Kjo do të mbulojë të paktën një çift të paund


 • Kur është e nevojshme të shërohet?
 • Peshë të fituar, por si?
 • Model-ditore
 • Objektet për të dashur potovstity


  Kur është e nevojshme të shërohet?

  Çdo avantazhe thirrje gëzuar nga bartësi figura shumë të pakta: të hani çfarë të doni dhe kur të doni, nuk ka celuliti që i qëndron jashtë nga atraksionet barkut dhe të tjera që në mënyrë të pashmangshme lindin kur të plotë. Por, duke qenë nën peshë ka dobësi të saj. Dhe një nga e rëndë prej tyre - Çrregullime riprodhuese në gratë. Ta themi thjesht, në qoftë se një vajzë me lartësi 170 cm peshon më pak se 45 £, atëherë ajo lehtë mund të ndalet periudha juaj është - një rrugë të drejtpërdrejtë në varfëri.

  Përveç kësaj, humbje peshe, veçanërisht në qoftë se ju jeni një jetë normale, jo për të dietë dhe pushimi normale në vetvete tregon se trupi mbajti një dështim serioz nga problemet e tretjes dhe alergjitë për endokrine çrregullime dhe tumoret.

  Pra, nëse ju çdo muaj janë të humbur peshë, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj!


  Peshë të fituar, por si?

  Kështu që ju të vendosur një objektiv - për të mbledhur numrin isha i vogël e kilogramë. Çfarë ju duhet të bëni të parë? Kjo është e drejtë - të shkoni në një dietë. Por nuk do të hani sa më shumë të jetë e mundur - është si ju nuk mund vetëm të rrisë ndjeshëm marrjes të ushqimit. Dhe gjithashtu të mos nopem përfitime shëndetësore. Për të fituar peshë, ju duhet të rritur oreksin dhe kështu të ndryshojë dietën e tyre të përditshme.

 • Stimulojë oreksin. Para çdo vakt perime pije apo lëng frutash, birrë e mirë dhe jo-alkoolike.


 • Ngrënë paktën 5-6 herë në ditë në intervale të rregullta. Gjëja kryesore - për të parandaluar shfaqjen e urisë, përndryshe të gjitha përpjekjet do të lulëzojnë në asgjë. Nëse uritur, diçka rostiçeri, nuk fuqi vetes të mohoj.
 • Pas darke, do të përpiqen për t'u çlodhur, rri në heshtje apo edhe të shtrihem për gjysmë ore, duke bërë të mundur trupit të tretet miratuar ushqimin më të mirë.
 • Ushqyerit njerëz që duan për të fituar peshë duhet të jetë kryesisht proteina dhe karbohidrate. Është e rëndësishme të gjysma e proteinave konsumuar ishin nga mish, peshk dhe vezë. Veçanërisht e dobishme pule - pulë tender absorbohet lehtë, dhe proteina e saj ndihmon muskujt e nevojshme për të gjetur ndihmë.

 • Çdo ditë, hanë djathë, dhe zgjidhni atë që përmban një përqindje të lartë të trupit yndyrë, pini qumësht yndyrë, kos, thartuar pjekur.
 • Ju mund të përgatisë një tronditje e proteinave të veçantë. Shpërndajë një paketë krem ​​djathi në një gotë, shtoni pak lugë gjalpë ose mjaltë dhe përzierje tërësisht të gjithë. E shijshme dhe të shëndetshme!
 • Shfaqja e indeve dhjamore së bashku me proteina karbohidrate ndihmë. Pra, të ndjehen të lirë për të ngrënë bukë të bardhë, makarona, patate në të gjitha formave, sheqer, mjaltë, ëmbëlsirat dhe çdo gjë tjetër, pse të humbni peshë sharahayutsya ëndërrojnë si zjarri.
 • Mos harroni yndyrna. Luledielli, sojë ose vaj ulliri mbushur sallata të mira.

  Nga rruga, ata gjetën vitaminë E ndikim të dobishëm jo vetëm në proceset metabolike në trup, por edhe në pjesën e jashtme - nuk është çudi ajo është quajtur vitaminë bukuri.
 • Sigurohuni që dieta juaj e përditshme ishte e ekuilibruar dhe përmbajtja e vitaminave dhe mineraleve. Nëse është e nevojshme, të marrë vitamina dhe minerale.
 • Pini shumë lëngje - 2-3 litra në ditë. Ajo mund të jetë çaj qumësht, kafe me krem, lëng dhe vetëm ujë të thjeshtë.

 • Model-ditore

  Cili do të jetë dietë e përditshme që duan për të fituar personin peshe?

  Mëngjes - Bowl e bollgur me mjaltë dhe arra apo djathë me të thata fruta, bukë dhe gjalpë dhe djathë dhe një palë gota e kakao.

  Mëngjes i vonë - Lëng frutash, bukë dhe sallam dhe një gotë kos.

  Për drekë - Sallatë me "ngas" oreksin, supë të trashë ushqyes, një pjesë e madhe e mish ose peshk me patate pure ose makarona, gjalpë kalitur për garniturë. Fundi vakt me ëmbëlsirë dhe kafe me krem.

  Në kohë të çaj rostiçeri ndonjë sallatë të freskët dhe yndyrë kos.

  Shtroj omëletë me proshutë dhe domate, pini një pintë qumësht, dhe para se të shkojnë në shtrat, hani një dardhë apo mollë.


  Objektet për të dashur potovstity

  Furnizimi me energji elektrike - një gjë e mirë. Por askush nuk dëshiron për të fituar peshë për shkak të stomakut që rritje?

  Prandaj, për të kalorive ekstra shpërndarë në mënyrë të barabartë në të gjithë trupin, kërkon aktivitet fizik. Po, ju duhet të shkoni në të njëjtën palestër ku në këmbë për të humbur. Këtu janë ushtrimet e rekomanduara për ata që dëshirojnë për të fituar peshë do të jetë ndryshe.

  Që nga arsye komplekset kryesore në njerëzit me peshë të ulët të lindjes - hollë si twigs, krahët dhe këmbët, e gjithë vëmendja duhet të përqendrohet në ushtrime për të zhvilluar muskujt në krahët dhe këmbët. Shtyn e mira stol me shtangë dore, push-ups, ushtrime barbell, lëviz ndryshme dhe sulmet, dhe not dhe biçikletë përkryer të plotësojë trajnimin në palestër.

  Nëse, pavarësisht nga të gjitha përpjekjet tuaja, pesha nuk rritet, ajo është arsye serioze për të parë një mjek!

  Informacion nga neni Anita Shuhardin "Kur të shërohen të dobishme?".