Pancakes zbritje receta të thjeshta pancakes


 • Pancakes për krijoj
 • Pancakes ripening
 • Pancakes hollë në kos
 • Pancakes harlisur në serum
 • Miell hikërror Pancakes


 • Për çfarëdo recetë ju nuk janë të pjekur e ëmbëlsira janë rregullat e përgjithshme që duhet të ndiqen. Pan, i cili i poqi duhet të para-kuqe-hot. Nëse testi përmban vaj, ajo është e mjaftueshme për të yndyrat pan dikur para pjekjes.


  Pancakes për krijoj

  1 kg miell gruri, 4-5 shekuj. qumësht, 3 tbsp. l. gjalpë (gjalpë ose perime), 2 vezë, 2 lugë. l. sheqer, 1,5 h. l. kripë, 40 g maja presion.

  Për të krijoj nevojë në një tas të madh pour 2 gota ujë të ngrohtë, të shpërndajë maja në të, të shtoni 500g miell, llokoçis deri sa të qetë, të mbuluar me një peshqir dhe vënë një orë në një vend të ngrohtë.
  Në ardhur krijoj shtoni kripë, sheqer, yolks vezë, perime ose gjalpë i shkrirë, trazim. Gradualisht shtoni miell majtë.


  Kur brumë gatuaj deri qetë, shtoni një gotë me qumësht të ngrohtë në të, çdo herë siç duhet përzierjen. Cover tas me brumin me një peshqir dhe vënë në një vend të ngrohtë që të rritet. Kur brumë rritet, llokoçis atë përsëri dhe përsëri përpara se të vendoseshin në një vend të ngrohtë, të heqë dorë dhe përzierje përsëri, këtë herë duke shtuar një shkumë whipped bardhë veze. Të heqë dorë për herë të fundit.


  Piqem menjëherë pas ashensor fundit.


  Pancakes ripening

  1 kg miell gruri, 6 lugë.


  qumësht 5 vezë, 2 lugë. l. sheqer, 1 ch. l. kripë, 1 lugë. l. sode, 1 tsp acid citric (lëng limoni ose uthull).

  Vezë të përziera me qumësht të ngrohtë, shtoni kripë, sheqer dhe sode buke. Hidh miell dhe llokoçis për të homogjenitetit. Acid holluar në një gotë me ujë të ngrohtë, i hedh në qëlloj, llokoçis dhe menjëherë të fillojnë pancakes pjekur.


  Pancakes hollë në kos

  4. miell 4 tbsp. kos, 6 vezë, 2 gota me ujë të valë 6 lugë. l. vaj vegjetal, 1 lugë. l. kripë 4 tbsp. l. sheqer, 1 ch. l. sode.

  Vezë Rozbovtaty me sheqer dhe kripë. Shumë ngadalë, vazhdimisht ndërhyrë, derdh ujë të valë. (Vezë nuk rrokulliset kur derdhje pjesë të vogla!) A duhet të formohet shkumë.

  Hidh kos, llokoçis, shtoni sode, sasi të vogla të miell dhe vaj. Gatuaj për të homogjenitetit dhe le të qëndrojë 15 minuta.


  Pancakes harlisur në serum

  1,2 litra hirrë, miell gruri, 0,5 h. L. kripë, 2 tbsp. l. sheqer 1,5 lugë sode, 3. l. vaj perimesh.

  Ngrohjes Serum pak dhe gradualisht pour miell në të, duke u fokusuar në provë densitet: ajo duhet të jetë si krem ​​i trashë, por rrjedha dhe lugë nuk mësohet. Shtoni kripë dhe sheqer, trazim dhe shtoni sode. Shto vaj perimesh në brumë, përzierje dhe të lënë për të pushuar për të paktën një orë (por ju mund gjatë natës). Ngrohjes mirë pan (hekur të hedhura në mënyrë ideale), yndyrat proshutë ose vaj.

  Ulja e ngrohjes dhe të mesëm dhe të fillojnë pjekje pancakes. Hidh e qëlloj në mes të pan, ajo duhet të jetë përhapur edhe në lidhje me, nuk ka nevojë për të ndarë brumë në një tigan me një shtresë të hollë. Mos harroni, ne jemi krenar piqem ëmbëlsira. Cover pan me një kapak. Kjo do të piqem ëmbëlsira, jo skuqur. Pas një minutë (ose më shumë) hiqni kapakun, kthehet petull mbi mbulesë dhe për të sjellë në një zbritje të gatuar.


  Miell hikërror Pancakes

  2 tbsp. miell hikërror, 2 tbsp. miell gruri, 4 lugë. qumësht, 3 vezë, 100 gram krem, 1 tbsp. l. sheqer, 2 tbsp. l. gjalpë, 25 g maja, 0,5 h.

  l. kripë.

  Të shpërndarë në 2 gota me qumësht të ngrohtë dhe pour përzierje maja në miell hikërror. Llokoçis dhe të vënë në një vend të ngrohtë.
  Pas brumë rritet, llokoçis, derdh qumështin e mbetur, shtoni miellin e grurit dhe gatuaj deri qetë. Brumë përsëri në një vend të ngrohtë. Kur ajo ngrihet, shtoni yolks vezë, pure shkrirë gjalpë, sheqer dhe kripë. Mix mirë. Krem Whip, shtoni ato në të bardhë veze dhe trokas përsëri. Llokoçis me brumë dhe të vënë në një vend të ngrohtë për 15-20 minuta. Pasi rritje brumë, piqem.

  Para përgatitjes tryezë festive vetëm ju lutem lexoni:

  Dietë Pancakes: kjo nuk do të merrni më të mirë për javën e yndyrë

  Toppings Simple dhe unike për pancakes