Mitet e grave palestër dhe gabimet


 • Numri Miti 1
 • Numri Miti 2
 • Miti numër 3
 • Numri Miti 4
 • Numri Miti 5

 • Numri Miti 1: program, i cili është i angazhuar me mikun tuaj do të ju japin rezultate të njëjta .

  Ky është një keqkuptim i zakonshëm në mesin e njerëzve të varur
  struktura e trupit. Ne shpesh pyesin miqtë e tyre poshtë sallë, e cila
  ata nxjerrin program për stërvitje dhe dietë që pasoi, duke menduar
  se në qoftë se ne bëjmë të njëjtën gjë, ne shohim rezultate të njëjta.

  Asgjë nuk është më e rreme.

  Sigurisht, program palestër grave mund të jetë shumë e mirë.
  Është edhe e mundshme se ajo është projektuar posaçërisht trajner i cili ka qenë i gjatë
  sukses me yje. Ajo është edhe më e mundur, ajo është projektuar për të
  moshën tuaj.

  Ju mund të përdorni edhe për të arritur
  rezultate të mira. Por mos harroni se trupi juaj - është unik. Dhe
  kështu që mund të përgjigjem këtë program nuk ka, si një trup
  miku juaj. Gjëja më e mirë që ju mund të bëni është për të kombinuar elemente
  Kjo "trajnim hyjnor" me programin tuaj. Teknikë Beat
  performancës. Dëgjoni veten tuaj: Shih se si trupi juaj reagon
  një ushtrim të veçantë. Me fjalë të tjera, të gjetur se çfarë është më e mirë JANE
  vetëm për ju.

  Mbase
  ju vetëm duhet të zvogëlojë numrin e repetitions ose të zëvendësojë një të tillë
  ushtrim në tjetrin. Rezultatet më të mira ju dob'yeshsya program,
  Projektuar për të plotësuar karakteristikat individuale të trupit tuaj.  Numri Miti 2: Ju nuk domosdoshmërisht duke bërë muskujt e këmbë në dhomë, nëse ju drejtuar në mëngjes .

  Kur ju të kalojë nëpër sallë, duket se çdo gjë puna entuziaste
  me pesha të lehta. Vajzat me entuziazëm të bëjë mbrapa dhe supe punë jashtë
  muskujt e armëve dhe të sipërme të trupit, ndërsa në imitues këmba
  duhet liruar. Ky gabim është e angazhuar shpesh nga ata që ishin para
  palestër angazhuar mëngjes goditje e lehtë, udhëtim
  biçikletë ose rritje fillon në palestër me kardiozal. Ata mendojnë
  kjo është e mjaftueshme.

  Në fakt, ngarkesa forcë në këmbë lejojë saktë
  dhe të punojnë jashtë trupin tuaj e sipërme. Muskujt e këmbëve janë të mjaftueshme dhe në mbarë

  Ngarkesa lëshojnë një sasi të madhe të testosteronit - fillor
  hormon anabolic përgjegjës për ndërtimin e qelizave të reja.
  Pra, ju do të jetë më e lehtë për të punuar muskujt e armëve, prapa dhe i sipërm
  shtyp, madje pa rritur trajnimin. Në fakt, ata do të
  forcohet edhe në ditët kur ju nuk punojnë në to në sallë.

  Në përgjithësi, trajnimi i muskujve të trupit më të ulët - bazë e mirë për
  Pjesa tjetër e klasës suaj. Nëse ju përbuzin pushtetin
  ushtrime për këmbët, sikur ndërtimi i një shtëpi pa themel. Çfarë bëjmë
  Të paktën jo shumë efikas. Pra të siguruar pushtetin
  Ushtrime për këmbët është pjesë e programit tuaj.


  Numri Miti 3: Mënyra më e mirë për të djegur dhjamin është kardiotrenirovka intensitet mesatar orë .

  Shumë beson se 60 minuta seanca moderuar me intensitet - më të mirë
  mënyrë për të humbur peshë. Në fakt,
  Niveli mesatar i ngarkesës është djegur më shumë kalori se sa yndyrë nga
  ndjekje e intensitetit të lartë (p.sh., running shpejtë apo Taipei).
  Megjithatë, një faktor më i rëndësishëm në uljen e peshës përmes indeve yndyrë
  është bilanci midis kalorive në dhe energjisë së konsumuar luchanyn.

  Përveç kësaj, e rëndësishme dhe çfarë ndodh me trupin tuaj pas
  si trajnimi është e gjatë.

