Pancakes si yndyrë diete nuk ka marrë më të mirë nga e javës


 • Miell për të bërë pancakes
 • Lëng
 • Vezë
 • Kripë dhe sheqer
 • Gjalpë
 • Receta: pancakes dietik mbi ujë
 • Receta: pancakes dietik ujit mineral


 • Baza e çdo pancakes - miell, vezë dhe të lëngshme. Le të flasim rreth asaj se si për të zvogëluar dëmin shifrave nga çdo komponent.


  Miell për të bërë pancakes

  Miell Blynnaya

  Së pari, çfarë për të shmangur një njeri që kujdeset për shëndetin e tij - "zbritje" vakt. Ai përfshin qumësht pluhur dhe vezë pluhur në vend e cila është më e mirë për të marrë qumësht të freskët dhe vezë të freskëta. Surrogates nuk kanë një të dhjetën e përfitimeve që sjellin produkte natyrore.

  Miell gruri

  Për dietë miell top ushqim nuk i përshtatet. Ai përmban karbohidratet shpejtë që fillimisht ashpër në mënyrë dramatike rritur të sheqerit në gjak dhe pastaj e depozituara si yndyrë në fushat me probleme.

  miell me krunde

  Me sa duket që është i përshtatshëm për pancakes miell me drithërat. Dhe edhe me tërë bukë miell gruri shkon shkëlqyer me mish të fortë, struktura e një miell të tillë testit zbritje utyazhelyt bërë zbritje të trashë dhe si gome.

  Një përzierje e miellit

  Dieta më e mirë për gatim pancakes përzierje të përshtatshme të miell gruri, për shembull, elbi ose hikërror.


  Në elb miell përmban substancë Beta glucan që ul kolesterolin. Miell hikërror është pothuajse aq i dobishëm sa hikërror. Dhe në kurriz të pancakes miellit të grurit dalë butë, i butë dhe të gjeni të artë, jo kafe, e cila është e natyrshme në produktet me miell gruri tërë.


  Lëng

  Përdorur tradicionalisht për pancakes qumësht ose qumësht holluar me ujë. Por ju mund të shtoni në brumë për pancakes që lëngshme dietë që është në shtëpinë tuaj dhe ju si dhjamin e tij: ujë, qumësht i skremuar, një qind kos, hirrë ose kos. E gjitha varet nga preferencat tuaja shije.

  Nëse ju nuk doni të dëmtojë figura, të ndaluar, të tilla si një përzierje e qumështit yndyrë përmbajtjes së 1,5% dhe sode. Pancakes dalë hollë, e shijshme dhe jo të dëmshme.


  Vezë

  Që vezë janë të thjeshta: ato duhet të jenë sa i freskët.
  Për të pancakes nuk ka ardhur me gome, të marrin jo më shumë se tri vezë për litër të lëngshme.


  Kripë dhe sheqer

  Për të shijoni duhet të shtohet në brumë dhe kripë, dhe sheqer - pa marrë parasysh se çfarë ju do të shërbejë pancakes. Mundohuni të mos e teproj: një lugë gjelle sheqer dhe gjysmë një lugë çaji kripë për litër të lëngjeve do të jetë më se e mjaftueshme. Në brumë për pancakes ëmbël shumë të shtoni vanilje (vanilje ose sheqer vanilje), ai jep pancakes tipike tërheqës aroma.

  Në thelb, ju nuk mund të shtoni sheqer, vanilje dhe një majë e bëjnë.


  Gjalpë

  Në recetave të vjetra klasike në zbritje qëlloj gjalpë shtuar gjithmonë, dhe para pjekje çdo tigan zbritje edhe smeared. Por ne jemi duke folur për pancakes diete, kështu që ne të merrni raftet tuhoplavkoe vaj perimesh, ullirit të rafinuar, vaj luledielli ose hidratues. Për të pancakes doli nevoja të vërtetë dietetike për të shtuar një çift i lugë vaj brumë dhe yndyrat pan vetëm para pjekje petull e parë. Vaj të përfshira në test, nuk do të rrinë pancakes.

  Me këto metoda pakomplikuar ju merrni një tabelë reale e naftës pa cenuar bel të pakta dhe bark të sheshtë.


  Receta: pancakes dietik mbi ujë

  1 tbsp. ujë të ftohtë 3 tbsp. ujë të ngrohtë, 2 tbsp. miell hikërror, 2 tbsp. miell gruri, 2 tbsp. l. maja e thatë, 1 ch. l. sheqer, një majë e kripë

  Holluar 1 filxhan miell hikërror me ujë të ftohtë, derdh nxehtë, trazim. Në një vakët pak të ngrohtë kusht trazim brumë maja dhe të lënë për 20 minuta. Kur brumë është e përshtatshme, shtoni miellin e mbetur, kripë dhe sheqer, datat vijnë përsëri.


  Receta: pancakes dietik ujit mineral

  2 tbsp. thekër ose miell elbi, 2 tbsp. miell gruri, 4 lugë. ujë mineral të gazuara, 6. l. vaj vegjetal 4 vezë, 2 lugë.

  l. sheqer, 0,5 h. l. kripë

  Beat vezë me një mikser, shtoni sheqer dhe kripë. Duke vazhduar të ulur gradualisht të derdhë mbetjen e ujit, pastaj gjalpë dhe miell. Llokoçis për të uniformitetit, piqem.


  Para se të krijuar një tryezë festive ju lutem lexoni:

  Pancakes zbritje: recetave të thjeshta për pancakes

  Toppings Simple dhe unike për pancakes