Nëntë këshilla të rëndësishme për fillestar për të humbur peshë


 • Nëntë këshilla më të rëndësishme për fillestar për të humbur peshë
 • Problem 1
 • Problem 2
 • Problem 3
 • Problem 4
 • Problem 5
 • Problem 6
 • Problem 7
 • Problem 8
 • Problem 9


 • Nëntë këshilla më të rëndësishme për fillestar për të humbur peshë

  Kam mësuar rrugën e vështirë se si të merren me probleme kur i ulur në një dietë, në qoftë se nuk e thyejnë, që duhet të jetë motivimi. Në përgjithësi, lexoni dikur dhe të akorduar në luftë! Ju keni një luftë të vështirë kundër peshë të tepërt, por ju duhet të fitojë atë!

  Më poshtë unë paraqesin problemet fillestar më të përbashkëta dhe zgjidhje për këto probleme. Problemet erdhi nëntë.


  Problem 1


  Morning ngurrojnë kuzhinier, duke kërkuar në diçka frigorifer shijshme dhe në këtë mënyrë të dëmshme.

  Si të merren. Në kuzhinë ju gjithmonë duhet të jetë një "rezervë strategjik" i drithërave, mundësisht i ndryshëm. Në mëngjes vrapoi në kuzhinë, grabbed tenxhere pa sy rreth e rrotull, dhe në çdo rast jo duke kërkuar në frigorifer, të mbushur pan me ujë, të vënë menjëherë në një pjatë. Pa menduar për ndonjë gjë, shpejt gatuaj qull më të shijshme dhe të hanë atë me kënaqësi. Nëse jetoni vetëm, atëherë nuk blejnë ushqime "i keq", atëherë do të ketë tundime.


  Problem 2

  Në lokal në punë nuk kanë ushqim të nevojshëm, dhe të hani të gjithë kolegët shumë kalori.

  Si të merren. Ejani shtroj në të njëjtën kohë, ajo është shumë vonë, kur ka një zgjedhje e pjatave.


  Pajtohem me kuzhinier apo kameriere që ju gjithmonë të lënë, për shembull, sallatë të lehta perimeve dhe një pjesë të pulave.

  Ju gjithmonë mund të shkoni në dyqan dhe për të blerë një dietë normale, por mos kaloni ngrënies, ose uri natë do të marrë ju mbi krye!

  Sipas mendimit tim, nëse ju keni një kafene në punë nuk e përgatisin dietë asgjë, duhet të marrin ushqimin me vete nga shtëpia në kuti plastike. Cook copë pulë dhe lani domate dhe tranguj çift - ajo nuk ka marrë shumë kohë mbrëmë.


  Problem 3

  Unë ulem në punë dhe me të vërtetë duan për të kandiduar në dyqan për të blerë menjëherë dhe të hani diçka kalori.

  Kolegët rreth të hahet çokollatë, biskota. Ngulët trajtohen për ëmbëlsirat.

  Si të merren. Nëna e ushqimit mineral në desktop dhe në kohë të plotësoj, bollgur, fruta të thata. Në mbrëmje për të planifikuar ditën tjetër në palestër dhe klasa, në varësi të saj për të sjellë ushqim: fruta, perime, kos, kefir.

  Mos rri i uritur! Kur trajtohet, hera e parë nuk po them se ju jeni në një dietë, apo tallën. Faleminderit shikimit dhe për të krijuar ushqim. Nëse kjo nuk punojnë, të marrë në kolegët e trajtuar dhe hani një copë të vogël, që shtrihen fun.
  ? Aya i zgjuar, dhe e kanë bërë të gjithë trupin tuaj!

  Ju - naikruteyshaya fitues i yndyrës në të gjithë universin!

  PARË: në qoftë se ju uleni dhe ankohen se asgjë nuk funksionon, të kërkojë këshilla në internet duke bërë asgjë nuk do të jetë në gjendje për të humbur peshë! Jeta e tij ne bëjmë veten!

  Mos harroni se sa herë që përpiqen të kufizojnë veten për ushqim ju çuan atë përmes? Mendoni për këtë, jo koha ndalet së qari, tërheqë veten së bashku dhe të punojmë shumë për veten tuaj?

  Nesër zakonisht pjesë e Ulët e gjysmë, të eliminuar nga dieta e të gjitha ushqimeve të dëmshme (ushqim të shpejtë, të miellit, i ëmbël, i skuqur), gëzojnë një stërvitje, të lëvizë më shumë.

  Nëse ju nuk jeni duke punuar, pastaj gjeni kënaqësi për të mbushur të gjithë kohën e lirë dhe jo të mendojnë për ushqim.

  Për shembull, miku im Marina i papunë, i ulur në një dietë, i regjistruar në forum, që ndihmon kafshët pastrehë u bë i përfshirë me rastin ishte për të shkuar në strehimore për "vëllezërit tanë të vegjël" për të blerë ato (dhe jo një shënim!) Të ushqim, hedhin jashtë përmes internetit macet dhe qentë në duar të mira. Njeriu, mënyra e hobi të saj të reja, ishte i lumtur.

  Së fundi Marina:

 • pushuar për të bërë kokën e tij pa ndonjë arsye të dukshme;
 • pushuar për të ngrënë uncontrollably;
 • të bëhet më shumë lëvizje, ajo e zhvilluar një rast, si rezultat ajo shpesh ndan ass mbi shtrat;
 • gjeti një temë të re të bisedës;
 • ndihmon dikush nuk duke menduar gjatë gjithë ditës për problemet me peshën e tyre të tepërta, burri, punët e shtëpisë ...
 • Shpejt ju merrni përdorur për mënyrën e re të jetës për ju.

  Sigurisht, më i vështirë - është për të filluar.

  Unë sugjeroj që ju së pari nuk e them se ju mori për të dietë, kolegët, fqinjët, miqtë, si ju, me siguri kjo nuk është befasi. Më shumë gjasa, ju kanë raportuar shumë herë u pëlqen, por asnjëherë provuar filluar atë përmes. Ndoshta ju turp përsëri budalla gjithë.

  Por pas arritjen e rezultateve të dukshme në dietë mund të flasim. Dhe komplimentet e të tjerëve, dhe një rroba të reja më të vogla të ju ndihmojë jo "thyer" dhe të vazhdojë për të humbur peshë në.