Ushtrime në shtëpi për humbje peshe


Për të humbur peshë dhe për të marrë një figurë të mirë, ju keni nevojë për të ushtruar, kjo është një fakt i provuar. Por ajo mund të jetë aq se palestër është shumë e gjatë për të shkuar për të, ose ju jeni ulur në shtëpi me fëmijën, dhe nuk mund të ndjekin mësimet rregullisht apo jo paratë për të blerë një biletë ...

Çfarë duhet të bëni? Mos e braktis qëllimin e tij, dhe të fillojnë të angazhohen në në shtëpi! Sigurisht, shumë mund të gjeni një bandë e arsyeve pse stërvitje në shtëpi - kjo është një alternativë e keqe. Për shembull: nuk ka vend, nuk ka trajner, nuk ka kohe, është e vështirë për të bërë vetë, etj Në fakt, ju mund të keni një - dembelizmi. Nëse njerëzit me të vërtetë dëshironi të humbni peshë, ajo është e lirë dhe do të gjejnë gjithmonë një cep të shtëpisë (dhe më shumë hapësirë ​​të nevojshme), dhe gjysmë ore të kohës së lirë të ndërtoj.

Pa Simulators mund të bëjë lehtësisht dy shishe plastike e ujit do të mjaftojë. Dhe të shtyjë veten dhe sigurisht asgjë - kështu që duhet të dëshironi të humbni peshë për të parë klasa presin dhe nuk i strukur larg prej tyre. E pra, dy javë të paktën e para, dhe pastaj të hyjë në një zakon.

Pra, ju keni vendosur që të jetë dembel dhe nuk bëj ushtrime në shtëpi. Ju qetë veshur, me një vend për të studiuar, mat përgatitur, dy shishe plastike me ujë dhe dhoma transmetuar. Tani angazhuar në sport! Por hera e parë pa stres të rëndë, jo për të sjellë poshtë humor dhe përgatisin trupin për workouts rregullt.


Pra, para së gjithash - trazim. Dance muzikë të gëzuar, të drejtuar në vend, ju mund të kërcejnë, nëse jo frikë për të trembë fqinjët më poshtë. Më tej, shumica - të bëjë ushtrime të ndryshme. Çfarë? Ata çdo zgjedh vetë. Ju mund të bëni të gjitha të njohur tjerrje, squats, ano në krah, lëviz këmbët dhe "biçikleta". Megjithë thjeshtësinë e saj, këto ushtrime janë shumë të efektshme. Ju mund të blini literaturë sportive të specializuara ose të gjeni përshkrimet e stërvitjeve në internet - materiale në shumë subjektit. Ju mund të blej një kasetë apo CD me gjimnastikë vydeokursom - në shitje tani kanë programe që i përshtaten çdo shije dhe nivelin e palestër, dhe shumica e tyre janë mjaft të lira.

Dhe një herë ju mund të shkoni në palestër për trajner të ju bërë një program të veçantë individual për ushtrime në shtëpi. Ky është opsioni më i mirë, sepse trajneri nuk mund vetëm të rekomandojë stërvitje, por gjithashtu tregojnë se si për të përmbushur ato. Me pak fjalë, me ushtrime të kuptojnë. Mjafton të themi se gratë patjetër duhet të bëni ushtrime për triceps - një muskul në sipërfaqen e pasme të shpatullën. Për të armëve duken dinjitoz, këto muskuj duhet të trajnohen. Ju duhet shtangë dore, por shishe uji plastike zëvendësohet me sukses. Bilanci do të jetë e mjaftueshme, sepse ne nuk jemi bodybuilders.

Nëse ju bëni ushtrimet në një ritëm të ngadalshëm do të rritet muskujve dhe pesha e humbjes do të shkojë shumë ngadalë.

Të gjitha ushtrimet duhet të bëhet shpejt, vetëm atëherë do të djegur kalori. Së fundi, pjesa e fundit - shtrihen. Duke u siguruar se ndihmon muskujt shërohen pas ushtrimit.

Sigurohuni që të marr disa ushtrime që shtrihen. Ne do të flasim për një nga më popullor, të ulen në mat, këmbët së bashku mbajnë apo ngjall veç e veç, si i përshtatshëm. Tani të largohen nga duart e tij dhe ngadalë anim trupin poshtë, duke e mbajtur tuaj të drejtë mbrapa. A nuk e teproj, në shtrirje duhet të ndihet tensionin e bukur, por jo dhimbje!

Në përgjithësi, ushtrimet në shtëpi kanë shumë avantazhe: nuk ka nevojë për të shpenzuar kohë në rrugën për në palestër, mos e humbni para në abonim dhe sportive me stil; mund të zhvillojnë programin e tyre të trajnimit dhe të shkojnë në çdo kohë të përshtatshme për muzikën tuaj të preferuar.

Përveç kësaj, si shumë nga ata që janë vetëm duke filluar të luajnë sportive, shkoni në palestër turpshëm. Ata janë ushtrime në shtëpi - mënyra më e mirë.

Unë duhet të përmend një pikë të rëndësishme: Rezultati nuk është menjëherë e dukshme, por nuk e reduktuar entuziazmin tuaj dhe minojnë besimin e tyre. Mbani trajnim dhe ju me siguri do të humbni peshë! Nëse ju nuk jeni në gjendje ose nuk donte të shkuar në palestër, të sigurt për të ushtruar në shtëpi, gjëja kryesore - nuk do të jetë dembel. Sport - nuk është vetëm çelësi për një figurë të mirë, por edhe garanci e shëndetit dhe të mirë shpirtërore.