Dietë Ginger për humbje peshe


 • Çfarë është xhenxhefil dobishme
 • Si të gatuaj pije xhenxhefil
 • Çfarë është xhenxhefil dietë
 • Skema dietë xhenxhefil
 • Sa shpejt do peshe dietë xhenxhefil
 • Çfarë nuk të bëjë me dietë xhenxhefil


 • Çfarë është xhenxhefil dobishme


  Ginger ka kohë që janë përdorur në Lindje, si e bukur
  mënyrë për të humbur peshë. Përveç se dietë xhenxhefil do t'ju ndihmojë ju të humbni peshë
  ju merrni shpërblime të përcaktuara si Ginger - një mjet i madh për parandalimin e ftohjet, dhe përveç kësaj ai mund badoryty poluchshe kafe famëkeqe
  (Në këtë rast pa rritur normën e zemrës dhe presionin e) ka veti imunostimulues, aftësia për të ndihmuar në tretje dhe për të rritur potencë mashkull.

  Ende
  Ginger efekt të madh mbi gjendjen mendore: aroma dhe shije heqë saj
  humor dhe të ju ndihmojë të relaksoheni.


  Si të gatuaj xhenxhefil
  pije

  Nëse ju nuk e kam provuar për të bërë pije të bazuara
  xhenxhefil, të fillojë me një sasi të vogël. Krijoj më i mirë i freskët
  xhenxhefil, ajo është shitur në supermarkete në departamentin e perimeve dhe frutave, si dhe
  Tregjet ushqimore në tabaka e frutave të thata dhe arra. Në qoftë se ju nuk e bëni
  Mundësitë për të marrë rrënjë të freskëta
  xhenxhefil, përdorni thatë, të cilat mund të gjenden në raftet dhe erëza
  seasonings.

  Filloni me një gjysmë lugë çaji xhenxhefil integruar të freskët në
  filxhan ujë të vluar (analog të kësaj shume - gjashtë e pluhur lugë xhenxhefil).  Dërgo pije të qëndrojë disa minuta, shtoni limon dhe mjaltë për shije.
  Pije të shijshme dhe shumë të shëndetshëm është gati!


  Çfarë është xhenxhefil
  Dietë

  Dietë Ginger është i bazuar në çaj xhenxhefil. Respektuar
  Dietë xhenxhefil, ju mund të vazhdojë për të ngrënë atë që ju janë përdorur për të. Rregulli bazë
  dietë xhenxhefil - gjithmonë të ketë në dorë një filxhan çaj xhenxhefil. Para çdo
  vakt të pini një gjysmë gotë me çaj xhenxhefil duhet gjithashtu gradualisht
  pini çaj xhenxhefil mes të ngrënies. Që xhenxhefil pengon ndjenja
  uri, ju do të humbasë më pak se para ngrënies. Pra, ju
  reduktuar futje e përditshme të kalorive, dhe për të përmirësuar tretje xhenxhefil pronës

  të lehtësuar rrjedhjen e ushqyesve në trup.


  Skema dietë xhenxhefil

  Në ditën duhet të pini rreth 2 litra çaj xhenxhefil.
  Për ta bërë këtë, thjeshtë e mbrëmjes krijoj në një termos 10 gram integruar
  xhenxhefil pintë e ujit. Kjo është pjesa që të takon në mëngjes se ka nevojë për të pirë
  me stomak bosh. Pas mëngjes brewed një grumbull i ri. Dy gota e fundit të xhenxhefil
  Ginger dietë çaj rekomandohet që të pini para gjumit.


  Sa shpejt do të peshë
  me dietë xhenxhefil

  Nëse gjatë ditë vazhdimisht pirë çaj xhenxhefil, një javë ju
  lehtë të humbni 1-2 paund. Count veten se ju humbje peshe
  prisni një muaj dietë kaq të shijshme.


  Çfarë nuk duhet të bëni
  me dietë xhenxhefil

  Zgjedhja dietë xhenxhefil si një mënyrë për të humbur peshë, ne duhet të kujtojmë se
  kalorive ditore ende të shfaqet në figurën tuaj.
  Ginger nuk i jep të drejtë ju jeni ëmbëlsira, biskota dhe muffins pakufizuar
  numër. Esenca e dietës xhenxhefil që ju do të ulet oreksin tuaj. Nëse ju jeni
  do të injorojë sinjalet e trupit tuaj dhe mos dëgjoni stomak dhe sytë,
  Dietë Ginger nuk do të ndihmojë.