Face Yoga rrudhat lamtumirë me këtë gjimnastikë


 • Çfarë është yoga fytyrës?
 • Një nga më të mirë ushtron joga fytyrës - një "Luan"
 • "Tavan Kiss"
 • Yoga për të ruajtur tonin e cheeks
 • Yoga për të forcuar muskujt e buzëve

 • Çfarë është yoga fytyrës?

  Ky lloj ushtrimi është e mirë për të gjithë njerëzit: kjo nuk është aq e dhimbshme,
  si kirurgji plastike, dhe sigurisht shumë më lirë se Botox. Në
  Së fundi, paraqesin fytyrat çdo ditë - jo aq e madhe për punë
  ruajtjen e të rinjve. Nuk është çudi një mënyrë të tillë për rinovimin tashmë fitoi
  Amerika, e cila kohët e fundit ka lëshuar një udhëzues të plotë për pjesën e përparme
  yohe me ilustrime foto.

  Libri përmban dhjetra e ushtrimeve të ndryshme për shtrihen dhe forcimin
  muskujt e fytyrës dhe për të ruajtur tonin e lëkurës.

  Këto ushtrime, për
  siguri të hartuesit do të ndihmojë për të parandaluar rrudhat,
  dhe të qetë janë në dispozicion.

  - Megjithatë, të jenë të përgatitur për faktin se kur ju ushtroni
  do të duket shumë i trashë, - paralajmëron New York instruktori
  Annelise Hagen yoga fytyrës. - Ndërsa nga ana tjetër, ajo mund
  i dobishëm - për shembull, në metro ju do të ngjarë të japë rrugën.

  Në çdo rast, pesë minuta e turpit - jo një sakrificë e madhe për hir të
  efekt mahnitëse që premtojnë specialistë në yoga fytyrës. Nga
  Sipas Hagen, muskujt e fytyrës të dobësohet dhe bëhet i ngadaltë, si dhe
  çdo muskul tjetër në trupin tonë. Kjo është personi i moshës pse i vjetër


  epem, ka folds e lëkurës dhe rrudhat. Por në qoftë se ju rregullisht
  tren fytyrën tuaj, ju mund të ruaj një vështrim të ri dhe të freskët.


  Një nga më të mirë ushtron joga fytyrës - një "Luan"

  Hape gojën tuaj
  poshyrshe, të zgjasë gjuhën si vështirë si ju mund të, dhe kodrina sytë
  up. Kjo situatë duhet të mbahen për një minutë.


  "Tavan Kiss"

  Drop
  kokën mbrapa dhe të bëjë buzët tub.
  Tani drag buzët lart.
  Mbajeni këtë pozicion për 15 sekonda, pastaj të kthehen në fillimin
  pozicion. Përsëriteni katër herë (shih. Video).

  - Kjo do të forcojë muskujt e nofullës dhe qafës dhe të bëjë buzët më shëndoshet - tha Hagen.

  Në mënyrë që të forcojë muskujt e ballit dhe shmangur rrudhat në ballin, të ngritur vetullat, dhe pastaj butësisht promassiruyte ballin, zbutjen e rrudhave formuar gishtat. Përsëriteni 20 herë.


  Yoga për të ruajtur tonin e cheeks

  Ejani faqet dhe të përpiqen për të migruar ajrit nga një faqe në tjetrën sa kohë që nuk ka erë të mjaftueshme. Përsëriteni 4 herë.

  Për të shpëtoj prej rrudhave në qoshet e syve dhe për të parandaluar sagging shekull:
  buzëqeshje dhe të vënë gishtat e indeksit në qoshet e jashtme të syve.
  Fingers zgjas lëkurën nën sytë dhe në të njëjtën kohë të përpiqen
  prymruzhytysya. Strain dhe zbutës muskujt rreth syve 20 herë.


  Yoga për të forcuar muskujt e buzëve

  Tërhiqe prapa dhe qafën Draw
  një puthje. Pas 10 herë, vendosni dy gishtat në buzët dhe butësisht
  nadavlyuyuchy bëjnë 10 puthjet më shumë.