Yoga për fillestar


 • Çfarë është yoga?
 • Yoga për fillestar: Pse Yoga?
 • Yoga për fillestar: çfarë ka të veçantë yoga?
 • Yoga për fillestar: çfarë duhet të veshin për të yoga?

 • Çfarë është yoga?

  Yoga - kjo nuk është Bodybuilding, e cila ndihmon
  ndërtimin e muskujve, të ndërtuar durim dhe vullnet. Në fakt, yoga na ndihmon
  kuptojmë më mirë veten dhe botën rreth nesh, për të gjetur shpirtëror dhe fizik
  harmoni.

  Yoga - jo vetëm një kompleks
  ushtrim mund të ju ndihmojë të humbni peshë. Vetë
  fjala "yoga" do të thotë "bashkim, harmoni"; Yoga rregullt
  kombinuar ngrohtësi, mendjen dhe shpirtin në një tërësi harmonike.


  Kur ne të rregullojë frymarrjen tuaj

  dhe butësisht shtrirje muskujt, bends, zhynayemosya, muskujt lodhje dhe
  Organet individuale, ne në këtë mënyrë ndihmon për t'u çlodhur knotted shtrënguar
  stresi i akumuluar dhe ankth problemet e pazgjidhshme dhe ndjenjat konfuze - se
  është hequr qafe të gjitha që parandalon na arritur harmoninë. Yoga ndihmon
  ne shkojmë në botë qetë e brendshme, ku nuk ka kërcënim për ne. Kjo
  i bukur, me asgjë të krahasueshme me shtetin që dëshiron të vazhdojë përgjithmonë.
  Në këtë gjendje të relaksuar e pushimit absolut, ne zbulojmë një magjike
  fuqinë shëruese, të marrë urtësinë dhe fuqinë e natyrshme në ne nga lindja.


  Yoga për fillestar: Pse Yoga?


  E pra, ka të tjera në fuqi
  si pooderzhaniya palestër dhe shëndetin e mendjes, por
  asnjë prej tyre nuk mund të krahasohet me yoga. Yoga nuk keni nevojë të shtrenjtë
  pajisje ose tuta special. Yoga kërkon materiale
  Kostot, një himnatiska të thjeshtë dhe të bukur çfarë ju mund të bëni
  samostotyatelno, asanas rozuchyvshy nga një instruktor i kualifikuar dhe të kuptuarit.

  Duhet të theksohet interes në rritje
  për të yoga. Përkundrazi, ajo është një reagim për ndërgjegjen në rritje
  dhe ndërgjegjësimi për rëndësinë e sistemit të strukturuar trajnimit për kujdesin shëndetësor. Të gjithë
  shumë njerëz në mbarë botën janë duke përjetuar stres dhe që vuajnë nga sëmundje të shkaktuara nga stresi, kështu

  Ironikisht, ne jemi të gatshëm për të kërkuar mënyra për të përmirësuar ose ruajtur dhe
  shëndetësor.
  Yoga Dhe, në fakt, a ushtrime relaksuese, e cila largon
  stres dhe ndihmon për të përqëndrohet në bazat.


  Yoga për fillestar: çfarë ka të veçantë yoga?

  Siç e kemi thënë, Yoga
  integron trupin, mendjen dhe shpirtin së bashku. Kjo Dispozitat unitet simbolike
  trup, frymëmarrje dhe përqendrimi mendor. Praktika e yoga janë meditues
  natyra, ata nxisin relaksim dhe restaurimin e paqes dhe të zihet fryma
  harmoni. Yoga ndihmon për të përqëndrohet në frymarrjen e duhur dhe për të gjetur zbutës
  sjellje, e cila është një element i rëndësishëm i shëndetit.

  Një aspekt tjetër i dobishëm i yoga

  - Ju mund të bëni ushtrimet në ritmin tuaj, pa u përqendruar në
  të tjerët, dhe të ndaluar kur ju ndjeni dhimbje ose parehati. Yoga
  gradualisht duke zgjeruar aftësitë fizike të trupit tuaj, përmirëson fleksibilitet dhe
  ndihmon vendosur objektiva realiste. Kjo ushtrime nuk kërkojnë nga ju që të pabesueshme
  përpjekje fizike, ajo është pa dhimbje, nuk shkakton lodhje apo depresioni,
  të tilla si peshëngritje. Yoga ushtrime mund të ndryshohet për simpati tuaj, ata
  mund të jetë shumë i thjeshtë ose jashtëzakonisht kompleks, në varësi të
  dëshirat tuaja dhe nevojat.


  Yoga për fillestar: çfarë duhet të veshin për të yoga?

  Në veshin e mirë yoga

  Veshje të lirë të rehatshme ose triko. Sweatshirts, këmisha dhe bluza sipas rastit,
  sepse procesi i trajnimit ju mund të veshin ose të marrë off rrobat,
  Në varësi të temperaturës së trupit që ndihmon të rregullojnë nivelin e aktivitetit.
  Gjëja kryesore - të bërë joga çdo ditë në të njëjtën kohë dhe të mos humbasë
  klasa. Nëse ju trajtoni serioz dhe përbuz workouts yoga,
  rezultatet nuk janë aq të shquar.

  A mos presin për të parë rezultatet menjëherë. Ju nuk mund të vëreni edhe
  ka pasur një ndryshim të ju, por ajo do të jetë e qartë për të tjerët. Jo
  befasuar nëse kolegët fillojnë të dush ju me komplimente, shigjeta

  peshore tregojnë për humbje peshe, dhe ju do të ndjeni harmoninë dhe butësi.