Pije shëndetësor


 • Kos i mirë i vjetër
 • Lindjes Biokefir
 • Elixir e rinisë
 • Çfarë mbishkrimet them të paketimit

 • Kos i mirë i vjetër

  Sot ekziston një perceptim se dietë të shëndetshme që shumë njerëz nuk mund të përballojë. Pyes veten se çfarë ata do të thonë se në qoftë se ne i këshillojmë ata që të "kliko" mbi Biokefir?
  Kefir ka ardhur tek ne nga Kaukazi. Përkundrazi, emri i saj vjen nga fjala "Gjendje e dehjesë", e cila në dialekte lokale do të thotë "shëndetin". Ndoshta se njerëzit e Kaukazit janë jetëgjatësi njohur është merita dhe prodhimet e qumështit të konsiderueshme, duke përfshirë kos, ka shumë dhe pini rregullisht. Por fjala "BIOS" në greqisht do të thotë "jetë". Pra, Biokefir - nuk është gjë tjetër veçse një "jetë pa sëmundje."  Bakteret e dobishme të jetojnë në trupin e ndonjë personi të shëndetshëm, por me moshë për shkak të stresit, përdorimit të antibiotikëve, dhe kështu me radhë. N., numri i tyre është vazhdimisht në rënie, kështu, zvogëlon mundësinë e përfshirjes dhe sistemeve të vetë-rregullimit të trupit të njeriut. Burimi më i besueshëm i rimbushje, siç doli - kos. Vetëm mos harroni se ushqimet yndyrore dhe alkool, të marra si një grup i Bioproducts, të reduktojë pronat shërimin e këtyre të fundit.

  Le të shohim se çfarë është aq e pazakontë është në pijet që ne të pinë nga fëmijëria në moshën e vjetër. Para së gjithash, ky produkt klasik qumësht përmban proteina qumështi lactose usvayvayuschyysya trupin më të mirë se sa proteina të zakonshëm të qumështit: njerëz me intolerancë ndaj kos qumështi i lopës nuk shkaktojnë ndonjë reaksione alergjike, vanitet dhe dispepsi.  Me mirënjohje ne të bëjnë me të dhe se ai ka veti probiotic - banon zorrët bakteret e dobishme, duke parandaluar zhvillimin e infeksioneve të zorrëve dhe dysbiosis. Shkelja e bilancit microflora mund të çojë në të gjitha llojet e sëmundjeve, gastrit, ulçerë stomakut dhe ulcerat duodenale, alergji. Duke tronditëse funksionet e tretjes dhe rrit lodhje, lodhje dhe përgjumje të shfaqet. Ndër të tjera, konsumi i rregullt i kos rrit mbrojtjet e trupit, dmth imunitet. Dhe jo shumë kohë më parë, shkencëtarët japonezë zbuluan një tjetër vetitë magjike e kefir - kërpudhave kefir përmbajnë polysaccharide (kefiran) që ofron aktivitetin antitumor.


  Lindjes Biokefir

  Më parë kos përgatitur në shishe qelqi pjesë. Në çdo (!) Vendosur gunga xhelatinoze, starters kefiric dhe derdhur ato pasterizuar qumësht. Me këtë teknologji është shumë e vështirë për të vëzhguar temperatura, procesin sterilitet dhe kënaqë tregun pije mrekulli. Në mes të 60-të futur një metodë të re të përgatitur kos në kontejnerë të mëdha. Të gjitha fazat e procesit kanë qenë të automatizuar, dhe përfundoi produkt filloi të derdh në vëllim të rehatshme dhe të lehtë paketë nga gota në litra. Pastaj të menduarit nutritionists, si tjetër për të përmirësuar produkt? Në Dobi të gut bifidobacteria rritur fillimisht në mjedisin e qumështit, pastaj shtoi në një kontejnerë gatshme kos dhe mbajtur kushte të ngrohta dhe sterile.

  Kjo eliksir mjaftueshme përveç se për të përmbushur kërkesën për kuzhinat foshnjore.

