Njeri tepricë e mirë apo një peshë ende të humbur


 • A përsëri!
 • Ushqimi është kundër rregullave
 • Dhe shtrihet një dorë për të lugë ...
 • Psikologji
 • Bisturi!
 • Nelyakanyh Vendi
 • Jo 10 ditë, dhe jeta!
 • Shpejt ndodh vetëm në macet
 • Supë e sëpata
 • Efektivisht, por me çfarë kosto!


  Fajësimi peshë në tiroide tepërt, veshkave ose drogës mund vetëm në raste shumë të rralla. Ka mbipeshë dhe "trashëguar" - sipas mjekëve. Në plotësinë e plotë asnjë prindërore të fëmijëve të gjeneve dhe traditat e familjes dhe mënyrën e jetës të vendosura mbi një fëmijë, pothuajse të gjithë "njerëzit e mëdhenj" rregullisht hani më shumë kalori se ju konsumojnë.


  A përsëri!

  Burra të shëndetshëm, i cili shkarkon vagonë ​​të thëngjillit, duhet vetëm dy mijë kalori në ditë më shumë se vajzë e brishtë në kompjuter.

  Megjithatë ata që arritën të humbur peshë, të quajtur jetë aktive një nga parakushtet për sukses.

  Por çfarë entuziastët më të cilët kanë filluar të bëjnë ushtrime, goditje e lehtë në mëngjes apo të regjistruar në klubet sportive, në mënyrë të shpejtë harrojmë për antics e tyre? Çfarë e pengon ata të përputhen humbje peshe parakusht më e lehtë? Sipas psikologëve, mungesa e kohës, dobësi, mungesë të vullnetit - justifikime. Duke pasur një nxitje të vërtetë e fortë, çdo dembel lehtë dhe ankth të duhet kohë për të shkuar kërcejnë në pishinë.


  Ushqimi është kundër rregullave

  Pak outrageously yndyrë, të hahet tri herë në ditë ushqim i zakonshëm - të tilla si supë bizele, patate, bërxolla qengji ... për të marrë yndyrë, perekushuyuchy në lëvizje qentë e nxehtë me ketchup ose majonezë dhe hamburgerë - ushqim "poshtëruar dhe fyer" në vendet e zhvilluara.


  Nga rruga, shkencëtarët gjermanë eksperiment i kryer kohët e fundit ishin minjtë e rinj të shëndetshme ushqyer mish viçi i grirë shumë popullor dhe në "restorant fast-food." Rezultati: viti i parë i eksperimentit minjtë humbur aftësinë për të riprodhuar, deri në fund të vitit të dytë filluan të vdesin.

  Fastfood saturates shpejt, por jo për kohë të gjatë. Prandaj, për të ndjehen të ngopur, kjo neveri gjatë ditës duhet të hani shumë më shumë se që ju nevojitet. Nga "ushqim të shpejtë" çokollatë të vërtetë.

  A e dinë ata që besojnë se reklamat çokollata thjeshtuar veprim "të ngrënë dhe rendit", si më poshtë: sheqerit në gjak dhe hedhje (reklamat nuk po gënjen!) Jeta është e ndritshme.

  Por pas sheqerit në gjak hedhje resets insulinë sheqer. Së shpejti sheqerit në gjak bie më poshtë se çfarë ishte për çokollatë, dhe pastaj humbi dëshirën për shaka. Uria do të kthesë zorrët nyje detare, pa marrë parasysh sa e kënaqshme as njeri ngrënë çokollatë ... Pra, shumë tradicionale në ditë është më e mirë për t'i dhënë armikut.

  Ngrënia në lëvizje nuk është për shkak të mungesës së parave - ushqim të shpejtë nuk është aq e lirë. Dhe jo për shkak të pamundësisë për të gatuaj - Darka është pothuajse kudo. Dhe jo për shkak të mungesës së kohës - ushqim është konsideruar ritual më të rëndësishme, dhe ritual është një njeri. Psikologët pohojnë se "ushqim për të shkuar" lëvizin ata që nuk më pëlqen ju.


  Dhe shtrihet një dorë për të lugë ...

