Çhelmoj trupin në shtëpi


 • Çhelmoj trupin vetëm
 • Kush dhe ku është e pamundur për të pastruar trupin
 • Rreth enemas dhe ushqim të shëndetshëm

 • Si për të sjellë trupin tuaj në mënyrë? Thotë
  MD, mjek i kategorisë më të lartë Olga
  Eliseev - themelues dhe kreu i Moskës Shkencor-praktike
  Qendra shëndetësore dhe spitalore Elyseeva për të shpëtoj trupin.

  Çhelmoj trupin vetëm

  - Çfarë e bën trupin slagging nga pika juaj e parë?

  - Organet e pacientëve të prodhuar metabolitet toksike, mbeturina dmth ose toksina që shkojnë në gjak dhe limfatike.
  Gjaku dhe limfatike duke kaluar nëpër trup, "hedhur" në fokus të jashtëm skorje.

  Skin slagging mund të shprehet alergji, ekzemë, pezmatim i lëkurës.

  Me mukozës - grykët, rinitit, sinusit, faringjit. Ind limfatik reagojnë pamjen lymphadenitis, grykët, joints - artritit. - Të gjitha këto sëmundje janë të përhapura, dhe ata janë të gjithë të shërueshme. Kjo sëmundje është slagging parë fazë. Me akumulimin e toksinave për të rënë rritet organizmave të përqëndrohet, duke formuar adenoids, polyps, fibroids, nyjet limfatike zgjeruar.

  - A është e mundur për të pastruar veten në shtëpi?

  - Kjo duhet të bëhet për të parandaluar dhe për të luftuar sëmundjet e reja. Por pastrimi i gjatë dhe i thellë për praninë e sëmundjeve serioze dhe imunitetit të dobësuar mund të kryhet vetëm në një spital ose edhe nën mbikëqyrje mjekësore.


  Filloni pastrimin e trupit të rekomanduar nga organet sipërfaqësore.
  - A mund të flasim për mënyrat për të pastruar ndonjë "sipërfaqen e"?

  - Për shembull, pastrimin gojën dhe fytin, të dobishme jo vetëm për ta.

  Kjo metodë eliminon dhimbje koke kurë grykët dhe otitis, ndihmon me gjak dhe sy sëmundjeve, stomakut dhe zemrës. Mos i trajtoni fjalët e mia me skepticizëm - çdo limfatike pështymës gjëndër lidhur me organet e brendshme. Pastrimit pështymës kanal, ne tërheqim toksina nga sistemi i brendshëm. Pra:

 • Lugë me tehe të qetë hequr pllakën nga gjuhën tuaj - nga rrënja deri në fund.
 • Shpëlaj gojën tuaj dhe mishrat larë infuzion celandine, zierje e leh lisi apo hudhër ujit, karafil grimcuar hudhër, i hedh ujë të valë dhe mbush.

 • Merrni një lugë gjelle ulliri, luledielli ose misri naftës dhe thith atë - "rrotullon" në gojë për të paktën 15 minuta. Vaj i parë bëhet e trashë, pastaj konvertohet në të lëngshme. Në këtë pikë, ajo duhet të nxjerr nga goja në banjo - ky lëng përmban bakteret. Nëse procedura është kryer deri në fund, vaj do të jetë e bardhë. Vlerësoni këto procedura kryhen mundësisht jashtë për një javë të paktën një herë në çdo dy muaj.
 • - Pra, duke bërë gjiri vaj, unë jap tërë trupin në mënyrë?

  - Nëse jo të gjitha, shumë prej organeve të tij.

  - Cosmetologists thonë se çehre është e lidhur me të brendshmet.

  Si për të pastruar?

  - Në të vërtetë, zorrë e trashë është përgjegjës për të lëkurës, dhe është ajo siguron një frymëmarrje të bukur dhe trupin, stimulon kurajo, qartësia e mendimit dhe madje edhe ekuilibër. "Pastrimi" dy pika juaj duhet të trajtohen dy herë në muaj, dhe ata të cilët shtojcën hequr javore.

  Në mbrëmje, në prag të ditës zgjedhur për të pastruar, 20 në 22 orë, pije e enemas zorrë. Ditën tjetër, të përmbahen nga të hahet, duke e zëvendësuar atë me lëng të mollës jeshile. Nëse ju ndjeheni mire se ditë mund të bëjë një ose dy enemas.

