Energjia e rrezikshme për përzierje alkool
Pije energjetike janë bërë popullore kohët e fundit, por
arriti të fitojë një ushtri më të madhe të tifozëve që pëlqen të ngarkuar veten me energji
mjete artificiale. Në një jar gazuara pije me shije të këndshme për të parë
një ilaç për punëtorët e zyrës në ditët Rework studentët gjatë seancës,
anëtar klubi dhe të gjithë ata që janë të lodhur, por do që të inkurajoj veten dhe shpejt të rivendosur
forcë. Debati në lidhje me përfitimet dhe dëmet e dekadave të fundit të Energjisë, shumë
vende të tilla si Franca dhe Norvegjia, janë të ndaluara, por në Rusi sot
ditë energotoniki ju mund të bleni në çdo supermarket. Marketers janë pozicionuar

pije të tilla si një mjet për të luftuar lodhjen, të cilat ndihmojnë të mbani aktiv
mënyrën e jetesës dhe gjithmonë të takohet imazhin e një personi të suksesshëm. Shkencëtarët në e tyre
të vendosur në çdo rast nuk këshillohet për përzierje pije të energjisë me alkool - kjo mund të çojë në pasoja shumë tragjike.

Karakteristika kryesore e pije të energjisë është
në kundërshtim me reklamat, ata nuk i japin ndonjë organ shtesë të energjisë, dhe
në vend që të inkurajojë përdorimin e saj të rezervave të akumuluara, nxeh
Sistemi nervor dhe gjallërues. Me përdorimin e shpeshtë e pije të energjisë vetëm trupi është i detyruar për të dhënë energji pa e bërë atë të grumbulluar.


Nëse
shtoni këto pije alkool, i cili vepron në kundërshtim
zbutës, ju mund të bëni të sëmundjeve të zemrës. Energjik stimulon nervor
sistem, dhe alkoolit ngadalëson, që u dha organeve të brendshme
mund të ketë një dështim serioz. Kjo nuk është për të përmendur faktin se i rregullt
edhe pa përdorimin e alkoolit të Energjisë mund të çojë në probleme të tilla
si nervozizëm, nervozizmi, sleepiness vazhdueshëm ose pagjumësi anasjelltas.

Mos harroni se në një kavanoz një nga më të popullarizuar dhe reklamohen gjerësisht
pije energjetike «Red Bull» përmban të paktën 80 mg kafeinë si dy bankave kur apo filxhan
kafe. Një person i shëndetshëm pa dëm për shëndetin herë pas here mund të marrë asnjë

më shumë se dy kanaçe një energotonika ditë, në çdo rast, pa përzierjen me
alkool. Nëse keni sëmundje të zemrës ose tension të lartë, të tilla
Pije kundërindikuar plotësisht.