Palestër në shtëpi një zakon për të kultivuar


 • Fitness House
 • Përse kemi zgjedhur palestër në shtëpi?

 • Fitness House

  Pa dyshim, mënyra më e fundit dhe më efektive. Shumë në
  vet, nuk përvojë e hidhur i bindur deklaratë besnikërisë
  shpirt të shëndetshëm, të mbështetur me anë të lëvizjeve të thjeshta të trupit.


  Rregullsia kryesor gjë dhe qëndrim pozitiv. Por metodat
  Llojet dhe frekuenca e ushtrimit është zgjedhur individualisht. Unë kam gjithmonë
  konfiskuar lady kanë të bëjnë me këtë vetëm. Nuk ka trajner
  dhjetra e miqve dhe shtëpi të ngushtë ....

  Sa efektive janë
  Klasat si të drejtën e tyre për të organizuar dhe çfarë cilësitë që ju duhet
  zotërim? Këto janë pyetjet që unë kam provuar të përgjigjen duke përdorur

  ata për të cilët palestër në shtëpi - jetese.

  Para së gjithash,
  Unë dua të them se palestër në shtëpi nuk mund të quhet një sport në saj
  kuptim konvencional. Home - kjo është vetëm për ju. Si një mollë në shtëpi
  byrek - kjo është aq komod, e njohur dhe e shijshme, por jo një
  i bukur, i shëndetshëm dhe i kuq si tortë modë me pastë. I parë
  fiton thjeshtësia e saj, qasja, i dyti - elegant dhe format
  twists. Kjo është për të njëjtën dallimin në mes të brendshme dhe palestër
  palestër.

  Për shembull, unë qëndroj vetëm
  Klasat shumë. Nuk është për elasticitetin e muskujve dhe figura të hollë, dhe
  me humor të mirë, një gatishmëri për të buzëqeshje retë në mëngjes, i parë


  rrezet e diellit ose portokalli kafe në pishina. Megjithatë, si në të gjithë
  Gratë unë janë herë kur unë me të vërtetë nevojë për atë të dukshme për syrin
  Rezultati - dhe të shpejtë. Për shembull, para dhënies së diplomës
  ishin të vraponte për sport relevante; Vitit të Ri Eve - ushtrime për duart
  (Obligojnë Hapur veshje). Dhe kështu me radhë ...

  Me një sfond të ngurta
  ushtrime në shtëpi, kam ardhur në përfundim se në qoftë se ju vendosni disa
  Qëllimet specifike të ndryshimit radikal në dukje, më mirë
  kërkojnë ndihmë nga profesionistët, Dhomat e takimit, qendrat palestër seksionin ...

  Megjithatë, për të ruajtur një formë të mirë është mjaft në shtëpi. Dhe unë e dija peshë, në mënyrë të përkryer të ilustruar këtë pohim.  Irina beson se ruajtja formë të mirë, dhe natyra e të gëzuar
  skuqem i shëndetshëm nuk duhet pasuri përrallore dhe e kohës. Mësuar
  veten e tyre për ushtrimet e përditshme në mëngjes, ajo duket e madhe. I saj
  Sekreti është se ajo është rreth tre muaj pas ndryshimit të një programi ushtrim.
  Ajo është e bindur se ky diversitet është pasqyruar jo vetëm pozitivisht
  forma e tij, por gjithashtu mban një interes në mësime. Çdo të
  kap veten për një ushtrim kompleks merr jo më shumë se
  15 minuta dhe përfshin grupe të mëdha muskujve. Ajo filloi me faktin se
  ajo vendosi të marrë një bark a la Christy Turlington. Pastaj thotë

  Irina, ajo nuk do të mund të diversifikuar ushtrime të barkut dhe kur atë
  të lodhur nga lëvizjet e përsëritura, vendosi të anashkalojë qoshk gazetash dhe
  shitësit. Tani në arsenalin e saj një shumë e ushtrimit, përfitimi është
  literaturë mjaft e rëndësishme, dhe përsosmëri është i njohur
  nuk ka kufizime.

