Rregullat e humbje peshe suksesshëm


 • Identifikimi në kohë reale
 • Organizoni pastrimin e duhur të trupit
 • Kalori më i ulët
 • A nuk duhet të dekurajohen
 • A nuk shikoni për arsyetime dhe akt
 • Të mbështetur trupin tuaj
 • Në krye - Qëndroni
 • Ushqimi - Lifestyle

 • Identifikimi në kohë reale

  Për të hequr qafe e peshë të tepërt ka nevojë për dy herë më e gjatë se ajo e mori për të grumbulluar.
  Pra, nuk do të përpiqet për të shkuar në një afat të shkurtër dietë "rreptë" me kufizime të rrepta. Së pari, uria - një situatë shumë e vështirë për një trup të fortë, e cila mund të çojë në çrregullime metabolike dhe zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme. Dhe së dyti, pas tronditjes nga diete hedhin organ të duan të "kap" që nuk ka në mënyrë të pashmangshme të çojë në humbje peshe, por "shtojcë" e një paund disa.

  Humbasin peshë më shpejt nuk mund ende sepse ind dhjamor zakonisht përmban një sasi të madhe të substancave toksike. Gjatë dietë kur ind yndyror fillon të tretem, këto substanca janë të drejtuara në gjak. Organizëm nuk mund gjithmonë të përballen me sulm të tillë kimike.

  Pra, alternativa më e mirë - për të humbur peshë ngadalë por me siguri. Një rezultat i mirë është një humbje e 1-3 kg në javë.

  Organizoni pastrimin e duhur të trupit

  Më mirë të kujdeset për atë që në fillim të kursit dietetike. Është vërtetuar se në këtë mënyrë ju mund të rrisë efektivitetin e çdo dietë me 70-80%.

  Shumë humbur peshë ndërsa dieting do të japë ndërprerë zorrë dhe sistemet nxjerrës.


  Çdokush që ka hasur problem të tillë, e di se çfarë simptomat e pakëndshme të shoqëruar nga ky shtet. Për shkak të procesit të vazhdueshëm të fermentimit dhe kalbje në gazrat e zorrë akumuluar. Stomaku është formuar si një top fryrë fort. Për shkak të shqetësimit të vazhdueshëm në zorrë të ndiheni të lodhur, letargjik dhe nervoz. Në vështrimin janë pimples, dhe shpirti melankolik i padepërtueshëm, të frymëzuara nga mendimet e zymta: "Sot, përsëri asgjë ..!"

  Për të rregulluar situatën, në rrjedhën janë masazh, laxatives dhe diuretike, enemas. Por këto metoda shpesh ose nuk i japin efekt, ose i mbushur me varësisë.

  Një mënyrë më e natyrshme dhe e arsyeshme - të veprojë nëpërmjet komplekset natyrore të balancuar. Ata tërësisht do të do të shkaktojë zorrë dhe butësisht të përshtatur sistemet e punës që janë përgjegjës për nxjerrje e toksinave. "Top futbolli" i juaj, i cili është ende aq i shkatërruar formën dhe humor ", zduyetsya." Dhe ju më në fund të shihni se sa e bukur mund të jetë një bark të sheshtë.
  Një nga këto barna është komplekse "Pastrimin e linjës popullore e toksinave" "More Than dietën Zonja Formula». Ky kompleks i bërë cleverly bimë, e cila përfshin ekstrakte të bimëve mjekësore pronat e të cilëve janë provuar për vite me rradhë.

  Të gjitha komponentët e kompleksit janë testuar tërësisht për compatibility dhe optimale doza që përmbajnë përbërësit aktiv. Interesante, drogës përmban dy formulat pastrim, dita dhe nata, dhe ritmin kështu biologjikisht e natyrshme e traktit gastrointestinal dhe organeve të tjera të sistemit nxjerrës. Prandaj, ajo është e rekomanduar për të përdorur kompleks si pjesë përbërëse e programeve humbje peshe afat-gjatë.

  Kalori më i ulët

  Por mos harroni gjëja kryesore!
  Në shumicën e rasteve, shkaku i obezitetit në njerëz të shëndetshëm - prevalenca e "të ardhura" të "kostos". Me fjalë të tjera, ju merrni më shumë kalori se ju shpenzuar.

  Mundohuni të bëni ushqimin tuaj më të lehtë, pa ulur volumin e saj. Për shembull, një shërbim 100-gram patate e skuqur përmban rreth 300 kalori. Dhe në të njëjtën sasi e brokoli steamed cabbage-- vetëm 30. Replace pjatat tradicionale anësore gatuar ose steamed perime. Mish dhe peshk të skuqura nuk është, dhe piqem. Kjo do t'ju ndihmojë ju të humbni peshë pa dieting.

  Por nuk e bëj të marrë kryer larg. Në trupin duhet të vijnë tek ai të gjithë materialin e nevojshëm. Sigurohuni që sasia e proteinave, për shembull, opuskalosya poshtë 20-30 gram në ditë. Përmbajtja Karbohidratet duhet të jetë mbi 80 gram në ditë. Përndryshe, ju rrezik të bjerë në një bie i vdekur në kohë të gabuar.