  Por progresi djathë nuk qëndrojnë ende. Biomasa përgatitura tani sublymyruyut - mbahen në tharëse të veçantë vakum, dhe pastaj injektuar në kos në hap zakvashuvannya ku ajo përsëri "vjen në jetë". Për më tepër, enzimat izoluara kërpudhave kefir, gjithashtu aktivizoni "punë" e bifidobacteria. Lansimi i këtij eksitohet bërë gatim shumë e vërtetë Biokefir dhe në shtëpi.
  Elixir e rinisë

  Kohët e fundit dyqanet tona, një mori të produkteve me të këndshme prefix "bio".
  Kefir, kos, qumësht i thartuar ... Dhe prodhuesit konkurrojnë për të bindur atyre chudodiynist, dhe për të ndihmuar të përballen me këtë sëmundje dhe për të përmirësuar çehre dhe figurën "mbaj" dhe është pothuajse "do të thotë Makropulusa", që është eliksir i rinisë së përjetshme.

  Gënjeshtër? Jo pak. Kërpudhave qumështit Biokefir pasuruar gjithashtu me bifidobacteria, të cilat kontribuojnë në zhvillimin e zorrëve të tij. Në Kongresin e probiotics në Bruksel është vërejtur se këto organizma janë organ i pavarur që ushqen, pastron dhe mbron trupin tonë. Duke Bioproducts janë ato që të përmbajë një gram të paktën 10 në shkallën e gjashtë të baktereve probiotic. Më e zakonshme e këtyre është shkop magjik acidophilic dhe më e dobishme - lactulose, të cilat në Japoni, nga rruga, 1992 është futur në "Regjistrin e artë" shtojcave strategjike për të ndihmuar në përmirësimin e shëndetit të kombit.  Përveç kësaj, Bioproducts është një tjetër plus caktuar, për shkak të probiotics tyre kimike strukturë rezistente ndaj enzimeve ndihmon tretjen e ushqimit lëng stomakut. Kështu që mund të depërtojnë zorrës së trashë praktikisht paprekur, ku të filluar punën e tyre në të mirë të trupit tonë.
  Çfarë mbishkrimet them të paketimit


  A është e vërtetë zgjidhja? Pothuajse, por me një paralajmërim: e gjithë kjo Bioproducts dobishme dyqan për shkak të magjistar baktereve (ose më shumë vetëm për të thënë - toilers), por si një përrallë e Hirushja do të jetë mjaft pak kohe - dhe magji do të zhduket. Vetëm 12 orë mikroorganizmave, probiotics të vërtetë të mbajë pronat e tyre medicinale 100%.

  Dhe pastaj kushtet e nevojshme për ruajtjen dhe kontrollin e temperaturës (vetëm në frigorifer!). Dhe pastaj? Next Biokefir gradualisht bëhet një kefir.

  Ne tashmë presim surprizë e vërtetë fytyrat tuaja, sepse blerja e Bioproducts, ju ndoshta nuk do të mund të shohin se me të vërtetë me mirësi të lejojë prodhuesit për të mbajtur ata të paketuar në 14 ditë. Shkenca nuk qëndrojnë ende, dhe me punë e vështirë, shkencëtarët natyrore jeta raft dhe aktiviteti i baktereve probiotic kanë mësuar për të zgjatur me përmirësimin e cilësisë së qumështit të papërpunuar, edukate dhe përzgjedhja e fermente aktive, produkte pa mikrobe mbushje dhe kështu me radhë.

  . Por ende e pranojnë këshillën miqësore: kur të blerë preferojnë Biokefir, bëhet jo më vonë se dje.

  Shijoni dhe erë produkt Qumësht varet nga cilësia e lëndëve të para - qumësht, krem ​​dhe produkte të tjera të qumështit, si dhe intensitetin e acidit laktik dhe fermentimi alkoolik; aditivëve të ushqimit; lloj dhe cilësi starters; pajisje të përdorura; parametrat dhe trajtim të ngrohjes proces; pastërti në vendin e punës; paketimit dhe magazinimit kushtet. Për të përmirësuar pamjen duke përdorur ngjyra natyrore natyrore dhe sintetike. Më shumë produkt i flavors, më pak dobi prej saj.  Ekspertët studime mikrobiologjike vendosur për të thyer në cilësinë dhe sigurinë. Për cilësi të mikroorganizmave "përgjegjëse" Bifidobacterium dhe acid laktik, i cili duhet të përmbajë jo më pak se 106-107 ml e 1 nëse produkti është shitur me një "bio". A sigurisë - numër i baktereve E.coli (Escherichia coli - ajo nuk duhet të jetë një 0,1 g), nuk ka qeliza spore maja dhe organizma.

  Informacion nga artikullin "kefir ose Biokefir?".