes një dyshek. Pastaj alternuar tensionuar dhe relaksohuni të gjitha pjesëve të trupit: këmbët, viçat, kofshë, bark, shpatullat dhe parakrahët.

  A ushtrojnë të paktën tri herë.
 • Duar dhe këmbë: kush.
  Shtrirë në shpinë, tërheq gjunjët prirje në gjoksin tuaj dhe përqafim duart e tyre. Mundohuni të shpjegoj këmbët tuaja, tejkalimin e armëve rezistencës. Pastaj vypryamytesya, hundë frymë thellë dhe nxjerr frymë ngadalë nëpër ajër në gojën tënde. Përsëriteni tri herë.
 • Wake qafën.
  Uluni në shtrat vypryamyvshy prapa. Pesë kohët e bëjnë kokë lëvizje rrethore, çdo herë duke ndryshuar drejtimin.
 • Dush!
  Tani ju mund të fillojnë të trajtimit të ujit. Mos i dëgjoni ata që këshillojnë derdhje akull, avionëve nxehtë ose douches. Në të vërtetë zgjoheni alarmin - stres të mjaftueshme të trupit. Lini një procedurë serioze në mëngjesin e ditës kur ju zgjoheni "me vdekjen e tij."

  Në trajtimin e ujit gjatë ditëve të javës duhet të ju sjellë kënaqësi.
  Dhe mos harroni pas një dush shpenzojnë një minutë në një të vogël fërkoni gjithë moisturizer trupit.
 • Trupi juaj sapo u zgjua dhjetë minuta
  zhytem në shtrat të ju përgjigjem hov shumë të këndshme të energjisë.