  Nëse ju ndjeheni mirë, atëherë enemas urisë ditë nuk kanë nevojë.

  Në këtë ditë, trupi, zonjë e mirë, shumë i pastër dhe të sjellë për ku ajo e sheh të nevojshme. Uji mund të pini sipas dëshirës - të pastër, deri në 1 litër në ditë, dhe shpesh më i mirë i pjesshëm. Ditën tjetër, hani si zakonisht, por të bëjë mëngjesin e lehtë për të përfshirë lëngje, pije frutash, fruta.


  Kush dhe ku është e pamundur për të pastruar trupin

  - A është e të gjithë dhe ajo gjithmonë e mundur për të pastruar?

  - Për të contraindications përfshijnë: shtatzëninë, sëmundjet e zgjatura e hormoneve: astmë, diabet, stomakut ulçerë duodenale hapur ose, sëmundje akute infektive: hepatitit, difterisë, meningjit, tuberkuloz dhe kancer.

  Pastrimi mund të bëhet në çdo kohë, në qoftë se shëndetin e nevojshme.

  Në pastroj parandalues ​​trupi rekomanduar hënën e plotë. Ajo është gjithashtu e dobishme për të marrë parasysh qarkullimin maksimal të energjisë, sipas muajit të lindjes. Kjo datë pas muajit të lindjes për gjashtë muaj. Për shembull, nëse keni lindur në janar, muaji më i mirë për të pastruar - korrik. Prandaj, lindur në shkurt - këtë gusht, mars-shtator.


  Rreth enemas dhe ushqim të shëndetshëm

  Mjekët përfshijnë të gjitha laxatives mes të aseteve të cilat trupi merr përdorur shumë shpejt. Në të vërtetë, zorrëve, laxatives njohur ndihmojë gradualisht pushon punë të pavarur, që kërkon doping.  Laksativ pasuruar përzierje shumë më mirë që përfshin pjesë të barabarta fiq, kajsi të thata, kumbulla të thara, mjaltë dhe glicerinë. Përbërësit janë tokë, të përziera, të ruhet në frigorifer dhe të marrë lugë ëmbëlsirë me stomak bosh. Më e dobishme për të gut - perime, fruta dhe drithëra. Se ushqimi i pasur me fibra.

  Para zbulimit të antibiotikëve shumë sëmundjeve të mushkërive dhe normalizimin bronke trajtohet e funksionit të zorrëve, pastrimi. Dhe me të drejtë të bëjë - ndihmë. Çdo mjek qarkut dinte tuberkulozi pulmonar shoqëruar nga dysbiosis dy pika. Prandaj periudhave të shkurtra të tuberkulozit, si astma, filmuar klizmë spastrimit.

  Sot, mjekësi shkencor shpjegon këtë fenomen parimet terapeutike të gjakut të njeriut.

  Jo vetëm me përvojë mjekët, por personi zonjat kujdesshëm pamja lehtë mund të përcaktojë se si zorrët e tij. Njeriu që vuajnë nga kapsllëk të shpeshta ", e dukshme nga larg": podhlazya errët, me pluhur ngjyra e lëkurës përflakur. Duhet shtuar nervozizëm dhe humor të keq.

  Gra nga vende të ndryshme, nacionaliteteve dhe fesë që vizitojnë Aeskulapiusit dhe e lexuar botime mjekësore, për disa arsye të gjitha mjetet e rekomanduara të luftën për kohë zorrë klizmë spastrimit preferoni. Harruar se kapsllëk - pasojat, dhe duhet të luftojmë shkaqet - parimet ushqyerit të pahijshme.

  Siç është treguar të dy mjekët evropiane dhe ruse spastrimit enemas veten në shtëpi mund të bëhet vetëm një herë në 7-10 ditë.

  Shpesh duke derdhur sasi të konsiderueshme të lëngjeve mund të shkaktojë shumë probleme, shtrirje murin e zorrëve, të thyer florën e saj dhe mjedisit natyror acid.
  Si rezultat, zorrët do të merrni më keq, dhe proces të pakëndshme vetëm intensifikohet. Përmbajtja lëngshme klizmë duhet të "aromë" Futjet më të dobishme. Enemas Excellent spastrim me concoctions lëng limoni të bimëve: kamomil, Calendula, celandine. Për njerëzit të prirur për tension të lartë, uji mund të shtohet në një zgjidhje të kripë deti.

  Informacion nga artikullin "Self-pastrimin e trupit."