Ushqimi për të humbur peshë nga mosha 30, 40 dhe 50 vjet


 • Ushqimi: Kur 30
 • Ushqimi: Kur 40
 • Ushqimi: Kur 50

 • Si rezultat, kemi fituar ato paund shtesë dhe nuk e kuptoj pse

  Në fakt, çdo moshë - dietë e saj. Për më tepër, ajo nuk është vetëm ata që duan të humbasin ato paund shtesë. Për të ruajtur një figurë të pakta me Art arosti, ju keni për të marrë të përdoret për më shumë dhe më modeste dietë.


  Ushqimi: Kur 30

  Në këtë moshë, ju vetëm prerë menynë tuaj të përditshme vetëm 500 kalori për të heqë një paund në javë. Duke pasur parasysh se norma e përafërt ditore për gratë - 2000 kalorive, ju do të duhet të mbështeten vetëm në 1500.

  Edhe pse norma - diçka krejt arbitrar, dhe ju ndoshta e dini vetë se sa ju duhet për të ngrënë, për të mos popravlyatysya.

  Se kjo shumë dhe merr pesëqind kalorive.

  Nga rruga, ndryshimet fiziologjike - jo vetëm arsye "mosha" e trashje. Sipas vëzhgimeve nutritionists, njerëz të të gjitha moshave në një më të madh ose më të vogël masë të qenësishme zakone të ndryshme të këqija.

  - Shumë nëna, të tilla si hahet "ëmbël" së bashku me fëmijën tuaj - thotë Associate Profesor i të ushqyerit, Universiteti i Teksasit Bernadette Latson. Viduchit veten për të provoni çdo gjë që fëmija juaj ha, dhe për të shpëtuar veten nga shumë paund shtesë.

  Një tjetër mashtrim - hani një mollë para çdo vakt. Shkencëtarët kërkimore në Universitetin e Pensilvanisë kanë treguar se ajo ndihmon për të absorbuar deri në 190 kalori më pak se zakonisht.  Ushqimi: Kur 40

  Me këtë moshë, metabolizmi juaj fillon të ngadalësohet, kështu që humbje peshe nuk është një-kohë një të lirë. Ne do të duhet për të bërë ndryshime të vogla në dietën tuaj të përditshme - pikërisht për të zvogëluar numrin e kalorive në 4,5% (në një normë prej 2000 kcal - 80-100 kalori në ditë). "Pohudatelnoy" shifër mbetet e njëjtë - 500 kalori më pak knocks të bjerë në 500 gram peshë në javë.

  Për të reduktuar jo shumë traumatike për të filluar provoni zëvendësuar lëngje dhe sode në ujë të thjeshtë ose çaj pa sheqer. Kjo është vetëm 100-150 kalori më pak në ditë. Pastaj të përpiqet për të kaluar "snacks" në mes të ngrënies - si rezultat do të hani 250-300 kalori.

  Një tjetër tip për ata mbi 40 - kërko një hobi ose ndonjë mënyrë tjetër për të luftuar mërzinë dhe stresin. Zakonisht të gjitha "nerva" e tij ne jammed, duke rezultuar polneem, madje edhe më shumë nervoz dhe hanë përsëri. Mundohuni të qetësuar mënyrë tjetër - për të qëndis apo të luajë me manar tim, për shembull.


  Ushqimi: Kur 50

  Metabolizmi më keq dhe më keq. Kështu do të dhurojë 4% të kalorive të përditshme dhe të lënë jo më shumë se 1800 kalori në ditë. Slimming - të gjithë të njëjtën "minus 500".

  Bëni humbur peshë më të lehtë të dendur ushqime ndihmë mëngjes i rregullt dhe rregullat strikte.

  - Kur ju vendosni trupin tuaj në formën e një vakt të papritura befasi, e glukozës në gjak dhe insulinës nivele më të larta se mizat normale.

  Si rezultat, më shumë kalori janë depozituar nën lëkurë, si yndyrë - tha punonjësi Trashje Research Center në Cincinnati Deborah Cléguer.

  Një tjetër tip - provoni produkte soje. Mjafton të zëvendësojë një gotë qumësht dhe një pjesë të mishit në analoge soje një herë në dy ditë, dhe paund do të shkojnë ngadalë por me siguri.