Not për humbje peshe


Sport trajnimi në pishinë të ndikojë në fizik dhe moral mirëqenien. Njeriu në ujë - një krijesë e përsosur. Uji për mikun tonë dhe mjeku. Është e pamundur të mbivlerësohet përfitimet e notit në pishinë ose duke notuar det të rregullt apo lumi.

Lose peshë me ndihmën e notit

Nëse ju doni të heqin qafe paund shtesë, efekti i notit do të ishte më mirë nëse not instruktor do të zhvillojë një sërë individuale e ushtrimeve në ujë dhe e përshtatshme për ju navigacion sistemit. Si rezultat i mësimeve në pishinë do të sjellë gëzim të vërtetë dhe përfitim të madh. Not ujit të vërtetë shifër kthehet për të mirë.


Paund shtesë shkoj në harresë.

Swimming dobishme, ajo forcon trupin, përmirëson pamjen dhe rrit efikasitetin.

Pishinë

Hollim Swim në det gjatë gjithë vitit nuk ka, sigurisht, por blej një abonim për pishinë në dispozicion për të gjithë. Pra cilat janë përfitimet e mësimeve në pishinë para se të klasave në palestër? Not në ujë aktivizon qarkullimin e gjakut, rrit efikasitetin. Nëse puna përfshin tendosje të përhershme nervore, uji mund të lehtësojë stresin dhe të ju ndihmojë të relaksoheni dhe të harrojmë për problemet. Në çdo dëmtim të muskujve dhe të përbashkëta të treguara rehabilitim në pishinë.

Brenda një muaj i figurës rregullt të punësimit postroyneet mënyrë të konsiderueshme, fitojnë fleksibilitet. Pesha Back optimale - është ndoshta arsyeja kryesore pse shumë filloni pishinë të rregullt not.

Pra, duke notuar mjaft të mirë dhe ju mund të shpëtoj i akumulimit yndyrë. Pas notit - stërvitje përsosur për mbipeshë. Eliminimi larta ushtrime ngarkesës statike në ujë janë të dëmshme për të nyjeve dhe për të mbajtur ato, parandalimin e lëndimit dhe shtrihen.

Ne e dimë se 30 minuta not intensiv mund të "djeg" 400 kalori ose më shumë, në mënyrë të konsiderueshme përshpejtimin e metabolizmit. Edhe në qoftë se ju jeni një notar i varfër - kjo nuk ka rëndësi.

Vetëm mos të qëndrojë në ujë, dhe të përpiqen për të lëvizur me shpejtësi, të mësojnë për të notuar. Për këtë kostum të parë dhe ruajtës të jetës dhe një top gome.

Swim duhet të zgjasë të paktën një orë. Pas një jave ose dy të notuar mësime duhet të rritet në 60 minuta.

Metoda e ushtrimit dhe duke notuar në pishinë si vijon:

 • 5 minuta e parë vetëm duhet të poruhatysya në ujë të ngrohtë deri;
 • pas përdorimit të pajisjeve inflatable, ju duhet të simulojnë stile të ndryshme të notit, të alternuara 5 minuta e ushtrimit dhe pjesa tjetër për 2 minuta;
 • Rritja distancë notuar duhet gradualisht.
 • Çfarë i jep trajnim të tillë në not? Stile të ndryshme të notit të ndikojë grupe të ndryshme të muskujve.

  Për shembull, not kofshët zvarritje zhvilluar biceps dhe mollaqe, dhe djalë do të të hequr qafe celulitin, duke vepruar në sipërfaqen e brendshme anësore dhe këmbët.

  Lojë të përsosur në ujë - është e vaterpolos. Dhe ju mund të luajnë në pishinë dhe të detit në festë me miqtë dhe të njohurit. Loja sjell njerëzit së bashku, dhe që ju të merrni një shumë të fun minus paund shtesë. Besoni mua - kjo nuk është e keqe, sepse qëllimi i asnjë grua (dhe shumë burra) - figurë të përsosur. Të arritur atë me një sërë ushtrimesh dhe not në ujë - është shumë nicer se sa djersë në klub palestër. Pishina hollim përshtatet të gjithë!

  Përfitimet e Notit

  Edhe në qoftë se ju nuk e vënë rendin për të humbur peshë, por si çdo mjet për të hequr qafe celulitin, not - kjo është zgjedhja e duhur.

  Dhe mos harroni se ujit duke përdorur mjete të posaçme dhe të ushtrimeve mund të bëni vetë-masazh. Ujit masazh - kjo është forma më e butë dhe shumë efektive e masazh.

  Pra, pse not ujit është më e mira për të zgjedhur nga të gjitha llojet e sporteve si një mjet për të ulur peshën e tepërt? E para - një sport i butë, madje edhe gjatë ushtrime intensive shtrihen nuk do të ketë nyje. Së dyti, ndërsa humbje peshe ju diskrete të çlirojë veten nga celulitit. Keqe "lëvozhgë portokalli" në hips dhe mollaqe zbutur. Swimming promovon humbje peshe dhe pas workouts vetë.

  Së bashku me shifrat magjike transformimit përmirësuar shëndetësore - stabilizon presionin e gjakut, zemrën furnizuar më mirë me oksigjen, zbut sistemin nervor.

  Nuk është e tepërt për të përdorur shërbimet e një trajner të notit. Ajo tregon se si për të notuar për të humbur peshë që do të sjellë stil në detyrat tuaja të navigimit të efikasitetit më të madh. Swimming instruktor do të them se ju nuk duhet vetëm një teori, por shoh për workouts tuaj do të ndihmojë të zhvillojnë një plan individual. Pesha humbje trajner do të jetë më i shpejtë dhe më efikase.

  Swimming dhe humbje peshe - është e sondazhet e vërteta dhe të provuar të mjekësisë të bazuar. Shkuarja në pishinë dhe të përfitojnë një shumë kënaqësi.