Produktet që frymëzojnë kujtesën


 • Rrush Zi apo lëng
 • Rrush i thatë
 • Spinaq
 • Boronica dhe manaferra
 • Qumësht soje
 • Peshk me vaj
 • Ferrë
 • Fara kungull
 • Mëlçi

 • shumë njerëz
  Periudha e hershme pranverë të kesh probleme të kujtesës, njerëzit që vuajnë nga
  mungesa e energjisë. Çfarë duhet të bëni? Yield: hani ushqime
  Konsumi i cili çon në një përmirësim të ndjeshëm në memorie
  në shfaqjen e humorit të mirë dhe efikasitet të shkëlqyer.


  Rrush Zi apo lëng

  Ajo rrit nivelet e dopamine hormon, i cili përmirëson kujtesën
  stimulon aktivitetin e trurit. Një gotë me lëng në mëngjes dhe furçë
  manaferrat shijshme dhe lëng për ëmbëlsirë mbrëmje - dhe ju mbi supe çdo

  puzzle!


  Rrush i thatë

  Përmban komponimet bor, e cila
  aktivizon kujtesën, duke rezultuar organizëm në ton. Saj shumë të ftohtë të marrë në
  ata të punojnë dhe të hani në vend të patate të skuqura e zakonshme dhe snacks.


  Spinaq

  Përmban lutein dhe antioksidantë të tjera që mbrojnë qelizat e trurit nga
  shkatërrimi. Omëletë me spinaq - një mëngjes të madh që do të mbrojtur tuaj
  truri. Për darkë nepozdnee makarona të përsosur nga durum
  spinaq gruri.


  Boronica dhe manaferra

  Mundëson
  formimin e qelizave të reja në këtë çështje gri të trurit, e cila
  përgjegjëse për kujtesën. Boronica të thata këtë kohë të vitit mund të blihen në
  treg, e plotësoni atë në një termos, i hedh ujë të valë dhe le të qëndrojë - kështu


  Ky infuzion do të ndihmojë për të mbajtur të gjitha sendet e dobishme në manave. Nëse
  të fillojë të pijshëm boronice ekstrakt para dhe gjatë provimeve, rezultati
  do të jetë vetëm gjobë! Dhe kush nuk e do byrek boronice? Kjo nuk është një trajtojnë
  vetëm insanely shijshme, por jo shumë kalori (nëse nuk shtoj
  sheqer dhe të bëjnë sfungjer mjaft të hollë direkt). Në fund të fundit,
  filxhan boronica përmban vetëm 83 kalori.


  Qumësht soje

  Ai përmban phytoestrogens që përmirësojnë kujtesën. Një gotë qumësht
  mëngjes dhe para gjumit - dhe ju mund të marrë provimet më të vështira dhe
  Projektet e projektimit mahnitëse.


  Peshk me vaj

  Ky produkt shijshme përmban omega-3 e nevojshme për të

  funksionimit normal i sistemit nervor. Në peshku përmban edhe
  jod, i cili përmirëson qartësisë mendore.


  Ferrë

  Ajo përmban një shumë të vitaminës C, e cila është e njohur të jetë përgjegjës
  për qartësinë e mendjes sonë dhe kurajo. Rrush pa fara e zezë, e fragmentuar në
  blender me sheqer ose mjaltë, vitaminë keni ngarkuar në ditë përpara. Por
  përmbaj duhet vitaminë C rregullisht.


  Fara kungull

  Gjysma një filxhan fara është një dozë e nevojshme e zinkut, e cila përmirëson
  memorie dhe shpejtësi deri trurin tonë. E mirë për të ngarkuar fara luledielli -
  me ta në rrugën për përmirësimin e punës do të jetë pak më e shkurtër.


  Mëlçi

  Ai përmban vitamina B Ata janë përgjegjës për
  energji trupit tonë. Plus - të përmirësuar kujtesën
  uljen e ankthit. Mëlçisë, i pjekur në skarë - e shijshme dhe
  ushqim të shëndetshëm.