  Kur klasa e ndërtuar mbi parimin e
  ngarkesës interval, ju djeg më shumë kalori për minutë se sa kur
  stërvitje medium intensitet. Sigurisht, ju do të më shumë gjasa të
  protrymayeshsya jo aq e gjatë, por kalorive djegur në të dy
  raste do të jetë pothuajse i njëjtë.

  Megjithatë, avantazh i intervalit
  Trajnimi është se ajo detyron trupin tuaj për të djegur
  një shumë e kalorive menjëherë pas klasës është e gjatë.
  Ju jeni
  hodhën këpucë dhe buzëqeshje të kënaqur, të marrë një dush, të
  pastaj me një ndjenjë e kryerjes për të marrë të rehatshme, të themi, në shtrat
  film - dhe trupi juaj pak orë pune për ju!

  Për shkak të kësaj,
  Numri i kalorive djegur në ditë, është shumë më e madhe. Çfarë
  përkthyer në gjuhën e trupit tuaj do të thotë më shumë se ditët e
  workouts rregullt humbje yndyrë.

  Intensitet të lartë
  trajnimi interval është gjithashtu e mirë sepse ajo ndihmon të kurseni
  indet e muskujve, ndërsa mesatare trajnimin afatgjatë
  Intensiteti pashmangshme djegur atë.

  Por mos abuzojnë klasat e tilla dhe të kryej
  me intensitet të lartë kardio çdo ditë. Të lartë dhe trajnim alternativ
  Intensiteti medium apo t'i hedhin në kohë për një javë. Nëse
  ju doni të përsëritur pozanymatsya jo aq intensive profesionin tuaj
  duhet të fundit të paktën 20 minuta kështu që trupi mund të lëvizë

  djegia e yndyrë. Fakti që para 20 minutat apo më shumë
  ju, më shumë gjasa, ju vetëm do të digjen karbohidratet konsumuar nga
  orët e fundit. Sa për trajnim intensiv, ju
  mund të shihni të mirën - dhe djegien e jo yndyrë, dhe me respekt
  përmirësim të përgjithshëm në shëndetësi - edhe nga të shkurtër (6-10 minuta)
  trajnimi.


  Numri Miti 4: Ju duhet të hani shumë proteina për ndërtimin e muskujve .

  Më shumë proteina ju hani, më shumë muskujve mund të forcojë dhe për të ndërtuar, apo jo? Jo, jo se.

  Trupi juaj kërkon një sasi të caktuar të proteinave çdo ditë.
  Kur ju tejkalojnë këtë normë, ajo thjesht riciklon

  kalorive nga proteinat si ajo përpunuar ato me karbohidrateve
  apo yndyrna. Proteina shkatërruar, dhe një pjesë e saj është e ndarë për atë
  Ora si pjesë ruhet si yndyrë ose të përdoren si energji.
  Futje e përditshme e proteinave është 1,2-1,5 gram për kilogram
  peshë. Ky numër do të sigurojë trupin tuaj një numër i mjaftueshëm i
  elementet e nevojshme për ndërtimin e muskujve të re gjurmë.

  Në vend të kësaj hani shumë proteina, mundësisht Vendose
  një dietë e carbs mirë. Karbohidratet Correct - burimi më i mirë
  Energjia e nevojshme për trupin tuaj për të krijuar
  indet e muskujve të proteinave që ju hani.


  Numri Miti 5: Për të parë rezultatet, ju duhet çdo kohë për të trajnuar një përvojë të madhe .

  Një nga faktorët kyç të suksesit në drejtim të bëhet
  fortë është pjesa tjetër. Nëse ju shkoni në palestër çdo ditë tjetër dhe trenuyeshsya
  vështirë, ju më shumë gjasa nuk keni kohë për të shërohen
  Trajnimi dhe thjesht nuk i japin muskujt kohën tuaj për të pasur
  të fortë dhe të bëhet më e fortë. Ishte gjatë të trupit të festave rindërtuar,
  për të bërë më të fortë për stërvitje të ardhshëm. Nëse ju nuk e japin atë për të
  Këtë herë, ajo vetëm dëmton muskujt. Dhe përfundimisht nuk bëhet
  të fortë dhe të dobët.

  Shtoni në ditët e mia të planit të trajnimit të ngarkesës të moderuar ose të plotë

  Pjesa tjetër. Kjo do t'i japë trupin tuaj kohën që duhet për të shërohen dhe
  ju - pushim psikologjik. Pas kësaj ju do të zvogëlojë shumë kërcënim
  overtraining dhe plagosje. Unë e kuptoj se motivimi juaj për të ndërtuar
  i bukur dhe trup të shëndetshëm mori vetëm më të fortë - sepse përveç dukshme
  rezultatet e programit tuaj ju jep ngarkesa e energjisë dhe pozitiv
  emocionet!