  Ka dy lloje të reagimit ndaj stresit. Lloji i parë i (kryesisht meshkuj) - të gatshëm për veprim, duke përmirësuar tonin e përgjithshëm dhe rritjen e shpenzimeve të energjisë. Lloji i dytë i (kryesisht femra) - refuzimi i veprimit, duke ulur normën e metabolizmit, akumulimin e ushqyesve në mënyrë që të "qëndrojnë poshtë". Shumica e "njerëzve të mëdhenj", kanë zgjedhur një mënyrë tjetër për të komunikuar me jetën.

  Dhe shtrihet një dorë për të lugë lugë në një pjatë. Ajo zbut ushqimin, e drejtë? Njerëzit kafshoj ose klikoni tharje fara (a gjyshe shqetësuese ende adhuroj çanta zhavor). A përtypet e marrjes të ushqimit dhe heq ankthin.

  Përveç ushqimit, shpëtojnë nga brengat ndihmojë stimuj artificiale. Shumë vazhdimisht të zënë mendjen lexim çështje të ose të njëjtat të scanwords, pamje - ekran visuals, shije - cola shkumëzues, erë - një erë e fortë nga Këln, touch - lojë me gishtin e madh ose stilolaps, të shëndoshë - e muzikës nga radio ... një shenjë e sigurt e humbjes së vetëpërmbajtje, dhe pa kjo ndonjë humbje peshe program do të jetë i paefektshëm.


  Psikologji

  Pra, kush me problemet e tij mendore nuk mund të përballojnë, duke ofruar profesionistëve. Një nga procedurat më të njohura - kodim: një kohë të gjatë duke folur për skenën, si dhe të jetë i hollë, dhe të gjithë mund të bëhen të hollë, dhe ju gjithashtu mund të jetë, pastaj duke i ftuar të kalojë në dhomë dhe rreth qoshe papritmas bërtas " ka më pak nevojë! ".

  Kohët e fundit ka pasur një metodë automatik i mbështetjes psikologjike. Pacienti është ulur para ekranit dhe nga "kornizë njëzet e pesta" lejojë të lexojnë fjalët që mund të jetë i rëndësishëm për të, "darkë", "bosi", "deryabnut", etj Njëkohësisht, EEG është hequr, atëherë kompjuter në të cilën është një hartë e brengave dhe shqetësimeve të pacientit.

  Psikologu në hartë identifikon alarmin e fshehur zjarri dhe zgjedh një program të trajtimit, i cili është se këtë metodë të njëjtë të "kornizë njëzet e pesta" të mbështetjes pacientit psikologjikisht. Shprehja "të gjithë është i mirë", "ju jeni i zgjuar", "jo lumturi çokollatë" Teksti rekord "njëzet e pesë skena" një shirit i zakonshëm apo i fshehur "ngritur" në muzikë të qetë në CD.

  Dhe pas një kohë (të shkurtër) trajtim kartë përbëhet ri ...

  Ndoshta lexuesi tashmë e dinte: ai se problemet e tyre mund të trajtojë veten e tij, i vetëm dhe humbin peshë.


  Bisturi!

  Në "rastin pohudatelnoy" nuk mund të mbështetet në metoda dukje kirurgjikale shumë të efektshme. Qindra dollarë do të hequr vetëm kirurg një fruth njëqind gram ind dhjamor (në vend të "bark", "pantallonat", "krahë", etj). Fjalët Iinymi, Liposuction - Metoda e korrigjimit, jo humbje totale peshë. Stop operacion të fituar peshë gjithashtu mund të mos - kalorive të tepërta gjithmonë do të gjejnë ku ai u rebelua.

  Kur pesha kalon për 150 kg, efikasitetin e metodave konvencionale të humbje peshe ul dhe rangun e vendeve ku ju mund të kthehet pacienti pakësuar me shpejtësi. Dikush mund të shkoni për veprim vendimtar: luftën e sistemit të tretjes.

