Toppings Simple dhe unike për pancakes


 • I mbushur me peshk i kuq me djathë djathë
 • Plotësimi me qull hikërror me mëlçi
 • Çanta pancakes e karkaleca
 • Gjizë dhe mbushje mollë
 • Orange prevede
 • Krem i Avokado me pineapple
 • Pancakes çokollatë ëmbëlsirë me fruta mbushje


 • Recipes qindra pancakes. Mbushjet Recipes më shumë. Nëse ju pyesni për qëllim të renditur të gjitha toppings e mundshme zbritje, ne nuk do të shkruaj një artikull dhe një libër. Ne vendosëm që të mos humbim kohë në opsione tradicionale të mbushje dhe salcat. Ne besojmë se ju nuk do të bëjë më të vogël kërpudha kuzhinier i punës në salcë krem, pule në salcë, perime steamed, si dhe për të paraqitur vezë pancakes, salcë kosi, gjalpë dhe proshutë dhe djathë.

  Në vend të toppings zakonshme ne ju ofrojmë disa receta të pazakontë që do të kënaqen dhe befasi pikërisht të dashurit tuaj.


  I mbushur me peshk i kuq me djathë djathë

  150g tymosur salmon, djathë 250 gram djathë, 1,5 h. L. mustardë pikante 1 tsp. l. lëng limoni, kripë dhe piper i zi për shije.

  Tërësisht përzierje djathë me mustardë, lëng limoni, kripë dhe piper. Shto peshk të prera imët, përzierje, duke qenë të kujdesshëm për të mos për të shtypur copat e peshkut. Përfundojë mbushjen në ëmbëlsira.


  Plotësimi me qull hikërror me mëlçi

  1/4 filxhan hikërror 1/3 filxhan ujë gatim, 2 tbsp. tablespoons gjalpë, 150 g të mëlçisë, 1 qepë, 1/2 h.


  lugë kripë, piper terren.

  Hidh ujë dhe vlim Grech. Laj Mëlçia, hiqni kasetë dhe biliare mirë kanalet, të prerë në feta dhe skuq në vaj derisa të zhdukjes skuqje. Bluaj të mëlçisë, të kombinojnë atë me qepë copëtuar dhe të skuqura. Shtoni kripë dhe piper dhe i lidh të gjitha produktet përzierje e tyre.


  Çanta pancakes e karkaleca

  200g karkaleca peeled, 50 ml krem ​​20%, 1 qepë të kuqe, 1 e kuqe piper zile, 50 g të gjysmë-të ngurta djathë (Gouda, djathë edam), 1 domate, lëng limoni, 1/3 speca djegës, onions gjelbër.

  Për salcë, përzierje në një blender domate, lëng limoni dhe djegës.

  Imët pres qepë dhe piper i kuq, e vënë në një tigan dhe pour salcë gatuar. Zierje 5 minuta, shtoni karkaleca. Ziej një tjetër 6-7 minuta, pour krem. Hekura djathë në rende trashë, shtoni në përzierje. Hidh salcë në një enë të veçantë.


  Get zbritje të gatshme, pallto me salcë e saj. Në mes të zbritje vënë mbushjes me perime dhe karkaleca zbritje qese roll dhe kravatë me qepë të gjelbër.


  Gjizë dhe mbushje mollë

  2 mollë kosi, 200 g djathë i ose djathë masë, 5 h. L. sheqer, 50 g gjalpë, një majë e kanellë.

  Mollë qartë nga thelbi dhe pres imët. Shkrihet gjalpë në një tigan, e vënë në mollë e saj dhe zierje disa minuta mbi mesme ngrohjes.

  Kur mollë të bëhet i tejdukshëm, shtoni sheqer dhe kanellë, llokoçis butësisht. Fry të gjithë së bashku për 1 minutë në mollë të mbuluara me karamel. Share djathë në një tas, përzierje me mollë caramelized. Përfundojë mbushje në pancakes.


  Orange prevede

  1 portokalli, 70 g gjalpë, 3 lugë. l. sheqer.

  Orange prerë në copa, shkrihet gjalpë, shtoni sheqer. Gjalpë gomë dhe sheqer në një ngrohje të ulët për 10 minuta, nxitje të vazhdueshme. Shto portokall prevede. Llokoçis dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët deri të trasha (rreth 20 minuta). Shërbyer ngrohtë pancakes pjekur fllad.


  Krem i Avokado me pineapple

  2 avocados, unaza konservuar pineapple 6, 1 ch. L. mustardë neostroy, 2 lugë. l. salcë kosi, kripë.

  Avokado shkurtuar dhe hiqni kockat. Hiq tul lugë çaji. Bluaj në një blender dhe avokado pineapple, të vënë në një tas sallatë, shtoni mustardë, salcë kosi dhe përzierje.


  Pancakes çokollatë ëmbëlsirë me fruta mbushje

  Kur pjekje pancakes zëvendësojë një lugë gjelle miell dhe kakao.

  Mbushja mund të ndryshojnë, për shembull, si vijon:

 • 1/2 filxhan të thata kajsi larë dhe të zhytem në 1 gotë me ujë të ftohtë për 3 orë. Pastaj gatuaj në të njëjtin ujë me 3/4 filxhan sheqer derisa deri kajsi nuk kthehet në peshë pyureobraznuyu;
 • 250 g djathë në një blender për të sjellë poshtë me 3 lugë salcë kosi, 1/2 filxhan shkrirë qershi ose raspberries, 4 lugë sheqer.

 • Para përgatitjes tryezë festive vetëm ju lutem lexoni:

  Pancakes zbritje: recetave të thjeshta për pancakes

  Dietë Pancakes: kjo nuk do të merrni më të mirë për javën e yndyrë