Deep zgjidhur problemet e jashtme


 • Laktofiltrum

 • Laktofiltrum

  Lëkura është ndjekur vazhdimisht nga miliona baktereve (AMFK - lëkurës automikroflory), asnjë nga të cilat normalisht nuk shkaktojnë infeksion. Riprodhimi i mikroorganizmave të kufizuar faktorët natyrore e rezistencës, të tilla si imunoglobulinë A dhe G, lizotsymom dhe agjentët e tjerë antimicrobial, dhe pH të ulët (5,5) dhe temperaturë të ulët të lëkurës.

  Shkelja e integritetit dhe pronat imunologjike e lëkurës çon në rritjen e baktereve në lëkurë dhe pamjen e qelizave inflamatore. Sipas studimeve të fundit shkelje e AMFK shfaqet në çdo të tretën e një gruaje të shëndetshme.

  Zorrë ekuilibruar microbiocenosis është përgjegjës për imunitetit, tretje dhe zbërthimin e ushqyesve dhe sinteza e një numri të pasura me vitamina. Kur devijime në traktin gastrointestinal është jo vetëm një shkelje të ndarjes dhe thithjen e ushqyesve, dhe funksion detoxification dhe rënie zorrë (Mukoza e zorrëve rrjedh përmes një sasi të madhe të substancave të dëmshme në trup, toksinë, alergeneve), e cila redukton faktorët natyrore e rezistencës dhe lëkura shkelje e AMFK.

  Çfarë duhet të bëhet që do të mbështesë mekanizmat mbrojtëse të lëkurës:

  1 - për detoksifikimin e trupit (të shpëtoj nga toksina dhe alergene)


  2 - normalizojë gut vet
  3 - rivendosur imunitetin
  4 - për të ruajtur nivelet normale automikroflory

  Drogës vetëm në tregun rus, i cili përmban sorbent prebiotic dhe në të njëjtën kohë, drogës është Laktofiltrum. Si sorbent Laktofiltrum përfshira bimor komponent - lignin. Ai ka lidhje të veprimit detoxic nonspecific, dhe mban tregon trupin e patogjenëve, Exo-dhe endotoksinat, droga, metalet e rënda, alkoolit, alergeneve, disa produkte të tepërta metabolike.

  Në rolin e probiotics në përgatitjet vepruar lactulose.

  Efekti pozitiv i lactulose në microflora zorrëve të shkaktuara nga një numër vetitë farmakologjike.
  Së pari, produktet e metabolizmit bakterial të lactulose zhvendoset mjedisin pH në dy pika si acid, duke penguar rritjen e mikroorganizmave patogjene dhe proceseve të kalbjes. Së dyti, si substrate ushqim për bakteret, lactulose stimulon rritjen e bifidobacteria dhe lactobacilli vet në zorrë të mëdha, dhe ata, nga ana tjetër, të ndihmojë për të normalizuar metabolizmin, thithjen e duhur të vitaminave, makro-dhe micronutrients, dhe stimulojnë sistemin imunitar.

  Në bazë të një studimi të fundit të kryer nga dermatologists në Monica tyre.

  Vladimir dhe Moska Akademia Mjekësore. Sechenov, drogës Laktofiltrum automikroflory rikthen lëkurës në 80% të pacientëve dhe për arsye të mirë, drogës Laktofiltrum është terapi standarde alergjik (dermatitis atopik, urtikarie, etj).

  Pra Laktofiltrum normalizes microflora zorrëve, rikthen sistemin imunitar dhe përmirëson funksionin mbrojtës të lëkurës.

  Komponentet e drogës nuk çaktivizohet në mjedise armiqësore të stomakut dhe duodenum, e cila siguron shpërndarjen 100% e agjentëve aktive drejtpërdrejt në vendin e veprimit.

  Lehtësia pritje dhe të sigurisë:

  Laktofiltrum drogës prodhuar nga komponentët e natyrshme që ndodhin në formë tabletash dhe të lehtë për t'u përdorur.


  Laktofiltrum provuar të jetë një medikament i sigurt se ka praktikisht nuk ka contraindications për efektet e përdorimit dhe anësore.

  Laktofiltrum rekomanduar të dy të rriturit dhe fëmijët.

 • të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjet - 2 - 3 tableta 3 herë në ditë
 • Fëmijët 8 në 12 vjet - 1-2 tableta, 3 herë në ditë
 • fëmijët 3 në 7 vjet - 1 tabletë 3 herë në ditë
 • Fëmijët nga 1 vit deri në 3 vjet - 1/2 tableta 3 herë në ditë.
 • Kursi i trajtimit është 2-3 javë, por pas 7 ditëve të pranimit shënoi zhdukjen e simptomave kryesore të dysbiosis, përmirësimin e shëndetit dhe të lëkurës kusht.