  Për shembull, të shkojë në stomak dhe të fryra shishe plastike atje. Vëllimi i stomakut është reduktuar në mënyrë dramatike, dhe tani hani më shumë se një ose dy spoonfuls e qytetarit supë mund jo - prandaj, do të humbni peshë. Shishe Disa muaj zduyut dhe u tërhoq. Për një kohë pacienti vazhdon të ndjekë rekomandimet e një mjek diete - ndoshta ndihmon kujtimin e shumës së shpenzuar për transaksion.

  Një tjetër metodë drakoniane - Lifetime vendosjen e stomakut subtending unaza e plastike (kravatë).

  Efekti është i njëjtë - të zvogëluar volumin stomak dhe numrin e kalorive që vijnë. Dhe disa të prerë nga të zorrëve të vogla, kështu duke i detyruar të gjithë jetën e tij të jetë nën mbikëqyrje mjekësore.


  Nelyakanyh Vendi

  Shumica e shërbimeve në treg "industrisë pohudatelnoy" Për fat të keq, mashtrimit.
  Shembull klasik - të ashtuquajturit "pilula Thai". Larvat e gjedhit shirit që gjoja të përfshira në këto tableta gjoja devouring ushqyesve në zorrë dhe në këtë mënyrë promovon humbje peshe. Në të vërtetë tableta përmbajnë "vetëm" derivateve të amfetaminës që rrisin aktivitetin fizik dhe të reduktuar oreksin. Kjo - drogës, dhe ajo ka efekte të rrezikshme anësore.

  On agjentët më të dyshimta thonë ata hëngrën astronautët dhe anëtarët e Byrosë Politike. Dhe e njëjta "pilula Thai" gjoja mori Alla Pugacheva ... Eshtë e panevojshme të besoj se ju nuk mund të kontrolloni!
  Qasja e ngushtë të biznesit është gjithmonë një pak qesharake, por në këtë rast ajo është edhe e rrezikshme. Kjo fjalë e urtë "Shtatë herë masë - një prerje ajo" bëhet udhëzim të saktë mbi përdorimin e ndonjë "pohudatelnoy" medikamenteve.

  Perkujtimore besoj dhe photos "yndyrë", "hollë". Njohur pari, reklamohen apo përgatitje është e nevojshme në këtë transformim të pacientit (reklama në klinika të ndryshme të takohen të njëjtin imazh).

  Së dyti, foto mund të "rregulluar" në kompjuterin tuaj, dhe së treti, problemi i shpejtë humbje peshe dele peshë të tepërt ose nuk e zgjidh, ose shumë i sëmurë.

  Nga rruga, fjala "e rekomanduar nga Ministria e Shëndetësisë" ose "e miratuar nga Instituti i Ushqimit" do të thotë vetëm se përmbajtja në përgatitjen e elementeve toksike, pesticideve, patogjenëve dhe radionuclides nuk kalon standarde të vendosur për ushqim.

  Çdo shitës trillon një mënyrë për të shitur një produkt. Për shembull, një shpërndarës i famshëm tibetian amerikane pilula dietë vendeve në kompjuterin e klientit dhe forcave nga dyzet minuta deri në tre orë (!) Shiko për spote mbi blinks ekran.

  Pas sesionit janë shfaqur atlas anatomike e vizatimeve skanuar, të cilat janë të shpërndara në ngjyrë qarqeve, shesheve dhe trekëndëshat. Shitës tregon atyre klientin dhe me besim tha: "Këtu keni rajon të mirë të energjisë, atje rajonin e tensionuar, dhe pastaj shanset e sëmundjes! Ju duhet të hani më shumë tableta me një kavanoz e Colors ".

  Bëhu i interesuar financiarisht specialist shqyrtuar instalimin do të thonë se kjo është mashtrim i pastër. Por, paradoksalisht, klienti në të vërtetë merr ndihmë. Për sa kohë që ajo vjen dhe e blen një kavanoz me kavanoz për tetëdhjetë dollarë, duke punuar bashkë me të psikologëve shumë përvojë.

  Fatkeq butësisht këmbëngulin se ai nuk duan asnjë yndyrë, nuk ka miell ose i ëmbël ... Të gjitha këto të pilulës.


  Jo 10 ditë, dhe jeta!

