Vezë trembem - ilaçe alternative


Trembem vezë - një produkt të vlefshme. Ajo ka veti antibacterial, imunomodulues, antitumor.

Krahasuar me vezët e pulave në një gram
trembem përmban më shumë vitaminë "A" - 2,5 herë, "B1" - në
2.8 dhe "B2" - 2.2 herë. Vitamina «D» trembem vezë të përfshira në
formë aktive, ajo parandalon zhvillimin e rakit.


vezë trembem, në krahasim me mish pule 5 herë nivelet e larta të fosforit
dhe kalium, hekur 4.5 herë. Është e njohur që kontribuon fosfor
zhvillimi mendor. Prandaj, vezë trembem të dobishme për të përfshirë në
Dietë të gjithë nxënësit. Në Japoni, për shembull, ku gjatë dhe tërësisht
hetuar pronat e dobishme e vezëve trembem, secili nxënës

përditshme domosdo merr dy vezë të tilla për drekë.

Përmes
fosfor, vezë trembem është gjithashtu një potencë e mirë stimulues.
Sipas shkencëtarëve bullgarë, ai është superior ndaj efikasitetit Viagra.

Shumë më tepër se pule, vezë trembem bakër, kobalt, amino acidet e tjera.


vezë trembem kurrë nuk Sarmonela. Kjo është për shkak se në
Ata kanë një predhë shumë të fortë podskorlupnaya dhe të vogël ajrore
vrima në shell për të parandaluar depërtimin
bakteret e dëmshme. Për shkak të temperaturës së trupit të lartë (42
gradë Celsius), quails janë rezistente ndaj sëmundjeve infektive. Kjo
ju lejon për të ruajtur ato pa rekurs për të vaksinimit, e cila përjashton


akumulim i vezëve dhe drogës.


Ndryshe pule, vezë trembem nuk shkaktojnë alergji në fëmijët dhe
të rriturit.
Në vend të kësaj, ata paraqesin një proteine ​​ovomukoid aftë
pengojnë reaksione alergjike, kështu që ata bënë në
mjekimit (ekstrakt ovomukoidnyy) përdoret për të trajtuar
alergji.

Kombinimi i të gjithë këtyre faktorëve
lejon që fëmijët tanë të provoni një pije të shijshme me baballarët dhe fëmijën e tyre
Moms - "eggnog". Vezë trembem mundur dhe madje edhe e dëshirueshme
të hani të papërpunuara për të kursyer atyre shumë ushqyesve
e cila mund të përkeqësohet kur të përpunimit produkt.

Përdorim
vezë trembem jep rezultate të shkëlqyera në trajtimin e gastrit -

ulçerë stomakut dhe duodenale ulçerë 12, dhe pancreatitis.

Trembem
vezë të kontribuojnë në largimin e radionuclides nga trupi, kështu që ata
rekomandojnë që njerëzit që kanë vuajtur ekspozimin rrezatimi. Megjithatë,
nivelet e rrezatimit sfond në qytetet e mëdha si shpesh rritur.
Vezë të përfshira në dietën e fëmijëve të ekspozuar ndaj rrezatimit gjatë
aksident Çernobilit. Pas një periudhe të caktuar kohore në
Ata përmirësuar gjendjen e përgjithshme, rrit nivelet e hemoglobinës,
normalizuvalosya ESR zhduk dhimbje koke, lodhje. Biokimike
analizat e gjakut nuk zbuloi anomalitë në strukturën e tij.

Pranuar
Rezultatet e hulumtimit sugjerojnë se vezë trembem

përdorur mundësisht në të ushqyerit klinike dhe fëmijët e paaftë
të rriturit, dhe veçanërisht në pozitë të pafavorshme për mjedisin
fusha. Fëmijët janë nga 2 deri 6 copa. dite në varësi të moshës dhe
të rriturit - 4-6 vezë çdo mëngjes me stomak bosh. Ata hanë të shëndetshme
të papërpunuara, larë poshtë me ujë të nxehtë. Pranimi duhet të jenë të rregullta, pa
thyen për 3-4 muaj. Brenda dy javëve fillojnë të shfaqen
efektet e tyre të dobishme në trup.

Trembem
Veza është përdorur jo vetëm për ushqim. Në veçanti ajo përdoret gjithashtu
në fushën mjekësore dhe në prodhimin e kozmetike.