  Oksana urren trajnim dhe
  nuk i pëlqen të flasë për një ndalim të ushqimit, të detyrueshëm në formësimin klubet.
  Por ajo e do dush pas bënte vrap në një park aty pranë.
  Mbi të gjitha, thotë ajo, duke marrë deri më herët, kur dikush ende, dhe e kishte
  gjasa për të përmbushur njerëz të mësuar nga ndërtimi qentë e tyre. Edhe 20
  minuta e running lehtë nën të preferuar zërin këngëtares në kufje do të ndihmojë për ta bërë

  të cilat, madje i zymtë mëngjes, mirë. Ndonjëherë, si përjashtim, Oksana
  ushtrojnë kryqe e tyre në mbrëmje. Në fillim të «drejtimin e tij
  mënyrë ", ajo u përpoq për të bashkëngjitni për një nga miqtë e saj. Por up
  pothuajse një orë para se të fuqisë jo për të gjithë. Pra atje ata
  gara të zakonshme mbrëmje. Edhe kur nuk ndiheni shumë mirë,
  Oksana, sigurisht shkon në park, duke zëvendësuar running shëtitje.

  Svetlana është miq me sport në shkollë. Edhe atëherë ajo goditi shumë
  braktisjen e përbashkëta udhëtime "kulturore". Ajo tha diçka
  si: "Na vjen keq, por unë kam një datë me Cindy Crawford." I ngjashëm
  "Takimi" mbahet dy herë në javë.

  Fazat Svetlana, të udhëhequr
  Modeli i preferuar, fillimisht kuptohet "Secrets figurë ideale", atëherë
  kuptoj "Si për të arritur përsosmërinë" dhe më në fund vrau të gjithë e tij
  miq, duke thënë se blerë kursin, duke i thënë se si
  ruajnë formën gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes së fëmijës. Po, me
  Interesi në ushtrime të reja.  Përse kemi zgjedhur palestër në shtëpi?


  Ka gra që nuk kanë qenë në gjendje të bëjë në palestër praktikë
  grupe. "Unë thjesht nuk mund të përsëritet nga askush" - tha Marina. Ajo
  nuk ka rëndësi një person ose regjistrim të jetojnë. Kjo ishte
  Arsyeja kryesore që ajo kurrë nuk ishte në gjendje të gjejnë një vend për

  punësimit jashtë shtëpisë. Përsëriteni kudo ketë: vallëzimi, formësimin,
  dhe madje duke bërë joga. Sigurisht, seanca individuale mund të jetë
  mënyrë për të dalë, por kjo nuk është e lirë.
  Marina Prandaj, duke i vendosur nga pushtimi, vendosën të bëjnë shtëpinë e tyre.
  Tani, pavarësisht se si shkëlqyeshëm ajo ulet në një qëndrim "zambak uji", çdokush dhe
  nuk ndodh për një kohë të gjatë e konsideronin veten Marina vetëm nuk
  përshtatur për këtë sport.

  Victoria ka dashur gjithmonë për të kërcyer.
  Por të merren me këtë profesionalisht nuk mund dhe nuk do të. Megjithatë
  mohojnë vetes kënaqësinë për të lëvizur pasqyrë për muzikë - edhe
  nuk punojnë. Në fillim ajo ishte vetëm një mënyrë për lehtësimin e stresit dhe

  çlodhur, por pastaj Victoria kuptuar se duke i bërë të sigurtë
  Lëvizjet në muzikë, përjeton tensionin e muskujve. Marrja e vendimeve për të kombinuar
  biznes me kënaqësi, Victoria filluan të japin orë interesat e tij
  çdo ditë. Eshtë e panevojshme të thuhet, hiri, lehtësinë dhe origjinalitet
  teknikë valle gjithmonë ndajë atë në çdo disko.