  Vetëm mos të kënaqur apo pjesë kurchachi i trupit të lejojë veten e tij vetëm me anë të njëjtën trupin e tij. Të gjithë ju mund të vërtetë të bëni - është për të shmangur ekseset.

  Nga çdo dietë të ngurtë, sepse nuk ka kohë do të braktiset. Të mbijetuar trupi "ditë të zezë", do të depozitojë ushqyesve me shpejtësi të madhe sa kohë që pesha nuk është jetë e gjatë vlerësimit fillestar, madje me hoo cilat rezervë. Nutritionists quajmë këto të shkurtër të shtrënguar dietë "lavjerrës" - nga pikëpamja e tyre, kjo është një mënyrë e madhe për të minuar shëndetin.

  Vetëm efektiv dietë - një që bie dakord të mos përballojë disa javë apo muaj, dhe pjesa tjetër e jetës së tij. Këtu është parimi: për të humbur peshë, nuk duhet të ketë, dhe të saktë. Njeriu kurrë nuk do të fryj nga ushqimi të shëndetshëm dhe të shijshme ngrënë pa lakmi, ngadalë, me një të shëndetshme vakt (!).

  Në të vërtetë, nëse ne nuk jemi të lodhur e yndyrë dhe ushqime të skuqura, çokollatë, bukë dhe sallam të ndryshme? Le të lëvizin për fruta dhe perime dhe "bollgur, zotëri!" Të këngë por supave shijshme, etj Dhe shumë e lëngjeve - të paktën një litër e gjysmë në ditë, por pini menjëherë pas një vakt, por të paktën mbi gjysmë ore.


  Shpejt ndodh vetëm në macet

  Mjekët nuk rekomandojnë për të humbur peshë më shpejt se 5-10% në vit (shpejtësi maksimale, e cila mund të arrihet pa përdorimin e "ndaluar"). Kjo do të thotë se nga 100 kg deri në 80 hudnuvshy të gjitha rregullat, ju mund të bien vetëm 2-3 vjet.
  Nëse nuk e teproj me dietë, pesha proces humbje vetë ndalon kur ju të merrni një "kategori peshe". Por beteja për peshë kjo është e gjatë, do të çojë në të njëjtën jetë, në të njëjtën mënyrë "në mendime" të ngrënë për dekada të tëra.


  Supë e sëpata

  Asnjë nga propozimet e meritojnë vëmendje nuk premtoj mënyrë të konsiderueshme reduktuar peshën në vetvete, pa përpjekje nga ana e njeriut.

  Udhëzimet, për shembull, çdo Supplements shtypura gjobë shkruhen çfarë të bëni për të detyruar atë që të jetë efektive. Dhe çfarë ndodhi? ... Humbasin peshë më vete!

  Një tjetër gjë është se ndërsa shtojcave dietë të mbushur mungesën e vitaminave dhe mineraleve. (! I dashur) shtojcave diete komplekse prodhues Njohur mund të rekomandojë me çdo luftëtar mbipeshë - por vetëm si një ndihmë të mirë.


  Efektivisht, por me çfarë kosto!

  Një nga ndihmat më origjinale, efektive dhe në të njëjtën kohë të sigurta për të luftuar trashje - një ilaç që bllokon lipase enzimë prishet yndyrna dhe në këtë mënyrë parandalon thithjen e yndyrë (dhe në to - Pjesa më e madhe e kalorive ushqimore hyrëse).

  Natyrore ndëshkimi - stools shpeshta të guximshme. Të mjaftueshme për të marrë një pilulë pas disa ushqimeve yndyrore të rënda - dhe koha e kaluar në "zyrën për të menduar" është më se e mjaftueshme për të kuptuar se çfarë amerikanët e quajnë të drogës "disiplinës".

  Informacion nga neni Anton Sharakshane "njeri tepërta e mirë."

 • Lexoni gjithashtu:

 • Trajtimi i trashje: Metodat e tanishme
 • Parimet e trajtimin e trashje
 • Mënyra aktuale e trajtimin e trashje
 • Si të Treat Shëndoshje? Përmbledhje e metodave
 • Trajtimi kirurgjik i trashje