Burn të humbur peshë


 • "Magic Wand"
 • Ministria e Shëndetësisë paralajmëron ...
 • Në sistemin nervor
 • A duhet të vazhdojë?

  "Magic Wand"

  E pra, është e mundur që duke përfshirë edhe cigare në dietën tuaj, ju do të konsumojnë më pak kalori, duke zëvendësuar "prishet tymi" me çaj dhe biskota ëmbël e vërtetë burrave pinë duhan pushim me malet e bishtat e cigareve dhe retë e dendura të tymit. Së pari, ju keni një mbishkrim pak dyshues ogurzi për një paketë cigare "Ministria e Shëndetësisë paralajmëron: pirja e duhanit është e rrezikshme për shëndetin tuaj." "Por dëm mbipeshë paktën, përveç një grua me një cigare duket grua shumë lovelier me një mjekër të dyfishtë" - Mendoni ju me një zemër të pastër dhe të hapur paketë e parë të "helmit".

  Sigurisht, shumë njerëz do të mbrojë të drejtën e cigareve "të jetës", duke thënë se pirja e duhanit ndihmon të relaksoheni, të lëvizin larg nga probleme apo, anasjelltas, të përqëndrohet në kryerjen e punës mendore, rritjen syçeltësi, dhe disa do të pretendojnë se cigare edhe zëvendësojë ushqimin. Kafe dhe cigare - një mënyrë e madhe për të ngrënë dhe të pirë e të ngrënë. Por këto momente të këndshme në dukje të lënë në hije një - varësinë.

  Ministria e Shëndetësisë paralajmëron ...

  Nëse jeni duke vërejtur se dhëmbët tuaj papritmas pozhovtily, frymë të pakëndshme që mban erë, flokët ishte i brishtë dhe e shurdhër, më shumë si një person i tharë zë limon ishte i ngjirur, sytë e tij gjithmonë të kuqe dhe i holluar me ujë, diçka zemra bosh, dhe paund shtesë që vypynayut me nën bluza, nuk kanë shkuar larg, të vendosë për të lë, ju dhe arrij BA zhgënjim të tmerrshëm!


  Ju thithur. Ju gjithmonë dëshironi të trajtuar këtë "shkop magjik" të vogël.

  Trupi pret dhe kërkon dozë e saj. Mos harroni se sa frustruese kur ju doni të hani në një karamele dietë apo tortë, por jo e pamundur, dhe frustrimi ju kap të gjitha karamele në shtëpi dhe hani së bashku. Në mënyrë të ngjashme, trupi juaj do të veprojë në rastin e pirjes së duhanit, ajo do të kërkojë çdo grumbull pronari i zakonshëm nikotinë zemëruar pakujdesshëm. Ju të bëhet më nervoz, të ndjehen shumë më keq, si dhe të përpiqen për të shtypur dëshirën për të pirë duhan një cigare, për shembull, një çift i karamele apo tortë me krem.

  Në sistemin nervor

  Dhe lajmi më i trishtë dhe i padëshiruar - pasi të keni ndaluar pirjen e duhanit bëhet papritmas shpejt të fituar peshë. Mendoni vetëm statistikat tregojnë se mbi gratë mesatare që lënë duhanin, të fituar peshë nga 7 në 10 paund. Metabolizmi gjë lipidet. Nga nikotina ndryshuar atë. Dhe sistemin e tretjes, e cila ka ndryshuar në mënyrë dramatike gjatë pirja e duhanit nuk është në gjendje të shërohet në një kohë të shkurtër. Pra, në vend të një dietë që ju ndjekur para se të filloi të djeg, ju duhet të kalojnë nëpër dy.

  Si rezultat, pirja e duhanit në mënyrë të konsiderueshme "rozbovtaty" sistemin tuaj nervor. Në fund të fundit, në fakt, duhanpirësit jetoj në besimin e një cigare, në se ajo do të arrijnë stadin e dëshiruar.

  Liruar nga cigaret, ju jeni gati të "shpërthejë" nga të gjithë, madje edhe çështje e vogël. Për më tepër, është e mundshme që ëndrra juaj të bëhet një e dhimbshme bie në gjumë natën dhe nuk ka rritje më pak të dhimbshme në mëngjes. Lodhje nervor herët a vonë do të ketë një efekt.

  A duhet të vazhdojë?

  Dhe në qoftë se ju shikoni në problemin më të plotë? Statistikat e Performancës nuk do të rritet në favor të njerëzve të duhanit. Ajo do të duket se vetëm disa pirë cigare në ditë mund të çojë në sëmundje të tilla të tmerrshme si goditje, kanceri i mushkërive, kanceri.

  Pra, nëse ju jeni ende deri pirja e duhanit, duke shpresuar për të hequr qafe paund shtesë, pa kushte rënie.

  Faqet e lirshme rozë dhe figura curvy shumë më e këndshme se ssohshyesya fytyrë dhe trup pomerezhane zverdhur sëmundjeve.

  Nëse ju nuk mund të vijnë në terma me të qenit mbipeshë, kështu që përveç kësaj, i pakënaqur që filloi të fituar paund shtesë, atëherë lë pirjen e duhanit, të jetë aktiv, të lëvizin më shumë, të përshtatur dietën tuaj. Dhe mos harroni se ka "shkop magjik", nuk do të të ndihmojë të bëhet mbretëreshë! Vetëm përkushtimi i duhur dhe dëshira për të qenë ndihmë simpatik dhe tërheqës ju për të mbajtur formën dhe shëndetësor është i pavlefshëm.

  Informacion nga neni Sergei Vasylenkova "djegur për të humbur peshë?".

  Diskutoni komuniteteve:

 • Pirja e duhanit
 • Mbipesha, dietë