  Nga rruga, mësimet në shtëpi nuk do të thotë vetminë. Dhe argëtim
  produktive të angazhohen me fqinjin e preferuar. Sidomos në qoftë se ajo
  muajin e kaluar duke punuar në instruktor palestër, dhe tani mjaft i mirë
  kombinon mësimin me ju punën e një sekretare në një kompani të huaj.


  Në përgjithësi, ju mund të angazhohen në në shtëpi, dhe ndonjëherë është e nevojshme.

  Pas
  Mësimet kryesore plus shtëpi - ata mund të bëjnë çdo ditë, shtatë ditë në javë dhe
  ndërprerje. Nuk ka nevojë për të mbledhur gjëra dhe të shpenzojnë kohë duke e bërë
  Getting në palestër, ku kalojnë gjysmë salcë orë, atëherë
  një tjetër orë e gjysmë për trajnim. Për shkak se klasa duhet të doja
  të paktën dy herë më shumë se koha e shpenzuar në përgatitjen për seancat.
  Në shtëpi ju mund të trenit vetëm pesëmbëdhjetë minuta në ditë,
  dhe, pothuajse pa marrë nga shtrati - dhe në pantallona të shkurtra. Është e lehtë
  mendoj se rritja në palestër çdo ditë për ju, ka shumë të ngjarë,
  kurrë nuk do të jetë.

  Edhe pse ka disa disavantazhe. House - një
  një vend ku shumë njerëz janë mësuar të relaksoheni dhe nuk e tensionuar.

  Për shembull,
  darkë dritë menjëherë pas rënies në shtrat me një agjent të ri
  roman, dhe nuk tërheq atlete, lidh një qen dhe shkoj
  për një goditje e lehtë. Përveç kësaj, ne jemi në gjendje të falim veten dhe të justifikuar tonë
  dembelizmi. Justifikim preferuar është banal "nga nesër (në
  E hënë, pas dorëzimit të projektit, të paturit e një të dashurën) do të bëjmë. "

  Prandaj, në mënyrë për të frymëzuar veten e tyre për veprimtari të tilla si punësimi
  palestër në shtëpi, ne duhet të përpiqemi për të planifikuar mësimet e tyre në shtëpi.
  Kjo është për t'u bërë më të organizuar. Së pari ju duhet të vendosni se çfarë
  më e lehtë për ju: të marrë deri në fillim apo të lënë mënjanë kohë në mbrëmje. Harroj

  fundjavë, të paktën fillimisht, do të jetë shumë e vështirë, por
  i nevojshëm, sepse, siç tregon përvoja, e zuri gjumi dy ose tri ditë me pothuajse
  nuk mund të sjellë veten për të rihapur marrëveshjen.

  Plotësisht
  Vlen për të mbështetur të dashurit, ata mund të krijojnë
  kushte të favorshme. A nuk ju shqetësojnë kur ju mjeshtër tjetër
  asana, nuk telefonatë kur finale zbutës
  ushtrim la shtatë squats dhe të pranojë transferimin
  darkë apo një heqje dorë nga kafe brewed fllad.

  Sa për
  sa kohë dhe mund të jetë klasa të rregullta
  shtëpi gjithashtu varet nga ju. Kjo është ose bëhet një zakon, e njëjta

  si larja e dhëmbëve tuaj - apo jo. Për të thonë se ky plan mësim
  Shtëpia e justifikuar më keq mezi. Me të njëjtin sukses mund të hedhin dhe
  punësimin e paguar.

  Por më themelore, duke i dhënë mësime
  palestër në shtëpi - është aftësia për të organizuar veten e tyre dhe për të krijuar
  vetë-kontrollit. Nëse keni ardhur për të disiplinuar veten, ju mund të
  krenar për veten. Gradualisht ju do të mësojnë jo vetëm planin e tyre
  takime biznesi, por edhe personal, koha e lirë. Përveç kësaj, i rregullt
  garanci punësimi shtëpi: buzëqeshje, ecje e lehtë dhe entuziast
  shikime do të jenë shokët tuaj të zakonshme. Fat aq të mirë! Në
  Filloni vëmendje ... ... marshojnë!