Hoops për hollim


Shumë prej nesh kujtohet se sa si një fëmijë tjerrje rreth belit të ndritshme luajtur plastike. Atëherë ajo ishte vetëm e bukur dhe interesante, dhe tani luajtur mund të jetë një mjet i mirë në luftën kundër peshë të tepërt, sidomos në lidhje me të ushqyerit e duhur dhe sportive. Ata ai është pas një dollap rrobash - Merrni tren dhe të fillojnë! Të tjerët mund të blini këtë imitues është e dobishme në dyqanet sportive. Ju mund të blej një të luajtur dhe internetit - tani një model sektorial, dhe ju të dërgoni atë në një parcelë të vogël.

Hoop ndihmon për të humbur peshë, veçanërisht të dobishme për bel Hoop. Ushtrimet atë të japë rezultate të shkëlqyera: Hoop pastron stomakun, gjarpërues luajtur praktikisht zëvendëson një masazh.

Për ata që nuk janë të njohur me këtë simulator vogël por efektiv portativ dikur mund të ketë pyetje. Si për të humbur peshë me një luajtur? Sa luajtur kthesë? Sa kalorive djegur luajtur? Sa kohë tjerr luajtur? Si të hiqni në stomak duke përdorur një të luajtur? Si shtesë e dobishme për të vendosur rrethin humbje peshe? Mundohuni të përgjigjem këtyre pyetjeve dhe më shumë.

Hoops Hoop Hula apo?


Hoops hula - ashtuquajtura luajtur nëpër botë, për fat të keq, ne kemi në shtëpi të quajtur "hoops hula" nuk mbërthyer. Ndërsa bota vazhdon të tjerr hoops hula në vendin tonë nuk është hoops të modës për humbje peshe. Halahup hollim ndarë në lloje të ndryshme në varësi të asaj luajtur klasa është planifikuar për të kryer.

Më të njohura janë:

 • I zakonshëm Hoops hula plastike ose rims timon.
 • Modelet ngarkuar hula Hupovoy . Mirë se kur punojnë me të konsumon më shumë kalori dhe për këtë arsye humbjen e peshës është më e shpejtë. Nuk janë të varieteteve të hallall Hupovoy tilla si hoops metalike për humbje peshe.
 • Hoops çmontueshëm . Mirë se numri i segmenteve zakonisht mund të jetë e ndryshme, duke e bërë diametër të luajtur më pak ose më shumë. Dhe segmente hula Hupa janë bosh dhe mund të jenë më të rënda, për shembull, derdhur në rërë.
 • Hoops masazh . Kanë parashikimet e brendshme sipërfaqësore apo topa, hoops hula janë atje në një copë ose paloset.

  Efektiviteti i luajtur masazh provuar shkencërisht.
 • Elastik Hoops Soft , të mushkërive ose të rënduar. Ato mund të përdoren si një e zgjerueshëm, trajnimin e tyre në duart dhe këmbët, të bëjë shtrihen ushtrime. Përndryshe, ata nuk janë të ndryshme nga modelet konvencionale.
 • Hoops gjimnastikore . Ushtrimi me një luajtur për gjimnastikë jep një efekt mahnitëse klasa të luajtur të këtij lloji janë obscheukreplyayusche dhe të përfitojnë trupin.
 • A ka luajtur për të Lose Weight?

  Çfarë është e mirë për humbje peshe luajtur? Së pari, thjeshtësi dhe lehtësinë e përdorimit. Aplikimi i të luajtur nuk kërkon aftësi të veçanta, kthesë të lehtë dhe jo i mundimshëm.

  Ju mund të tjerr luajtur duke shikuar televizor apo chat me shtëpi - për të humbur peshë me një të luajtur pothuajse të humbur kohë të çmuar. Së dyti, për të përmirësuar qarkullimi limfatik ndihmon djegur dhjamin dhe zvogëlon paraqitjen e celulitit. Dhe me gjithë këtë, trajnimi me luajtur - një trajnim të plotë sportive, gjatë së cilës të djegur kalori, forcon muskujt, duke formuar bel mirë formë, barkut dhe kofshët. Dhe rrotullim luajtur përmirëson qarkullimin - një ndikim shumë të mirë në lëkurë, në zorrët dhe organet tjera të brendshme.

  Ushtrimi me një luajtur për humbje peshe është shumë e lehtë për të filluar. Së pari, ajo është e mirë për t'u marrë me të përbashkët, luajtur të lehtë.

  Klasat duhet të fillojë me pesë minuta në ditë dhe gradualisht të sjellë në klasë në një orë. Kur tjerr luajtur hyjë në një zakon, ju mund të fillojnë të luajnë me utyazhelennym luajtur ose më të rënda janë në dispozicion në qoftë se dizajni i saj e lejon. A të luajtur mund të kombinohet me ushtrimin e rregullt, të tilla si kthesë dorën e tij në mes stërvitjeve dhe ushtrimeve për të këmbëve.

  Duke shkuar me një luajtur masazh të kërkojë një qasje të veçantë. Fakti se efekti i shfaqjeve në sipërfaqe të saj të brendshëm mësohen me të mund të jetë e dhimbshme dhe madje edhe të shkaktojë bruising. Nuk ka nevojë të jenë të frikësuar, kjo është në rregull, por për herë të parë para një kthesë luajtur masazh, më mirë veshin një rrip të gjerë apo një triko të trashë.

  Hekuri luajtur për humbje peshe gjithashtu merr disa duke u përdorur për të dhe seanca të suksesshëm të trajnimit.

  Hoops hula për humbje peshe, në fakt, mjaft e sigurt, por para se ushtrimi sigurohuni që ju nuk e thyejnë ndonjë gjë Hop, dhe askush nuk e prek. Gjatë ushtrimit duhet të mbani tuaj width këmbët sup përveç ose pak më të gjerë.

  Është e këshillueshme për të zgjas muskujt dhe shtypni përsëri, dhe për të mbajtur ato pezull deri në fund të mësimit, ajo do të rrisë efektivitetin e stërvitje tuaj. E megjithatë, për efekt të madh mbi të luajtur, tjerr luajtur hula duhet rregullisht. Edhe nëse ju nuk keni kohë ose ju jeni shumë të lodhur, të marrë të paktën një pak rrotullime, ajo duhet të ndikojë në rezultatin e përgjithshëm.

  Të moshuarit dhe gratë gjatë ditëve kritike nuk është e këshillueshme për të përdorur sportive përfundojë, masazh apo funde hoops hula. Dhënë kohët e fundit lindur, gratë shtatzëna dhe njerëzit me sëmundje të barkut dhe të pasme duhet të konsultoheni me mjekun tuaj para se të filloni të kthesë luajtur. Dhe të gjithë përdorim tjetër është i sigurt për të rekomanduar. Hoop lehtë për të transportit dhe dyqan, gjasat e lëndimit ose të shkaktojë dëme në minimum, në mungesë të contraindications. Një efekt i rëndësishëm i përdorimit, ndonëse jo menjëherë e dukshme. Mundohuni të mos nopem, bëni ushtrime rregullisht kthesë luajtur, dhe ju do të humbni peshë!