  Përveç kësaj, mungesa e karbohidrateve në dietë duket lodhje, rënie humor, derisa zhvillimin e depresive dhe shteteve neurotike.

  Në dëshirën e njeriut të kuptueshme për të reduktuar sasinë e yndyrës në dietë. Na vjen keq, 10-30 gram yndyrë në ditë ende nevojë për të ngrënë rrjedhën normale të proceseve metabolike në trup.

  A nuk duhet të dekurajohen

  Pothuajse të gjithë ata që vënë seriozisht për të reduktuar peshën e saj, më shpejt ose më vonë të përballen me të ashtuquajturën "sindromi pllajë." Përkundër të gjitha kufizimet dhe palestër të rregullt, peshat dore si ngrin. Mënyra Rritja nuk është gjithmonë jep rezultat. Çfarë duhet të bëni?
  Vazhdo në udhën e tanishëm.

  "Sindromi Plateau" - një reagim normal për ndryshimin e jeteses. Ju të ndryshojë metabolizmin dhe yndyrë çrregullime tuaja raporti musculoskeletal. Dhe trupi ka nevojë për kohë që të ketë për të marrë të përdoret për të. Ajo do të marrë kohë - një javë ose dy - dhe peshë do të fillojë të ulet.

  A nuk shikoni për arsyetime dhe akt

  Përçarje të ndodhë në të gjitha. Sidomos në këtë pozitë gjatë festave të Vitit të Ri. Në natën e 1 janari, ne të lejojë veten për të. Ditët e ardhshme ne kemi bërë një premtim për të filluar për të ngrënë "nesër". Dhe pastaj vijnë të vizituar dhe të gjitha planet të katandiset në asgjë.

  Mos u frikësoni. Shkeljet, një herë e - jo një arsye për të hedhur jashtë tij të mbajtur.

  Stop planifikimin dhe fillojnë të veprojnë. Vetëm të vënë mënjanë një pjesë tjetër e çokollatë dhe do të kontrollojë se kjo kohë është në pjatë tuaj.

  Ndihmë efektive për konsumin e ushqimeve yndyrore do të sigurojë të drogës "hitosan" nga të njëjtën linjë e njohur të komplekseve dietike "Më shumë se dietën Zonja Formula». Kjo është - një produkt natyral që përmban krustace chitin. "Hitosan" rregullon metabolizmin yndyrë, lidhet dhe heq nga yndyrna ushqimore të trupit. Aplikoni të mundur jo vetëm si "masave të jashtëzakonshme". "Hitosan" të përkryer plotëson çdo dietë dhe ndihmon normalizimin e traktit digjestiv, të reduktojë aciditetin e stomakut dhe të kolesterolit në gjak.  Të mbështetur trupin tuaj

  Siç e kemi thënë, ndryshim në peshën e trupit mund të jetë një stres i madh për të trupit. Ajo do të shkojnë të gjithë jashtë "rezistojnë" humbje peshe tuaj duke kërkuar hyrjen e shumës së zakonshme të substancave të nevojshme, dhe ju do të vuajnë nga uria.

  Në këtë rast, të ashtuquajturat rregullatorët duhet oreksin. Ato reduktojnë urinë, usmyryayut dëshirat sheqer. Gjithashtu ngadalësojnë sintezën e yndyrë, të përmirësuar metabolizmin, japin trupit me ushqyesve thelbësore, të rritur vitalitetin. Një shembull i mrekullueshëm - Zonja Formula «Tsytrymaks Plus". Në zemër të kompleksit të - një ekstrakt të Garcinia cambogia.

  Ky është një ilaç i njohur natyror që ul oreksin, ngadalëson sintezën e acideve yndyrore dhe zvogëlon absorbimin e kalorive. Komponentë të tjerë të drogës mbajë nivele normale të glukozës në gjak, kolesterol më të ulët, kanë një choleretic dhe diuretik.

  Avantazhi i dukshëm i "Tsytrymaks Plus" kompleks është mungesa e efektit reaktive, dmth pas përfundimit të drogës nuk kanë një dëshirë për të ngrënë me oreks.

  Në krye - Qëndroni

  Mënyra më e sigurtë për të dobishme shpenzuar marrë nga kalorive ushqimore - një aktivitet të sigurt fizik. Kur kryer ushtrime për grupe të ndryshme të muskujve në të vërtetë fshijnë ose të paktën të rregulluar zonat e problemit.

  Fitness instruktorët rekomandoj duke i dhënë ushtrimit fizik të paktën 30 minuta në ditë. Kjo duhet të jetë një kompleks i vogël, por efektive. E pra, të paktën një që merr disa me famë botërore yll filmi, të tilla si Sofia Loren, Goldie Hawn dhe Michel Pfeiffer. Ka "yll" sportretsepty harmoni!

  Ushqimi - Lifestyle

  A nuk e bëjnë humbjen tuaj peshe një proces i mërzitshëm, i lodhshëm. Gëzojnë ndryshime ndodhin në trupin tuaj. Herë pas here le veten të relaksoheni dhe të thyejnë të gjitha rregullat. Organizoni një festë. Ai do të shërbejë si një lloj "shartim" dhe siguron që ju të arritur rezultate.

  Informacion nga neni i "8 rregullat për humbje peshe suksesshëm."